Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötődési tréninget csinált...

Kötődési tréninget csinált már végig valaki?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok kellenének, illetve, hogy ki hogyan élte meg ezt az időszakot. Mennyi idő volt?
2011. febr. 14. 16:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%

Ugyan csak sejtem, hogy mire gondolsz, mert ezt a kifejezést még nem hallottam, de folyamatosan próbálkozom. Például mióta nem kap itthon enni, csak és kizárólag kézből jutalomfalatként, általában behívásra, sokkal nagyobb a kötődés és jobban megbízok benne. És ez az első pár nap már érzékelhető volt.

Ha meg nem erre voltál kíváncsi, akkor bocsi.

2011. febr. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
76%

Piszok nehéz volt. Azt hittem sosem lesz vége. Voltak mély pontok, mikor azt éreztem, hogy a helyzet csak romlik, semmi javulás nincs.


Nekem emellett nagyon kemény pozíció erősítés is volt a program, párszor a pasim vállán bőgtem, hogy mostmár soha nem szerethetem a kutyámat, mindig köcsögnek kell lennem vele?


Nekem extra köcsög kutyám van, és marha nehéz volt csajként eléggé bekeményíten hozzá, nagyon megszenvedtem vele.


Viszont ha visszagondolok, hogy egy éve ilyenkor még pokol volt a kutyámmal az élet, és pórázon rángattuk egymást, most meg már izgalom nélkül engedem el sok helyen, akkor azt hiszem, hogy nagyon is megérte! Főleg a kutyának, hogy nem egy kötéllel hozzám kötve kell leélnie az életét.

2011. febr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Leírná valaki,hogy ez pontosan mi? Mert engem is érdekelne.



Bocsi,hogy nem a kérdésre válaszoltam.

2011. febr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Még én sem hallottam erről, de érdekel a dolog.

Ezt mégis hogy lehet kivitelezni? Mik a teendők?


Elnézést, hogy kérdeztem, de kíváncsi vagyok rá én is :)

2011. febr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
25%
Kedves első. A kutyának a jutalomfalat nem fedezi a táplálékszükségletét. Tréningnapokon inkább ne legyen reggeli, vagy előző este vacsora, de az, hogy csak pályán kap jutit, az édeskevés.
2011. febr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Érdeklődőknek: Jan Fennel: Kutyapszichológia
2011. febr. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
20:46-os. Ugyan nem engem szólítottál meg, de azért elmondom, hogy ilyenkor nem jutalomfalatot kap, hanem a napi kajaadagját kapja szemenként kézből. Ha meg éhen marad, akkor így járt. Legközelebb jobban igyekszik majd. Előbb-utóbb annyira éhes lesz, hogy már lesi a gazdi minden kívánságát, csakhogy kajához jusson. És ezt nem úgy kell elképzelni, hogy innentől kezdve élete végéig így kap kaját. Ez csak egy néhány hetes gyakorlat.
2011. febr. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

csakkitti: akkor te jársz kb. az én cipőmben. Igen piszok nehéz, bár én még csak az elején tartok, de gyanítottam, hogy még jön egy mélyrepülős rész, ahogy te is írtad, de akkor legalább igazolod, hogy tényleg van értelme. Az enyém is extra dinka, tehát van ok a bekeményítésre, bár ő az abszolút személyiséghasadt kutya. Velem egy angyal, soha nem húz, nem rongál, egyáltalán álom vele az élet, de abban a pillanatban, hogy nagyobb kutyatársaságba kerül, már elő is bújik belőle az ördög. Ilyenkor ő maga Belzebúb, aki le se sz*rja a fejem.

2011. febr. 15. 10:12
 9/26 anonim ***** válasza:

20:46-os: első vagyok. Nehogy úgy képzeld már el, hogy felvágok neki egy szem virslit és azt kapja egész nap. A rendes kajáját kapja meg, a rendes adagját, de mindig csak munkáért. Szóval nem fog elfogyni a kutya, mert nem kap kevesebbet enni, csak meg kell dolgoznia érte. És ez nagyon hatásos, mert mióta ezt csinálom, engedelmes és folyton lesi hogy mit csinálok, séta közben ellenőrizgeti, hogy megvagyok-e még és mi van velem, előtte pedig voltak ezzel problémáink.

Amúgy meg köszi a lepontozást.

2011. febr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nekem ilyen tréningre sosem volt szükségem.

Igaz a legtöbbjük felnőttként került hozzám.

egy napig pórázon sétáltattam, második nap lecsatoltam a pórázt had menjen, viszont ekkor elkezdtem szaporázni a lépteimet mintha sietnék és nem a kutya után mentem hanem vagy jobbra vagy balra tartottam.

A kutya persze nem tudta, hogy miért megyek úgy mint az ökörhugyozás, ezért mindig odajött.

Ekkor nagyon megdicsértem és tovább mentem újból.


Lényeg az, hogy feleslegesen nem jártattam a számat.

Egyszer mondtam ki, hogy hozzám vagy gyere, közben a karommal is intettem. Mikor odajött megint megdicsértem.

Jól megdöngettem az oldalát és azt mondtam : nagyon okos

Jutalom falat helyett akármilyen tárgyat dobtam el a kutyának.

100%-ig sikeres volt.

2011. febr. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!