Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért piszkít össze-vissza...

Miért piszkít össze-vissza néha? Pedig ügyesen szobatisztaságot tanult, vagy mégsem?

Figyelt kérdés
3 hónapos kölyök kutyám, 7 hetesen került hozzám. Már 2-3 nap után szobatiszta lett, ki jelöltem számára egy helyet, egy nagyobb keretű fadobozt, újságpapír, és homok benne. Az elején rongy volt és ott hagytam a pisit-kakit, hogy érezze a szagát, így mindig egyből odasietett, ha piszkítania kellett. Most a homokos dolog is bevált, nem kaparja ki, nem túrja, miután piszkít eltakarítom, számomra megfelelő, szaga sincs. De viszont néha játék közben vagy éjszaka egyszer oda kakil a homokra, máskor a szőnyegre, vagy ahová éri, és pisilni se képes játék közben odaigyekezni. Miért viselkedik így? Nem tudok éjjel ráfigyelni mindig, mi lenne jobb megoldás?

2013. febr. 9. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Az a kutya aki a lakás egy bizonyos pontján szarik nem nevezhető szobatisztának.


Egy kutyának nem normális hogy lakáson belül kell végeznie a dolgát.. nem macska.

2013. febr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tisztaban vagyok vele, hogy nem macska! De tul nagy a ho, es borzasztoan hideg van kint, a kiskutyam meg rovid szoru, a hasan meg szor sincs... vittem ki de nagyon fazott, remegett, es allt egy helyben, szoval meg nem tudom kintre szoktatni...
2013. febr. 9. 19:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy kutyánál alomba piszkítani nem szobatisztaság. Ha a lakásba piszkít akkor neki nagyjából mindegy hogy alomba, vagy mellé. Az a gond hogy most már megtanulta hogy a lakásba lehet végezni a dolgát, és igy sokkal nehezebb lesz valódi szobatisztaságra nevelni. Az hogy fázik lenn elhiszem de ez nem jó kifogás, van kutya ruha. De szerintem azért reszketett és ált egyhelyben mert meg volt ilyedve. Neked kellet volna meg megtanítanod arra hogy minden rendben biztonságba van veled.
2013. febr. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez oké 1-2 napig, hogy egy helyre piszkít. De ha sokáig ezt csinálod, megszokja és annyi marad meg neki, hogy bent szabad... Ahogy olvasom, pont itt tartotok most.

Az lehet, hogy te kitakarítod mindig az almot de a szag az ott van mindenütt, ezért piszkít minden felé.


Ha fázik vegyél vagy csinálj neki ruhát. Ha lementek, jutalmazd meg... ha kint végzi a dolgát, szintén jutalom. Vidd le egy nap 6x-7x.. amennyiszer csak tudod. Ha egy nap 10x viszed le, az is jó.. mindegy ha 5-10percre is.

És az almot szüntesd meg, mert a kutya pisijének, kakijának a szagát amúgy sem lehet csak hypo-val eltüntetni. (speckó tisztítószert szoktak ilyenkor használni, csak hát biztosan drága is. :S)

2013. febr. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

na jól van ne vicceljünk már. én mivel nem mertem bevállani az oltás nélkül levinni (félreértelmeztem a nem vihetem ki míg nincs oltás dolgot) így a kutya pelusra volt szoktatva. semmi gond nem volt azzal hogy utánna meg kivittem. tény hogy volt egy átmenet mikor kint is meg néha pelusra is de ha pelusra csinálta akkor egy picit (nem nagyon) leszidtam és egy hét után már simán kapcsolt hogy mivel már kijárunk ezért kint végezze el.


kérdező:

ha van is alom, de pl. teli van pisilve, akkor megeshet hogy azért nem piszkít oda mert már nem elég "tiszta" az alom. az enyém legalább is volt hogy mellé tolta ha nem figyeltünk és a pelus (mondjuk ébredés után jó sokat pisilt) már nem volt eléggé steril a nagy wc hez. ha ilyen volt akkor leszidtuk kicsit (csak hogy tudja ez nem volt jó amit tett) nem vittük túlzásba. viszont azt tudni kell hogy tényleg nagyon sűrűn kell cserélni, nem elég csak a nagy wc-k után a kis wc-ktől is "mocskos" lesz a hely ahova nem szívesen lép bele a kutyus mert nem tiszta. (kint is ezért keresik sokszor az alkalmas helyet). szóval szerintem a megoldás az lehet ha sűrűbben cseréled az almot.

2013. febr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amikor máshova piszkít, fertőtlenítővel feltakarítom, hogy ott többet ne érezhesse, az almot naponta tisztítom. A pelus is ki lett próbálva, nem jött be... Ezek ideiglenes megoldások. Mivel kertes házban élek, így majd kintre tanítom meg. Csupán féltem meg kivinni, a hideg, az oltások, stb.
2013. febr. 9. 21:57
 7/9 anonim ***** válasza:
nem tudom mekkora az alom, de az hogy naponta takarítod az nem elég. egy nap alatt simán telipisili a kutyus és ha "csak" teli van pisilve akkor nem fog többet odapisilni sem nagy wc-zni mert nem tiszta neki a hely. minimum naponta 3x cseréld (reggel felkelés után, délbe/d.u., este lefekvés előtt.) ha mendezek ellenére is történik baleset akkor egy kicsit jelzésértékűen told le hogy tudja hogy azt nem szabad, viszont ha nem cseréled rendesen akkor ne is várd el tőle hogy a mocsokba menjen meg a saját pisijébe lépkedjen az alomba. ez olyan mintha csAK naponta húznád le a wc-det. nem hiszem hogy egy két alkalom után szívesen használnád a toalettet. jah és még valami. attól mert neked esetleg nem szaglik a kutya nagyon is érzi ha az alom csurom pisi pl.
2013. febr. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a segítséget. Teljesen igazat adok, most lelkiismeret furdalásom lett, hogy nem tisztítottam többször, csak naponta... Es megszidtam, ha máshová piszkított, de lehet, hogy csak ez a probléma.

Az alom amugy 50X80

2013. febr. 9. 22:26
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy hiába takarítod ki az almot, a szag még utána is ott fog maradni. Lehet, hogy te nem érzed de a kutyák igen.

És ha naponta többször piszkít az alomba, mindig kerül oda frissebb, erősebb szag.


Ez nem teljesen olyan, de hasonló, mint amikor tüzel egy szuka. A fiú kutyám úgy ment a szag után, mintha versenyt futva (illetve ment volna ha hagytam volna :D )

Nyilván a tüzelő szaganyag erősebb, de ezzel azt akarom mondani, hogy az is megmarad napokkal később is. Nem rég olvastam, hogy a tüzelő kutyát szagát a többi kutya 15 kilóméterről is megérzik.

De mondom még egyszer, mielőtt lepontoztok: ez persze erősebb szag.

2013. febr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!