Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg egy falka...

Hogyan tanítsam meg egy falka felnőtt kistestű kutyával a szobatisztaságot egy nagy házban?

Figyelt kérdés

4 yorkiról van szó, 2 fiú 2 lány, egy már tudta is, de a második érkezésénél ő is "elfelejtette".

Elbújnak a szemem elől a házban amikor "kimennek", nem tudok rájuk szólni.

Többi parancs megy nekik: behívás, ül stb...

A legdurvább, hogy a fiúk mindent jelölgetnek. Tippek?


2012. márc. 18. 02:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Kanokat ivartalanítani(vagy megnevelni), valamint rendszeres időpontokban kirakni őket az udvarra, és addig kint hagyni amíg nem végeznek dolgot. Akkor nagy dícséret.
2012. márc. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy, ahogy az első írta, plusz esetleg pár napig szobakennel.
2012. márc. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már így is próbáltam természetesen, ivartalaníttatni pedig különböző okokból nem szeretnék.

Most olvastam erről a szobakenneles dologról. Valaki leírná, hogyan csináljam pontosan, esetleg tapasztalatok? Úgy olvastam, hogy 2 hetes megszakítás nélküli kúra, ha a házban közben szem elől tévesztem kezdhetem a 0-ról újra. Egy kennelbe tegyem a 4et? És ha oda is odapiszkítanak?

2012. márc. 18. 17:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Jaj, ezt nemr eceptre adják :D Csak az a "titka", hogy a kutyák nem szeretnek maguk alá piszkítani. Egy idő után leszoknak a szobakennelbe csinálásról, és ha a kennelből kivétel után rögtön leviszed őket, akkor megszokják, hogy lent lehet kiengedni mindent.

Azok között a különböző okok között pedig remélem, nem az szerepel, hogy szaporítani akarsz.

2012. márc. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gondolom azért nem akarsz ivartalanítani, mert kölyköket szeretnél...
2012. márc. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindegyiknek más- más oka van :)
2012. márc. 18. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!