Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit tegyek?...

Szerintetek mit tegyek? Kaptam egy 3 honapos kis rotweilrt és tegnap a nadragomat rángatta és egy picit megutottem az orrát erre o morogni és vicsoritani kezdett?!

Figyelt kérdés
hogyan tudnám errol leszoktatni?mert most még nem olyan nagy probléma csak ha nagy lesz!

2013. febr. 10. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

hát... már sajnállak előre! miért pont roti? nagyon erős kézzel kell fogni és nevelni.. szerintem úgy a fejedre fog nőni, hogy az nem igaz! nem ilyen kutyát kellett volna vennetek!


Ha meg kaptad csak úgy akkor egy újjabb példa, hogy állatot nem szabad ajándékba adni!


Menjetek kutya suliba! ha nincs rá pénzetek akkor spóroljatok mert szükségetek van a kutyasulira!



nekem két kutyám van, egy angol bulldog és egy labrador.. ég és föld a két kutya de azért valamennyire értek hozzájuk, de egy rotit nem mernék bevállalni! :)

2013. febr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2013. febr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
azért roti mert házorzésre vettuk(majd!) azért koszi a válaszokat! :D
2013. febr. 10. 15:32
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már most nem bírtok vele nem csak a suhancokat tartja majd távol a háztól hanem titeket is.:) Egyébként meg aki be akart törni az befog. Egy kutya kiiktatása manapság 2 percet ha igénybe vesz.
2013. febr. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Ki volt az az idióta, aki rottit adott neked????? Szegény kutya!
2013. febr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A nadrágtépés játszás volt neki. A te dolgod leszoktatni róla. Nem az orrát kell pöckölgetni, hanem a nyakbőrénél fogva levenni a kutyát és mondani neki erélyesen, hogy nem. Morgás-vicsorgáskor nyakbőrön fogod, és kicsit megemeled és akkor is nem!Egy idő után már a harapás jelére, ha mondod neki, hogy nem, nem fogja megtenni. Nadrághúzás helyett vegyél úgynevezett "fogselymet". Ez egy sok-sok színes szálból összeállított , a két végén csomóval - játék. Azzal huzakodhatsz is vele.
2013. febr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Lehet hogy rosszúl tudom de a roti nem kifejezetten házörzö. Lehet hogy nagyon mellé nyultatok.
2013. febr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A rotti alapvetően testőr kutya, de szerintem a kérdezőnek abszolút nem való, mert még 3 hónapos a kutya és már azon aggódik, hogy mi lesz később, nem pedig azon fáradozik, hogy kialakítsa a rangsort. Jójó, feltette ezt a kérdést, de ha annyira érdekelné, akkor már előtte utánanézett volna a nevelésének, stb. és nem ilyen helyen, hanem mondjuk szakembertől, tenyésztőtől kért volna segítséget. Szóval én csak a kutyát tudom sajnálni...
2013. febr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
8as vagyok. Egyébként minden kutyánál ki kell tapasztalni, hogy melyik az a büntetési módszer, amelyik célt ér, mert nem mindegyik kutya reagál a nyakbőrrángatásra, úgy értem, hogy lehet, hogy csak még jobban bepörög. Ha lenyomod a földre, mikor megkap is megoldás lehet és addig kell lenn tartanod, míg meg nem nyugszik. Persze csak akkor büntesd ha tényleg van rá okod, mert ha játék közben csinál ilyeneket, az normális, persze bizonyos fokig. Illetve a büntetés mindig legyen egyensúlyban a bűntettel, tehát soha ne legyen túl sok, vagy kevés. Ha pl. az udvaron nem megy oda hozzád első szóra, akkor nem kell a földig verni (na meg semmikor se!). Sokan azt mondják, hogy keményen kell fogni, meg betörni, meg hasonlók, de ez nem így van! Nem a verés a megoldás, mert érző lelkű kutya. Némely egyedeknél sokkal hatásosabb a falkából való kizárás, illetve a szobanövénynek nézem stílus. Úgy értem, hogy sokkal inkább a lelkére kell hatni, mint a testére, mert a fizikai büntetés nem nagyon éri el a célját (persze, ha földig vered kölyökkorában, akkor valószínűleg többé nem fog megkapni, de a kapcsolatotok sem lesz jó és a büdös életbe nem fog védeni, mivel szüksége van arra, hogy jól érezze magát otthon, veled, veletek, ahhoz, hogy jó védő kutya legyen). Szóval alapvető probléma az, hogy sokan félreismerik a fajtát, illetve sajnos nagyon sokan nem is igazi rottit tartanak, csak úgy gondolják, hogy az. Ezt azért mondom, mert sajnos a legtöbb magyar "tenyésztő" a rövid lábú, malac orrú rottikat "tenyészti" (szaporítja, tömeggyártja), aminek már nem sok köze van a valódi, eredeti rottihoz. Szóval ki kell tapasztalni, hogy melyik az a büntetési módszer, amely eléri a célját és ez nem fajtafüggő, hanem egyedfüggő és nem szabad se túl keményen, se túl engedékenyen fogni. Nem kell besz*rni azon, hogy odakap és megmorog, sok ilyen lesz még és azon kell fáradozni minden nap, hogy kialakítsd a falkasorrendet, megerősítsd a vezető szerepedet, de NE veréssel!
2013. febr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

És az sem mindegy,milyen idegrendszerű.Ha tenyésztőtől van szűrt,idegrendszeri problémáktól is mentes szülőktől,nincs baj.Ebben az esetben a tenyésztő biztosan mindenben ad tanácsot,segít a nevelésben is.

Ha papír nélküli olcsó kutya szaporítótól(ide tartozik az is,aki egyszeri almot hoz le),könnyen lehet idegrendszeri problémás.Akkor nem fogsz tudni vele bánni,nagyon komoly szakemberi segítség kell,és még akkor sem biztos,hogy problémamentes lesz.A szakember nem a szomszédot jelenti,aki azt állítja magáról,hogy ért a kutyákhoz!

Nekem is van egy ideggyenge,de emellett rettenetesen domináns kutyám,olcsó szaporítós kutya ő is.Az elődje ugyanilyen fajta volt,munkavizsgás,versenyekre jártunk vele,semmi gond nem volt.A mostanival még én is nehezen boldogulok néha,pedig sok évtizedes kutyás tapasztalatom van,sokáig dolgoztam is velük hivatásszerűen.

2013. febr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!