Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ketten csináljuk a kötődési...

Ha ketten csináljuk a kötődési tréninget az is hoz eredményt?

Figyelt kérdés
páromnak van kölyök keverék kutyusa. mivel a párom szülei szerint hülyeség az h ha vmi jót csinál a kutya adunk neki jutalomfalatot ezért elhatároztuk h dugiba folytatjuk. annyiból áll az egész h a párom szülei adnak neki napi 3szori kaját, játszanak vele meg hasonlók, én meg a párom levisszük este 16kor sétálni meg este fél 7körül. a párom meg reggel és délben. és akk ha hívom séta közben odajön hozzám kap falatot. úgy olvastam ezt a kötődési tréninget 1 ember csinálhatja. de ha mi ketten csináljuk a párommal akk a kutya mindkettőnkre fog hallgatni és mind a kettőnkhöz fog kötődni nem?
2013. febr. 11. 10:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

de a kaja megvonás a lényege......... ez egy kutya nem fog éhen halni akkor sem ha 3napig nem eszik..


Egyébként az akinek köze nincs a témához mért válaszol marhaságot? Azért mert te úgy csináltad az még nem jó.. főleg nem kell reklámozni..

2013. febr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nekem így működött. És sok ismerősöm is így csinálta, több kutyával is és náluk is így működött. Azért éhen halasztani nem kell azt a kutyát.
2013. febr. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az éhség azért jó, mert a kutya magasabb ösztönszinten van tőle folyamatosan. És úgy kapja a kontrolt.. Általában olyan helyen ahol amúgy is sokat ront..


Persze hatásos lehet úgy is ahogy ti csináljátok.. de nincs a közelében sem egy igazi kötődési tréningnek.

2013. febr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Lehet hogy egy problémásabb kutyánál nem lett volna jó így, nekünk elég volt.
2013. febr. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

A kötődési tréningnek is vannak fokozatai, attól függően, mennyire súlyos a helyzet. A legerősebb, mikor csak minden 3.(nagyon extrém esetben minden 4.) napon kap enni a kutya kézből, a többi nap koplaló nap. (Én is csináltattam már ilyet. Az a kutya piszok domináns volt és semmi kötődése nem volt a gazda felé. Sajnos a legrosszabbakra gondolhattok itt. Természetesen semmi fizikai baja nem lett a tréningtől.) Ha komoly gondok igazából nincsenek, lehet enyhe is, mikor koplaló napokat nem kell tartani, miden nap megkapja az adagját a kutya kézből. Érdemes oktatóra bízni a döntést, hogy ő mit lát jónak.


Nem kell ennyire félteni a kutyákat. Voltak már tesztek, amik azt kutatták, hogy mennyit bír károsodás nélkül egy egészséges, nagytestű, jól táplált kutya. Általában elmondható, hogy 6 hét éheztetés sem okozna semmilyen gondot.


Kérdező, ha ennyire nem vagy tisztában ezen gyakorlatokkal és módszerekkel, azt javaslom, ne próbálkozz egyedül, mert így súlyosabb következményei lehetnek, mintha hozzájuk sem kezdenél. Ha szükségesnek érzed majd, inkább keress fel pár hónap múlva egy megfelelő kutyaiskolát, ahol segítenek.

2013. febr. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adjatok jutit a kölyöknek, amikor pl hívásra bemegy hozzátok.

Kötődés-nem kötődés- szívesen fog hozzátok menni hívásra.

2013. febr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!