Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek arról akik sok időre bezárják a kutyát egy kennelbe hiába van udvaruk?

Figyelt kérdés
Mert a szomszédom azt csinálja hogy nappal be van zárva egy kennelbe a kutya, majd este kiengedi.
2013. febr. 12. 08:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ja és az tényleg baromi vad dolog, hogy ha elmész előtte akkor ugat rád. Oda ne rohanjak. Mit kéne tennie, az idegenek kezét nyalni? Nekem szpcializált, kutyaiskolába járatott, versenyző kutyám van, és képzeld ha elmennek a kerítés előtt akkor ugat. :O
2013. febr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
állatkínzás
2013. febr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Tipikus "paraszt" hozzaallas. (A parasztot szo szerint ertem, mint foldmuvelesbol es alattartasbol elo emberek, mindenfele lenezes nelkul) Nekik az allat haszonallat. A malac azet van hogy megegyek, a macska azert hogy megfogja az egeret, a kutya meg hogy ugasson es jelezzen ejszaka vagy ha nincsenek otthon.

A legtobb esetben mar az is nagy szam ha nincs lancra verve a kutya es kap normalis kajat meg van viz elotte. Ha egyebkent a kennel merete megfelelo es betartja a szukseges allatvedelmi eloirasokat akkor max. maganvelemenyed lehet a szomszeddal nem sokat tudsz tenni.

Mi zavar egyebkent? Az hgy ugat v., hogy nem jol tartjak a kutyat?

2013. febr. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem kéne általánosítani!Mi szó szerint PARASZTOK vagyunk.Növénytermesztésből élünk,sertést és tyúkokat tartunk.Van kutyánk és képzeld nem láncon tartjuk, kan és ivartalanítva van chipezve van minden oltását meg kapta és menhelyről hoztuk,kutyaiskolába járunk vele.És ezt kapd ki macskánk is van kandúr és ő is ivartalanítva van.
2013. febr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

@14: mar miert ne lehetne altalanositani? Azert mert te kivetel vagy es van meg par kivetel, az altalanos, ergo a tobbseg nem ilyen. Es ne bizonygasd, hogy marpedig nem, mert de!:) (Tudom honnan jottem:), elvarosiasodott parasztgyerek vagyok:) ) Eleg vegigsetalni a jomagyar videken..

Lehet mar egyre kevesbe divat a lancon tartas, mert mar buntetik. De nem is ez a lenyeg. Hanem az, hogy haszonallat. Ki van csapva az udvarra, oszt jonapot. Igazan idegbeteg, bekattant kutyakat jocskan termeli a magyar falu.

2013. febr. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Közepes méretű kutya 6 méteres láncon elfogadható, amíg a kerítés nem biztonságos. Inkább ez, minthogy a kiszökött kutya megmarjon valakit. Törvényben kisméretű kutya 4 m, közepes méretű 6 méteres láncon tartható, de ilyenkor is biztosítani kell a napi kétszeri sétát.
2013. febr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Na ezt nem tudtam, azt hittem buntizik mar a lancos kutyatartast. Nem mellesleg ha a kerites nem biztonsagos, nem kell kutyat tartani. Kutyatartas nem alapjog.

En a temaban a nemet kutyatartasi szabalyokat tamogatom. Kutya csak bejelentesi kotelezettseg mellett tarthato, adofizetes, csipletetes es beazonositas mellett. Szigoruak a kutyatartasi szabalyok, sok kutyafajta tartasa engedelyhez kotott. Termeszetesen nem a kutyanak kell az engedely, hanem a gazdanak kell bizonyitani kepesseget, hogy tud ilyen kutyat tartani. Nem vesz fu fa virag kutyat, mert eleg egyertelmuek a szabalyok amiket be kell tartani es egyertelmuve teszik a felelosseg kerdeset. Kozel minden kutya iskolazott, jolnevelt, mert ha egy kutya tamadolag lep fel barkivel szemben, az illeto ha beperel, akkor ugy megtosznak, hogy jo sokaig banni fogod!

ennek eredmenyekepp, meg soha nem lattam kobor kutyat, meg soha nem lattam kerites mogott vicsorgo bekattant kutyakat es soha meg csak olyat sem, hogy egy kutya ravicsorgott volna vkire. Biztos van, de, hogy nem szembetuno v. tapasztalhato elofordulassal.

Csereben egyutt lehet elni kutyasnak - nem kutyasnak es a kutyakkal teljesen termeszetes, hogy viszed magaddal a boltba bevasarolni, etterembe es ugy altalaban sok helyre. (Van ahol nem engedik be oket, de nem jellemzo). Kutyaitato kozel mindenutt kiteve, sok helyen van a bolton kivil egy kutyacsap, kutyaitatonak.

Zoldovezetben itt is van kutyasz.r, de varosi kornyezetben nem sok eselye van, hogy ilyennel talalkozz a jardan!

Es ettol fuggetlenu, termeszetesen lehet egy kutya munkakutya. Lehet oriztetni a hazat vele ejszaka. De garantaltan it nem b..sszak be egy kennelbe, hogy nesze bodri ..

Mo.-on a kutyatartok eleg nagy resze szerintem egy muskatlit se lenne kepes gondozni megfeleloen, nemhogy egy kutyat..

2013. febr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!