Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kennelbe tartjátok a kutyátoka...

Kennelbe tartjátok a kutyátokat? De miért?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés azoknak szól, akik kennelbe tartják, és sajnos sokan vannak ilyenek. Miért hiszitek hogy az jó neki? Ha csak 1-2 órát van kennelbe, már az is szörnyű neki. Mozgásra, játékra , simogatásra,SZERETETRE van szüksége, nem csak 30 percre, hanem egész nap!!!!!!!!

Milyen elgondolásból dugjátok a kennelbe azt a szerencsétlent?


2011. aug. 15. 23:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mert ha jön valaki akkor be kell zárni őket...
2011. aug. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Talán, ha foglalkoztatok, neveltétek volna eleget, nem lenne egy ideggörcs és nem támadna rá senkire...
2011. aug. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Képzeld nem támad senkire. -.-

De mivel nagy testűek ezért félnek tőlük...

2011. aug. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
1.válaszoló, azt megértem, ha csak annyi időre csukjátok be. Ismerősömnek egy nagyon harapós pulija van, őt mindig hátrazárják egy hátsó kertbe (tyúkoskert) mikor idegen megy be ./aki nem családtag/
2011. aug. 15. 23:34
 5/18 anonim ***** válasza:
Más kennelben tartani a kutyát, és teljesen más az is, amikor csak alkalmanként, rövid időre van bezárva a kennelbe. Nekünk kicsi kutyánk van (foxi), így a szobába szoktuk becsukni, ha pl. kisgyerek jön hozzánk, de ha nagytestű kutya lenne, valószínűleg nekünk is kennelre lenne szükségünk.
2011. aug. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

hát ezt én sem értem. és a láncra verést sem.

a mi környékünkön rengeteg kutyát ismerek, akik ÉVEK ÓTA nem hagyták el a házuk kertjét, és folyamatosan láncon vannak.

Az egyiket már az orvos is figyelmeztette, ha nem csinál valamit, szét fogja tépni, aki a közelébe megy. (pl. a kertben játszó gyerekek...)


én az ilyet feljelenteném.

csak az a baj, hogy így is dugig vannak a menhelyek, a gazdáknak meg hiába beszél az ember...:(



pénzbírságot kellene kiszabni!

akkor talán elmenne a kedvük az állatkínzástól...

(vagy kitennék az utcára az állatot...:()


mindenképp a kutyák vesztenek...:(

2011. aug. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
44%
Nekem 2 nagytestű kutyám van. A párom pont most akart kennelt építeni,hogy majd bezárjuk őket,ha jön valaki. MOndtam neki,hogy felejtős, a kutyák neveltek,engedelmesek, ha jön valaki, leültetem őket, és ott maradnak velem,de ne lesznek bezárva. Szerintem ennyi a lényeg. Nem bezárni,megkötni kell,hanem megnevelni.
2011. aug. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%
Mi estére meg soktuk őket kötni. De ne egy 1 méteres láncra gondoljatok hanem mind a 2 kutyának 5 méteres vékony lánca van. De egész nap sabadon vannak minden nap 2 óra séta 1 héten 1x Agility és 1 héten 1x egy 5 órás túra.
2011. aug. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

és miért baj az,ha valaki kennelbe tartja a kutyákat?

szeméy szerint mi azért,mert a kertben össze sároznák magukat a pulikutyáink,és mivel mi kiállításra játunk velük van egy kenneljük,ahol gyöngykaviccsal le van szórva és ott vannak a kutyák,de nagy hely 13x7-es kennelben 2 kutyának bőven elég,nem 2x2-es kennelbe vannak..

Nem értem ez miért baj neked,mindenki úgy tartja a kutyáit ahogy akarja,te úgy tartod én így,a harmadik meg láncon tartja. a negyedik meg megint máshol.

2011. aug. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi is csak éjszakára zárjuk be a kutyánkat, mert elég sokan próbálták már ellopni (nem túlzok, volt olyan is aki beugrott a kapun és már tette volna ki a kerítésen a kutyusunkat, mikor kimentünk), de szerintem nagyobb az ő kennelje, mint az én szobám. Egyébként egész nap szabadon szaladgál az udvaron
2011. aug. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!