Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Working cocker spániel tapaszt...

Working cocker spániel tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Van valakinek ilyen kutyája vagy ismer ilyen kutyát?

Milyenek:

-bújós

-idegenekkel hogy viselkedik és más kutyákkal, állatokkal

-szőrápolás, vedlés

-mozgásigény (mit sportoltok, mennyit mozogtok)

-egészségügyi gondok (volt vele bármi gond)

-taníthatóság(gyorsan tanul, szeret tanulni)

-játékos

-mennyire apportos

-mennyire domináns

-mennyire gazdacentrikus

-hogy bírja az egyedüllétet(mennyi ideig van egyedül)

-szocializáció

-szerinted melyik sportra a legmegfelelőbb(a vadászaton kívül)

-jól bírja az időjárás ingadozásokat


Tudnátok kennelt ajánlani, egyet találtam de megnéznék még mást is.



2013. febr. 12. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Olyan tenyésztőt ismerek, akinek a kutyája megcsinálta a munkavizsgát is. De kifejezetten munkavonalú cockerről nem tudok. Esetleg nem a field spánielre gondolsz? Mondjuk azt se tudok Magyarországon.
2013. febr. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem a fieldre gondolok.

Ezt a tenyésztőt találtam: [link]

2013. febr. 12. 21:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Én konkrétan ismerem őket és a kutyáikat - edzettem őket tavaly (agility). Magyarországon máshol nem fogsz kennelt találni, mert nincs. A Questcock kutyákról nagyon jókat tudok mondani. Iszoynatosan jó agyuk van, idegenekkel tartózkodóak, nem az a lepacsizós fajta, inkább leszarja őket. Muszáj őket dolgoztatni, mint pl egy bordert mert egyébként elfoglalja magát. Vadászaton kívül agilityben nagyon jók! Gyere ki vmilyen agility versenyre és akkor találkozhatsz velük személyesen ;o)
2013. febr. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként te miért szeretnél working cockert?
2013. febr. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Íjujj imádom ezt a témát :) Szóval nekem most 7 éves a spánielem, igazi energia bomba :) Lány kutyus, ivartalanítva lett. Borzasztóan tanulékony volt, játékos És imád tárgyakat keresni, gombászok vele, ami talán az életem legszebb élménye. Otthon sokat bújócskáztam vele (felnőtt létemre érdekes volt), kaját, jutifalatot, később tárgyakat rejtettem el és azt kellet keresni. A gombára magától szokott rá :) Látta, ahogy én csinálom, és láss csodát kereste velem. Mikor észrevettem, gyakoroltam otthon is. Amúgy én nyírom mindig, sokat vagyok a szabadban vele, és nagyon igényes a hosszú fekete szőre. Amúgy kevesebbszer fürdetem, de mindennapos a bunda ki kefélése. Evéskor felkötöm a füleit, mert mindig belelóg a kajába :)

Szóval, nyugodt, de ha játékról van szó nagyon aktív, benti-kinti kutya egyaránt. végtelenül barátságos. Keveset van egyedül, de bírja, ha elmegyek valahova, leköti magát a játékaival, vagy alszik. Olyankor sokat alszik :) Imádja a kutyákat, macskákat, és barmi fele házi állatot. De az egereket, süniket, patkányokat kinyírná szó szerint :) Jajj és imád gödröt ásni :)) Van, hogy a játékait, vagy a csontját elássa. És el is feledkezik róluk.

Az időjárással nincs gond, jó nagy a bundája, viszont télen házban van . Nyáron ha kirándulok vele, sokat pihenek, fontos a hűvös hely és a víz. Hamar kimelegedik.

Nagyon szeretetteli kutya. Épp amilyen sportos alkatú, izgő-mozgó ember vagyok, úgy a kutyám is teljesen megegyezik velem.

2013. febr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Mindig is tetszettek az angol cocker spánielek, első kutyának is ilyet akartam, de akkor még nagyon fiatal voltam és anyu szava döntött-így is sokáig kellett győzködni-szóval mivel neki a cocker spániel ´´hatalmas´´ ezért csak a legkisebbet engedte (csivavát). Bár nagyon szeretem és semmi pénzért el nem cserélném, de ő elég lusta és szinte abszolút nem játékos, néha vannak pillanatai, de az is rövid ideig tart, egy csomó féle játékot vettem neki de semmi. Vele hobbi szinten csak úgy magunknak dog dancingelünk, ami nagyon megtetszett és a többi kutyás sport is főleg az agility, frisbee és a canicross. Azért is tetszik annyira a working cocker mert egyedi kutyafajta nem olyan tucat mint amilyen a border, mert nagyon mozgékony, játékos kutya, méretre pont jó bárhova elvihető, szereti a vizet ahogy én is :) és apportos. Szinte minden sportra alkalmas és szerintem mellette nem unatkoznék :)

2013. febr. 13. 22:19
 7/8 A kérdező kommentje:
5. válaszoló neked working cockered van vagy angol/amerikai cocker spánieled?
2013. febr. 18. 16:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Biztos h nincs working cockere mert Magyarországon van 8 kutya, abból 4 a Questcock kennelben és még 4 akik náluk születtek.
2013. febr. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!