Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF-nál muszáj egy nap...

BARF-nál muszáj egy nap kétszer kapjon enni vagy elég egyszer?

Figyelt kérdés

2013. febr. 12. 23:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Hát vagy nagyon rossz a száraz táp amivel etetsz vagy rosszul nézed az etetési mutatót.


Csak mert az én kutyámnak kell 500-600 gramm körül kapnia szárazból.

2013. febr. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Igen, elég vacak. Még nem nagyon tudtam amikor bevásároltam a kutya érkezésére. És most mérlegelek hogy jó minőségű szárazat adjak neki vagy barf szerint kapjon.
2013. febr. 13. 11:09
 13/20 anonim ***** válasza:
Az én kutyám 50 kg.-os. Tápból kb. 400g-ot eszik, de én még ezt is két részletben adom oda. Mostanában BARF-ozunk mi is, de szeretném teljesen elhagyni a tápot. Kiskora óta jó minőségű tápot kapott (Acana, Orijen, Royal Canin), mégis allergiás lett. Húsból kb. 1,5 kg-ot kap szintén két részletben, ebben benne van a zöldségturmix is, egy kevés sárgarépa, vagy sütőtök, egyelőre más zöldséget, gyümölcsöt nem eszi meg. De amúgy úgy is látod, hogy hízik vagy fogy és aszerint adagolj.
2013. febr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Én is etettem jó minőségű táppal is és BARF szerint is. Össze sem lehet hasonlítani a kettőt. Ha időd/energiád/pénztárcád engedi, akkor inkább BARF!
2013. febr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Hát lemértem...


A 28kg-os magyar agár szukának a napi hús/csont adagja 600gramm, a ballaszttal/zöldséggel együtt nincs 800gramm.


Az 52kg-os leonbergi kannak a napi hús/csont adagja 800gramm, ő reggel külön kap száraztápot, kb. 200-250grammot.


A 63kg-os komondornak a napi hús/csont adagja 1000gramm, a ballaszttal/zöldséggel együtt 1350gramm. Ha még rájön a lé, akkor sincs több 1,5kg-nál.


Mind a három kutya erős, jó kondicióban van, se nem kövér, se nem sovány.


A hozzászólásokból ítélve Alexandra bullmacija is kb. 1,5kg eszik, ami szerint pont jó. Aki viszont 2,5kg-ot írt, annak vagy valami behemót kutyája van, vagy kissé túloz. Vagy egyszerűen túl van etetve a kutya.

A komondor mondjuk nem releváns, mert a méretükhöz képest a pásztorkutyák keveset esznek, ezért van az, hogy a komondor kb. ugyanannyi táplálékkal beéri, mint a majdnem feleakkora németjuhász.

2013. febr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk olyan 1,1-1,3kg körül van a napi adagja az 50 kg-os kutyámnak.

Látom vki lepontozta a legelső válaszom, ettől még a tény, az tény, hogy a felnőtt kutyák testtömegének 2-3%-a elég szokott lenni nekik.

2013. febr. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyetértek. Szerintem is 2-3%, úgyhogy én felpontozlak. :-)
2013. febr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Tényleg 2-3 nem is gondolkoztam mikor 3-4et írtam :D bár nekem 3-4% között eszik és tartja a súlyát. Olyan 1,5 kg pluszminusz 10dkt kb.
2013. febr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Oks :D
2013. febr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
# 15 Én írtam a 2,5 kg-ot. De hogy pontosak legyünk nem azt írtam, hogy az én kutyám ennyit eszik meg, hanem azt, hogy ha 65 kg-al számolunk, annak a 3-4 százaléka kb. 2-2,5 kg. Mivel én száraz táppal etetem a "behemót kutyámat" :), ezt gyakorlati tapasztalattal nem tudom alátámasztani. Szóval elfogadom a véleményedet, hogy esetleg kevesebb is elég lenne. Lehet, hogy egyszer majd kipróbáljuk mi is a BARF-ot. Addig is marad a napi 600g száraz, ami nyáron kicsit sok, télen kicsit kevés de kb. ez az átlag.
2013. febr. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!