Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért drágább több állatorvosn...

Miért drágább több állatorvosnál a chippezés, mint ami elő van írva?

Figyelt kérdés
3500-at olvastam, de itt rendre elkérik az 5000 ft-ot.Nagy szemétség ez és nem is tudok kinek reklamálni
2013. febr. 14. 16:16
1 2
 1/13 sippara ***** válasza:
3500,- chip + 1500,- vizsgálati díj (illetve két-háromszáz forint a chip regisztrálása, ennek az árát nem tudom pontosan, de biztos jön még nálam okosabb válaszoló).
2013. febr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
Igen, ugyanis azt már nem reklámozták, hogy elvileg beteg kutyába nem rakható chip, akkor meg ugye meg kell vizsgálni, az meg pénzbe fáj.
2013. febr. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%
Jan. 1-jén lejárt a türelmi idő, addig volt mindenhol kötelezően 3500 ft a chip+regisztráció. Jan. 1. után annyiért csinálják meg az orvosok, amennyiért akarják. Miért nem voltál kicsit felelősebb és rakattad be a törvény hatályba lépéséig? Most már magadra vess, hogy többet kell fizetned!
2013. febr. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

3 éve él az a törvény, hogy csak chippel ellátott kutyát lehet eladni/elajándékozni/örökbe adni. Vagyis nem mentség megint, hogy nincs benne chip! Az előző tulaj kötelessége lett volna chipeztetni. Megint azt tudom mondani, butaság volt a részedről, hogy ilyen tudatlanul akartál kutyát. Kicsit kellett volna csak utána nézni a kutyatartásnak, az ide vonatkozó törvényeknek. Felelősség, kérlek.


Egyébként több cikket olvastam, a dokinkat is kérdeztem erről, mindenhol azt mondták, hogy jan. 1. után már nincs ilyen korlát (vagy legalább is senkit nem érdekel most már).

2013. febr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
14%
Úgy hallottam hogy március 1.-ig nem büntetnek, mert az állatorvosoknál a decemberi chi dömpingben idő előtt elfogytak a chipek, és nem lett elegendő. Rádióban hallottam. Hát a doki tesz rá a 3500 forinton felül még ezt azt, bár a mi állatorvosunk nem kért semmi vizsgálati díjat. 3500 és kész!!
2013. febr. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ahan! Tehát akkor vigye a gazdája menhelyre vagy dobja ki a kutyát az út szélére, csak hogy én felelősen ne vegyem át tőle! Hát nem semmi vagy. Megmentettem egy kutyát, igaz törvényt sértettem, mert elfogadtam chip nélkül és nem néztem végig ahogy éhen hal, mert száraz kenyeret sem kapott, nem hogy chipet. Hát igen, rohadt egy felelőtlen ember vagyok.

Egyébként én is végigolvastam egy csomó cikket és azt szűrtem le, hogy már jóideje állatorvos dönt az árról, mindenféle magyarázattal, jan 1 ide vagy oda...

2013. febr. 14. 16:54
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Biztos személy függő, de amikor én befogadtam az egyik kutyámat nem panaszkodtam amiatt, mert költenem kellett rá. De hagyjuk.
2013. febr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyébként miért az orvosokat akarod fenyegetni és feljelenteni? Miért nem azt, akitől elhoztad a kutyát? Ez is különös...
2013. febr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát tudod igenis felháborító. Emellé megveszek neki havi 20-ért kaját, kapja a kezelést stb, de az a helyzet, hogy ha van egy határozat akkor az van! És az állatorvosok ezt kihasználják. Azt az 1500-különbözetet inkább odaadnám a beteg gyerekeknek.

Te szentlélek, aki nem panaszkodik, aki befogad kutyákat és jótékonykodik minden zokszó nélkül az állatorvosnak!

2013. febr. 14. 17:00
 10/13 A kérdező kommentje:
Kicsit félrebeszélsz már. Senki nem akar feljelenteni senkit. Reklamálás megint más szó.
2013. febr. 14. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!