Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért drágább több állatorvosn...

Miért drágább több állatorvosnál a chippezés, mint ami elő van írva?

Figyelt kérdés
3500-at olvastam, de itt rendre elkérik az 5000 ft-ot.Nagy szemétség ez és nem is tudok kinek reklamálni
2013. febr. 14. 16:16
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Akitől elhoztam a kutyát mért jelenteném fel, azt hiszem a Jóisten megadta neki már...:( és ezt nem részletezném. De te gondolom a haldoklóba is belerúgnál.
2013. febr. 14. 17:02
 12/13 sippara ***** válasza:

Úristen mekkora kutyád van, hogy havi 20 a kajája? :O jó, az enyém középtestű (18-20 kg), de kb 7-8 havi kajája volt tizenháromezer forint.

Az eredeti kérdésre visszatérve a 3500 forintban a chip és a beültetés ára van benne, ja és persze a regisztráció - egy "állami adatbázisba", ami ma Magyarországon nem létezik. Ezért ehhez adódik még párszáz forint a petvetdata regisztráció miatt, valamint - mivel chipet csak egészséges kutya kaphat - egy általános vizsgálat díja, ami ezer forint környékén mozog. Máris megvan az ötezer forint, és az állatorvos se szemét.

2013. febr. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Sok állatorvos megcsinálja 3500-ért. Ilyeneket is olvasni.

Miért 20 ezer. Hát kb 16 a kaja, de ugye a kaja megvan határozva egy fix árba, de milyen ciki már annyit fizetni amennyit előírnák, hát otthagyok 2000-et. Tankolnom is kell,hogy elmenjek kajáért, ott is megvan szabva az ár, de nehogymár annyit fizessek....otthagyok 2000et...mindenkinek otthagyok többet, mert felelőtlen leszek a végén..


Másrészről ez az orvos folyton látja a kutyát, hisz hozzá hordom "helyrerakni" Tudom mik az árai, tudom mennyit fizetek alkalmanként. Aznap kifogom neki fizetni a rendes 2500 ft-os vizsgálati díjat, mint amit most is fizetgetek, és pluszban 5000-et a chipért.


Azokról már nem is beszélek, akiket tényleg megterhel a 3500 is, nemhogy az 5000. Sokan nem olatatnak basszus évente...egyre több a kóbor kutya az idén. Nem mondhatod , hogy nekik minek kutya, vagyis mondhatod, én is mondanám, de ez nem megoldás. Hisz úgyis lesz embereknek kutyájuk, olyanoknak is akik enni nem tudnak adni neki, akik 1,5 méteres láncon tartják, sajnos lesz ilyen. viszont ezzel az 5000 ft-al azt érték el, hogy jelentősen több a kóbor kutya, pl amelyik minap megtámadta a kisfiamat..és még beoltva se lesznek...Na ez csak egy eszmefuttatás volt.

2013. febr. 14. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!