Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ivarérett Yokshire Terriere...

Az ivarérett Yokshire Terrierem nem bir magával, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
3 házzal arréb 4 szuka kutya van, abból 2 most tüzel, a másik kettő még csak most fog. 2 házzal lejjebb 2 szuka tüzel... Namost az én terrierem kiskutya létére teljesen szétszedte a keritést mindenhol, ha a lakásba zárom akkor éjjel nappal képes ugatni, az ajtót szintén szétkaparta már, a függönyöket letépi... Ha kiszökik az utcára 3 napig haza se jön, ha igen, akkor is sz*r, és emésztő szaga van, minden nap meg kellett ezért fürdetnem. Ivartalanitani nem akarom, mert az állatorvos nem javasolja, mert gond volt vele, és el is pusztulhat ha megműtik. Segitsetek, mit csinálak vele?
2013. febr. 15. 08:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vidd olyan állatorvoshoz, aki hajlandó megműteni! Egy herélésbe nem fog belehalni, azt akár még bódításban, helyi érzéstelenítéssel is meg lehet csinálni. Alternatív megoldásként javaslom a kutyaiskolát és a nevelést. Nekem is ivaros kan kutyám van és nem szedi szét a kerítést, nem szökik és ha kell póráz nélkül átsétálok vele egy falkányi tüzelő szuka között anélkül, hogy bármelyiket is felcsinálná.
2013. febr. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elszámoltam magamban 10-ig hogy ne írjak olyat, amit magam is megbánok...

1. Az állatorvosotok egy idióta.

2 Ha a kutyád ennyire kanos, akkor ebből később komoly fizikai és lelki gondok lesznek.

3. Ha véletlenül kitalálnád, hogy pároztatod, akkor készülj fel, hogy később még rosszabb lesz a helyzet.

4. Te komolyan mondod, hogy egy yorkshire terriert a kertben tartasz???


Mindenképp ivartalaníttasd, nem lesz semmi baja!

Körülbelül 500x nagyobb az esélye, hogy a halálra gázolják miközben 3 napig azt sem tudod, hogy hol jár az a szerencsétlen...

2013. febr. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves Második Válaszoló! Nem a kertben tartom...Csak egyszerűen már ott tartok, hogy pórázon viszem ki az udvarra hogy elvégezze a dolgát. És egy szóval sem irtam azt, hogy pároztatni szándékozom.Eddig sosem volt vele probléma, 6 éves a kutya, és most jön rá a szaporodhatnék?
2013. febr. 15. 09:08
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Oké, kezdjük. Most komoly, hogy a yorkie-t te kidobod a kertbe? Mégis milyen ember vagy?

Hogy nem lehet ivartalaníttatni? Az állatorvosod egy hülye és ha kicsit gondolkoznál, te is belátnád, miért. Az egész műtét ha 20 percig tart, már sokat mondok. Még altatás sem kell, elég bódítani a kutyát.

Ha normálisan nevelnéd és nem csak dísznek tartanád, eszébe sem jutna fedezni! Tudod azon kanok, akikkel megfelelően foglalkoznak, a gazda jelenlétében nem akarnak fedezni és semmi lelki törést nem okoz számukra az, ha tüzelő szuka szagát érzik. Csak olyankor okoz a tüzelési időszak egy kannak komoly fizikai és lelki problémát, ha a gazdája magasról letojja a kutyáját. Ezen azért gondolkozz el!

2013. febr. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nah én többek között az ilyenek miatt kötném a kutyatartást "jogosítvány" hoz..
2013. febr. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy kidobom a kertbe, benti kutya, bent is van tartva, a Yorkshire-ra jellemző, hogy nagy a mozgásigénye... Gyorsan tanul, ugyanakkor a makacskodásra is hajlamos. Kellő következetességgel és a megfelelő viselkedés jutalmazásával, változatos módszerek alkalmazásával elég gyorsan megtanítható az engedelmességre. Ez a fajta egy kicsit túlzottan éber, és hajlamos arra, hogy állandóan, ok nélkül is ugasson, nyüszitsen és hisztizzen.

Nagyon jól ismerem ezt a fajtát, ez az 5. ilyen kutyám, és a mostaninak a viselkedése meglep. Én nem nem a kutyatartásról kértem kioktatást. Azért mindenesetre kössz a válaszokat...

2013. febr. 15. 09:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Első kutyám van nekünk is yorki - ezért is - nagy hangsúlyt fektettem arra, hogy jól neveljem, tanítsam, és bizony 9 hónapos korában ivartalanítottam. Nem azért mert probléma volt, hanem pontosan azért, hogy a későbbi egészségügyi és "kandurkodó" problémákat kiküszöböljem.


Mikor pici volt ő is próbálkozott azzal, hogy akkor most ugatok mindenért, de rövid úton - 3 óra alatt !- leszokattam róla. Most csak akkor ugat,ha oka van rá.


Minden nap foglalkozom vele, van hogy csak 20 perc jut tanulásra és játékra, de hétvégén napi másfél óra. Ebbe természetesen nem számolom bele a kinti sétát.


Látom én is rajta, ha nem fárasztom le, akkor bizony szemtelen, de mivel megneveltem és mint fent irtam odafigyelek rá mindig, az első próbálkozásnál már szemkontaktus után mégegyszer nem próbálkozik.


Én kutyám soha nem viszem el olyan helyre, ahol maga maradna, még a közért elé sem kötném ki.

Csodálkozom, hogy te szívbaj nélkül átéled, ha akár mint írtad 3 napig nem jön haza.

Attól félsz, hogy elpusztulhat ha ívartalanítod, de attól nem, hogy a csavargásaikor ellopják, elüti valami, bajba keveredik.stb.


Keress egy normális orvost, aki rendesen megvizsgálja a kutyád és nem azzal hajt el, hogy úgyis....


Pl. okáért: www.mancsok.hu


Feltételezem szereted a kutyád ezért Kérlek ne hagyd ezt a helyzetet, mert ha történik vele valami akkor fogod a fejed a falba verni.

2013. febr. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!