Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hunor Dog-os törzskönyvünk...

Hunor Dog-os törzskönyvünk van. Biewer yorkshire terrierem mellé ezt kaptunk. Tenyésszemlére hova tudom majd őt vinni?

Figyelt kérdés

#HDC #hunor dog
2013. jan. 16. 07:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
petpalace.atw.hu a Hunor Dog-s hivatalos oldala, ott fent van minden.
2013. jan. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszi de ott sem írja egyértelműen
2013. jan. 16. 08:04
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Azért nem írja, mert a kiállítások mindig máshol vannak. Majd ha bejön a kiállítási szezon akkor fent lesz :)
2013. jan. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
köszi, gondolom te is ott vagy akkor,meg azt sem tudom ,hogy melyik kinti német klubbal van karöltve,hívtam őket anno,de semmi felvilágosítást nem tudott adni a pasi nekem.igazából aggódok,hogy esetleg ez valami humbuk csak ,mert tavasszal vinném tenyészszemlére a lányomat de semmit sem tudok az egészről.a tenyésztő sem nagyon nyilatkzik,pedig mikor megvettem lelkesen mondta,hogy majd segíteni fog mindenben
2013. jan. 16. 08:16
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

Csak, hogy tisztán lássatok: A Hunor dog klubos törzskönyvek = WC papír.

Ennyi erővel rajzolhatsz is tk-et!

Sehova nem viheted kiállításra sem tenyészszemlére!

A biewerknek nincs magyar törzskönyve ők FCI által el nem ismert fajták. A hunor dog klub nem csinálhat semmilyen szemlét és kiállítást sem!

2013. jan. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
előző vagyok,elfelejtettem írni csak Németországban tudna a tenyésztő tk csináltatni, de aki hunor dog klubos tk-el ad el kutyát az nem tenyésztő!
2013. jan. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
nekem azt mondta mikor megvettem,hogy ezt is elfogadják már a német klubok és hogy tudom majd tenyészszemlére vinni.közel 20 éve tenyészt miért csapott volna be?
2013. jan. 16. 08:35
 8/16 A kérdező kommentje:
TKOK CAC és KLUB kiállítás-on hogy lehet hogy tenyészszemlézik a biewert?valaki segítsen kérlek benneteket,mert már semmit sem értek
2013. jan. 16. 08:37
 9/16 anonim ***** válasza:
91%
Ezzel a hunorral már régebben is találkoztam. Mivel nem elismert fajtáról van szó, ezért tök mindegy ki vezeti a törzskönyvet, az nem hivatalos. Idén amúgy is változik a törvényi szabályozása az egésznek. Mostmár fajtánként külön-külön lesznek tenyésztő szervezetek, ezeket az állam elismeri, amennyiben teljesítik a szükséges feltételeket. Közben ezek a szervezetek csatlakoznak vagy a MEOE-hez vagy a MESZ-hez. Innentől lesz a dolog államilag és FCI által is elismert, innentől lehet tenyészszemlét vagy kiállítást is szervezni az adott fajtában. Különben bünti... A nem elismert fajták esetében nem tudom mi a helyzet, de kétlem, hogy ennél egyszerűbb lenne és bárki, csak úgy önszántából tenyészszemlézhetne vagy törzskönyvezhetne. Habár ha nekem az lenne a perverzióm, hogy az utcán élő kóbor kutyák családfáját regisztráljam otthon a kis füzetemben, akkor igazából senki se szól bele, csak épp tényleg nem ér többet, mint a WC papír.
2013. jan. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

Jó pár fajta van még, amelyek nem FCI elismertek. Viszont van klub,akármi, ami felvállalta a törzskönyvezésüket.

Ha az MKSZ tenyészszemléz, akkor kérdezd meg az egyesülettől, hogyan tovább?

2013. jan. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!