Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz fejlődés?

Kuvasz fejlődés?

Figyelt kérdés
8 és fél hónapos kuvaszom 42 kg és 68 cm ez szerintetek jó? Adom neki a csonterősítőt stb.
2013. febr. 15. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy milyen nemű. Ha kan, akkor elég kicsi, talán még eléri a standard alsó határát, de nem lesz nagy kutya. Ha szuka, akkor tökéletes.
2013. febr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha kan, akkor teljesen jó ez a méret. A standard alsó határa a 71cm, ezt el fogja érni.

Ha szuka, akkor már elérte a standard méretet (66-70cm) és reméljük nem is lépi át a felső határt.


A súlyával szintén ez a helyzet. Ha kan, akkor jó súlyban van, talán még lehetne könnyebb is a fejlődő csontok miatt. Ha szuka, akkor pedig már kicsit tömegesebb is, mint kellene. A felnőtt kan kuvaszok ideális súlya kb. 42-45kg, a szukáké 35-40kg.

2013. febr. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Egyébként kan :)
2013. febr. 16. 12:56
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából törzskönyves is és ahogy elnéztem a többi kuvaszt elég nagynak nézem
2013. febr. 16. 13:01
 5/5 A kérdező kommentje:
Most megmértem pontosabban és 70 cm a marmagassága tegnap csak úgy saccra csináltam :)
2013. febr. 16. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!