Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14 hetes kan könyök collie...

14 hetes kan könyök collie (skótjuhász) normális növekedésének üteme hogyan alakul? Kevés kálcium tartalmu megbizható táp javaslat (közép v felsőkategóriás)?

Figyelt kérdés

Egy hónappal ezelött került hozzánk kis skótjuhász kan kutyánk (akkor 10 hetesen. Törzskönyv nélküli, viszont tenyésztőtöl hozztuk, ahol megnéztük az anyukát, apukát mindketten nagyon szép egészséges kutyusok voltak. Kérdésem a kutya etetesével kapcsolatos lenne. Amikor elhozztuk a kutyát, azt mondta a tenyésztő, hogy mindenevő, tojást, gyümölcsöt, tésztát, mindent eszik, viszont mivel úgy tapasztaltuk, hogy hasmenése volt, átváltottunk a csak száraztápos táplálásra.

Állatorvos ajánlására Happy Dog Supren Maxi Babit kapott az elmult egy hónapban (amikor kifogytunk belőle egy kis Friskist kb két napig mert ezt lehetett gyorsan kapni a Tescoban az ünnepek alatt). A kutyus szépen fejlődik, viszont amikor az esedékes oltásokat ma megkapta (egy másik orvos látta el), akkor azt mondta az orvos, hogy a kutyánk nem is collie, illetve nagyon kicsi a termetéhez képest, és nem is lesz már sokkal nagyobb, ha eddig nem nőtt meg.

Most 14 hetes, 6 kg és 35 cm a marmagassága (megmértem:). Szeretném megkérdezni, hogy ezek rendes értékek-e. Illetve szeretném, ha valaki, aki tapasztaltabb javasolna egy megbizható tápot aminek nem magas a kálcium tartalm(most medium juniort vásároltatott az állatorvos, amit nem értek, mert a kutya nem is 6 hónapos még, illetve eddig miért maxit javasolt most meg miért mediumot? A maxi a nagytestű kutyáknak való, a medium pedig a közepeseknek (Szerintem a collie nem olyan nagy testű, eddig miért kapott nagy kutyáknak valót? Ellenben a kutyus fule elkezdett teljesen felfele allni(lehet, hogy a túl sok kálcium miatt) Evvel kapcsolatban is kérnék segitséget. Hogyan lehet esetleg ezt a folyamatot visszafordítani.

Egyébként a kutya nagyon ügyes, egy hónap alatt, megtanult, leülni, ott maradni, lefeküdni, aportírozik valamint szobatiszta, és tündéri, semmit nem vetne az értékéből, ha nem lenne fajtiszta, vagy picit másként fejlődne, csak szeretném tudni, hogy "hányadán is állunk". (Ja és még egy, a kulönböző jutalom falatokat lehet túlzásba vinni??, mert, hogy a sok tanításhoz sok falat is társult eddig....Köszönöm a válaszokat.



2012. máj. 17. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:

3 hónaposan a 6kg nagyon kevés... nálam egy ennyi idős collie kölyök simán tud a duplája lenni.

A "tenyésztő" egy idióta nemcsoda, hogy ment a kölyök hasa... a collie nál már ha collie akkor pl a vesére figyeljetek vannak vonalak ahol ez probléma szokott lenni (vese elégtelenség)

A happy Dog maxi baby teljesen felesleges a collienak alapból közepes testű fajta... ha nem megy vissza a füle le kell ragasztani de szerintem egy normális közép kategóriás táp kálcium szintjével nem lehet probléma

én ezzel: [link] vagy Josera Kidsel szoktam etetni... szerintem ezek jók.

A jutalomfalatokat vond le az ételből és valamivel kevesebbet adj neki

2012. máj. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

biztos nem tenyésztőtől vetted, az nem ad törzskönyv nélkül kutyát.

14 hetesen a 6 kiló, iszonyú kevés.

azért kapott eddig maxit,mert az állatorvos azt hitte collie lesz belőle. De már látja, hogy nem.

afüle nem a túl sok kalvium miatt áll fel (akármennyennyit adhatnál, nem állna fel) hanem mert valamelyik szülőjének álló füle volt. (valószínű nem az volt a papa akit te láttál.)

2012. máj. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Hát, lehet, hogy akkor ezek szerint a kicsi kicsi marad, és imitált collie:)) Meglátjuk mi lesz a kis csibészből addig pedig választunk neki egy jó kis tápot, de mindenkepp közepes méretünke valót. Köszönöm mégegyszer a segítséget:))) Az oltási könybe egyébként az állatorvosok törzskönyv nélkül is beirják, hogy collie, még akkor is ha nem az? Mert, hogy igy került hozzánk...

2012. máj. 17. 21:55
 4/9 anonim ***** válasza:
az orvos azt írja be amit mondanak neki... ha te kék pillangót akarsz beíratni szerintem a nagy része azt is beírná
2012. máj. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
heheheheh :)))) ekkor innentől lepkének deffiniáljuk a kutyát, ugyis pillesúlyú....egyebkent mostmár csak azon tűnödöm miért javasolta a "tenyésztő", hogy vissza is veszi a kutyát, ha úgy alakul, csodálkoztam is hogy miért alakulna ugy??? mondjuk o szor allergiara gondolt!!! De lehet hogy arra is hogy mini-fura kutyat kinalt :) Koszi mégegyszer
2012. máj. 17. 22:30
 6/9 anonim ***** válasza:
valószínű a "tenyésztő" is csak reménykedett benne,hogy a kölyök az anyjára üt és akkor majdnem collie szerű lesz.és nem tacsi mint a papa,aki a szomszédban lakik és jól ás.
2012. máj. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Még egy roppant fontos kérdés...mikor fog ennek a minikutyának leszállni a heréje? Merthogy neki még nincs...
2012. máj. 18. 00:38
 8/9 anonim ***** válasza:
2 hónaposan már tapinthatónak kell lennie a lágyékban ha nincs ott akkor nem is lesz (valójában már 5 hetesen ott kellett volna lennie) a lágyéki részen kívül majd később kerül
2012. máj. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2 honaposan mar ott kene lennie. ha nem szall le,akkor mutet, hiszen a hasuregben maradt here szinte bizonyosan elrakosodik. (genetikai problema egyebkent, csokoltathatod a "tenyesztot")
2012. máj. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!