Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok segíteni?

Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy a kutyusom most kanos, és eddig ő minden kutyával barátságos volt. De most hogy kanos, szegényke nem bírja elviselni más kutyák jelenlétét a körzetében. Ma például a közelben nem volt kutya de olyan ideges lett, hogy még a szőr is felállt a hátán. Ilyet még sose láttam. Na és az lenne a kérdésem, hogy hogy tudnám leszoktatni erről a nagy ugatásról? Vagy szerintetek ha lenyugszanak a hormonok akkor lenyugszik ő is mint régen?

2013. febr. 18. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Mi a véleményed az ivartalanításról? Egy életre letudnád az ilyen gondokat.
2013. febr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Ivartalanítással véglegesen kezelhető a probléma.
2013. febr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem nagyon szerettem volna :/ Olyasmit olvastam, hogy megváltozik utána a kutya viselkedése, és nem fog annyira kötődni. (De mondjuk lehet ez hülyeség). Az nincs megszabva, hogy hány éves korig lehet ivartalanítani? Meg akkor szerintetek nem fogja abbahagyni? :/
2013. febr. 18. 18:42
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm egyébként a segítséget. :) Nem vagyok még valami tapasztalt.
2013. febr. 18. 18:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy jobb lesz, de valamennyi biztosan meg marad ebből a magatartásból. Ráadásul hamarosan tüzelnek a szukák, teljesen meg lesz kergülve, folyamatosan szökni akar majd utánuk, és ez mindig így lesz, minden egyes tüzelési időszakban, ez nem fog javulni. Hidd el, neki is jobb ha nem ezen stresszel, hanem nyugodt életet él.

Nyugi, nem fog megváltozni a személyisége, max csak higgadtabb lesz kicsit.

2013. febr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kicsit megnyugszik majd, kiegyensúlyozottabb lesz de ugyan annyira fog kötődni és maga a jelleme nem fog megváltozni ne aggódj.:) Ivartalanítani pedig bármeddig lehet. Mennyi idős a kutyus?
2013. febr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Nem nagyon szerettem volna :/"

Értem én, de elmondanád az indokaidat?


"Olyasmit olvastam, hogy megváltozik utána a kutya viselkedése, és nem fog annyira kötődni. (De mondjuk lehet ez hülyeség)."

Így van, ez tényleg hülyeség.


"Az nincs megszabva, hogy hány éves korig lehet ivartalanítani?"

Nincs megszabva. A te kutyád mennyi idős?


"Meg akkor szerintetek nem fogja abbahagyni? :/"

Mit is? :)

2013. febr. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

2 éves. :)

Az őrült ugatást ha kutyust érez. :)

Köszönöm szépen mindenkinek, akkor tényleg ez lesz a legjobb megoldás.

2013. febr. 18. 19:05
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is féltem, hogy meg fog változni a természete (igaz, nekem szuka kutyám van) de a műtét óta sokkal jobb természete van. Barátságosabb más kutyákkal, kb. ennyi változás volt összesen.
2013. febr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az ivartalanítás mindkét(kan)kutyámnál csak pozitívummal járt.Sokkal normálisabbak,toleránsabbak más kutyákkal(persze ehhez jólneveltség is szükséges),nem mennek ezerrel a tüzelő szuka után,nem szöknek,nyugodtabbak-ezzel ellentmondva,a játék-és labdaszenvedély nem csökkent:)A bújósságról szóló tévhitet nem értem,éppenhogy az ivartalanított kutya/cica lesz a bújósabb,ezt mi is megfigyeltük(cicánknál is).Én a helyedben belevágnék.
2013. febr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!