Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik olyan szerkezet...

Létezik olyan szerkezet mellyel kutyánkat a kapun belül tudnánk tartani?

Figyelt kérdés

Fiatal, 1 éves kutyánk állandóan kiszalad a kapun kívülre, ha az kinyílik és azonnal neki ront a járókelőknek. Olyan megoldást keresek, amivel a kutyát távol tudom tartani a kaputól, de mégsem kell megkötnöm, vagy kennelbe zárnom.

Válaszokat köszönöm!



2013. febr. 19. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sétáltatás, és nevelés elég hatásos...


Ha én kinyitom a nagykaput akkor lefekszenek a kapu vonalán... Mondjuk az emberek meg lepődnek általában..

2013. febr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán meg kéne nevelni őt....

Jártok el vele sétálni, tanítgatjátok?


De a kérdésedre válaszolva: igen, létezik ilyen eszköz.

Van ez a láthatatlan kerítés, ami ha jól tudom sokkolja a kutyát, ha kilépne az adott helyen, ehhez egy speckó nyakörvet is viselnie kell. De én ezt nagyon embertelen megoldásnak tartom.

2013. febr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van egy láthatatlan kerítésem, tekintélynek hívják. A falka területét engedély nélkül a kutya nem hagyhatja el. Természetesen ezt csak akkor lehet elvárni, ha le van mozgatva az a kutya, és van lehetősége a gazda irányítása alatt elhagyni a területet.
2013. febr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt elfelejtettem írni, hogy a kutyus annak az üzemnek a területén lakik, ahol én dolgozom. Két másik kutyával együtt, akik természetesen nem szaladnak ki az útra. Munkaidőben senkinek sincs ideje foglalkozni vele, kamerán figyeljük, hogy kiment e vagy sem. Egész nap rohangál az udvaron, viszonylag nagy területen, gondolom ez valamennyire kielégíti a mozgásigényét. Nehéz olyan kutyát nevelni, aminek mindenki csak kicsit a gazdája. Keresgéltem az interneten,de kifejezetten olyat nem találtam, ami úgy telepíthető, hogy ne kelljen vezetékeket húzni. Nálunk egész nap jönnek-mennek a teherautók, én meg állandóan ugrok az íróasztal mellől, ha meglátom, hogy kiszökött. Befogadtuk a kutyust, mert nem akartuk hogy sintér telepre kerüljön, gondoltuk idővel be fog illeszkedni. Kérem olyan konkrét hozzászólásokat írjatok, ami tapasztalati alapon nyugszik. Köszönöm!
2013. febr. 19. 14:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor a ti problémátokra nincs megoldás. Habár a láthatatlan kerítés drótját a betonba is bele lehet építeni, csak meg kell vágni egy betonvágóval a nyomvonalat, belefektetni a vezetéket és kiönteni bitumennel.
2013. febr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
van olyan villanypásztor jellegű nyakörv, ami nem engedi ki a kutyát a kapun kívülre. Keress rá arra, hogy collier reflex nyakörv.
2013. febr. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!