Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak már megint elszaka...

A kutyámnak már megint elszakadt a térdszalagja?

Figyelt kérdés
Ezt nem hiszem el. Tavaly ilyenkor operálták és és most futott egy nagyot és megint ugyan úgy húzza. Azért ez nagyon kemény. 50 ezer volt a műtét és most megint...
2009. szept. 8. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm kutyája csak sétált télen, kis lyukba lépett, és sosem lesz már olyan mint rég.. Nem agilityzhet, frizbizhet többet. :( Vannak olyan fajták akik érzékenyebbek erre vagy ez hogy van? múgy sajnálom a kutyád :(
2009. szept. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál. Egyébként nekem keverék kutyám van. De ők sem erősebbek.
2009. szept. 8. 19:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A mi kutyánknál is így volt sajnos... Elszakadt az egyik szalagja, megműtötték, 75 ezer Ft, két hónap lábadozás, majd amikor kikerült, rövid időn belül (kb. 1hónap), elszakadt a másik lábában is. Mivel most még az először műtött lábából is ki kell szedni a csavarokat, így kb. 100ezer lesz az egész. Plusz megint a két hónap szenvedés neki. Szeret lakásba lenni, de pár hét után már k.rv.ra unta a dolgot szegény. Neked ugyanarra a lábára sántít? Nem tudod, hogy milyen módszerrel műtötték (van olyan, amikor már nem pótolják ha szalagot, hanem más módszerrel műtik)?
2009. szept. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szalagot tökéletesen visszaerősíteni nem lehet! Ami egyszer elszakadt az utána mindig gyengébb lesz!


Kímélő életmódot kell a kutyádnak biztosítani, mert különben igen, újra és újra el fog szakadni.


és ez nem az orvos hibája, mert Ő a műtétet elvégezte. Utána már neked kell vigyázni a kutyádra!!!!

2009. szept. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen sajnos ugyan arra a lábára sántít. Egy éve volt a műtét. És sajnos tényleg nem vigyáztam rá eléggé, mert hagytam, hogy extrém módon szaladgáljon, mert még csak 2 éves és imád játszani. A doki mondjuk mondhatta volna, hogy nem szabad sokat futtatni. Most csak reménykedem, hogy csak meghúzta. Pénteken kell visszamenni a dokihoz, addig meg fájdalomcsillapítót kap. Egyébként van olyan módszer, amikor a csonttal babrálnak nem a szalaggal, de az drágább műtét és a mi esetünkben nem volt indokolt. Nagyon sajnálom, hogy a te kutyusodnak is szenvednie kell. Ismerem azt a 3 hónapnyi semmittevést, az én kutyusom ráadásul utál bent lenni a házban. Úgy hogy tavaly szinte minden időmet a kertben töltöttem vele kb. 1,5 hónapig... Egyébként 47 000 volt a műtét. A kutyám 23 kiló. Persze a vizsgálatok kötözések még plusz pénzbe kerültek. Most a fájdalomcsillapító 5600 volt... Szóval nem könnyű, de imádjuk őket.
2009. szept. 9. 14:18
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem szakadt el neki, csak megerőltette! :D Olyan boldog vagyok. :))))
2009. szept. 14. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!