Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy a bajsza levágása,...

Lehet, hogy a bajsza levágása, és nem a fél szeme miatt megy a kutyám neki dolgoknak?

Figyelt kérdés

Nemrég feltettem egy kérdést, amiben arról kérdeztem, hogy lehet e abból baj, hogy a fél szemére vak kiskutyám neki megy dolgoknak.

Ő egy uszkár, és pont akkoriban lett megnyírva uszkárosra (az arcán is ki lett nyírva a szőr, tehát a bajsza is), amikor feltűnt hogy sok mindennek neki megy.

Most viszont már majdnem teljesen visszanőtt a bajusz, és napok óta nem ment neki semminek. Lehet, hogy nem is a fél szeme az ütközések oka, hanem a bajusz hiánya?



2013. febr. 19. 22:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy a kettő együtt.
2013. febr. 19. 22:13
 2/11 anonim válasza:
73%

Nem szabad levágni:

"A kutyák tapintó érzéke nem olyan fejlett, bizonyos kutyák érzékenyebbek. Pl.: rövid szőrűek. A kutyák bajsza radarként segít felismerni az útjukba kerülő tárgyat. A legérzékenyebb testrészek a száj és a nyelv, ezért veszi a kutyák többsége szívesen a szájába az idegen tárgyakat, hogy információt szerezzenek róla. A tapintó érzék fontos a szociális kapcsolat megteremtéséhez a családban, falkában. Ezért nagyon fontos, a kutyák simogatása..."

2013. febr. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ahhoz nem elég hosszú a kutyák bajsza eredeti állapotában sem, hogy el tudják a segítségükkel kerülni az ütközést, főleg ha gyorsan mozognak. Ez csak egyfajta tapintási segítség nekik, mivel ők a szájukkal fognak. Meg szerintem nem tudnak olyan jól közelre fókuszálni a szemükkel, mint az ember. Meg biztos a szélirány meghatározásában is segít, ami nagy segítség nekik abban, hogy szélirány ellenében közelítsék meg a vadat, amikor szagok alapján vadásznak.
2013. febr. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Az összes állatnak nagyon fontos a bajsza. Főleg akkor használják, a lyukakba való bemászáslásnál is az segít nekik, hogy beférnek-e. De kb mindenhez használják.
2013. febr. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De akkor hogy lehet, hogy az uszkároknak rend szerint kinyírják az arcát, ezzel a bajszát is?
2013. febr. 20. 07:42
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Kutyának nem fontos a bajusz. Macskáknak sem életbevágó, de ők jobban támaszkodnak rá. Főleg a kinti macskák, mert ők veszélyben élnek, ott a kis dolgok is sokat számíthatnak. A macskáké sokkal hosszabb is a testméretükhöz képest, mert nekik fontosabb.
2013. febr. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hosszabbnak lennie, nem attól lesz fontosabb számára. A nyulaknak is rövid van, mégis nagyon fontos.
2013. febr. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy az uszkárok eredendően ugye apportírozó vadászkutyák, mégis ez a nyírás alakult ki náluk, hogy levágják az arcukon s szőrt, tehát a bajszot is. És az apportírozáshoz egyértelműen szükség van jó szaglásra és érzékelésre.
2013. febr. 20. 09:13
 9/11 MrHard ***** válasza:
100%
A szeme az ok. A bajusz ennyire nem befolyásolja a kutya közlekedését! Szerintem egyszerűen csak megtanulta, hogy mi hol van és azért nem megy neki a dolgoknak....
2013. febr. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szinte az öszes kozmetikás kutyának nyírnak a bajszából. Egyiknek se lesz ilyen problémája. Szóval nem, nem amiatt megy neki dolgoknak.
2013. febr. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!