Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtákat ajánlotok?

Milyen kutyafajtákat ajánlotok?

Figyelt kérdés

Első kutyus lenne. Én lennék a gazdája. 18 éves vagyok, kis tapasztalatom van csak a kutyusokkal.

Igaz, hogy enyém lesz a kutyus, de.... Édesanyám kikötötte (mert vele élek) hogy csak és kizárólag fajtatiszta, kisméretű rövidszőrű vagy fodrászt nem igazán igénylő, nem nyáladzó ill. "röfögő kutya lehet.

Segítséget szeretnék kérni a kutyusválasztásban.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. febr. 21. 12:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Ha kikötötte akkor tudja azt is hogy 100 ezer ft körül vannak a fajtatiszta kutyák?

Ne hogy szaporítós kutyákra gondoljon fajtatisztára..

És mi a baj a kozmetikával? Miért megterhelő 2 havonta elvinni a kutyust?

Rövidszőrüek után sokkal nehezebb takarítani,mert a kis szőrök mindenhova beaakadnak,míg sok hosszúszőrű mint pl uszkár,bichonok, amik még jók is lennének első kutyának egyáltalán nem hullajtanak,és csak kozmetikushoz kell elvinni őket.

2013. febr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Sok ilyen fajta van, úgyhogy azért kéne még pár infó azért hogy értelmes javaslatot lehessen adni.

Mennyit tudnál vele foglalkozni? Kertes ház, vagy lakás? Mekkora lakás? Mi a célod a kutyussal (pl szeretnél e vele sportolni, kirándulni, vagy csak kísérő kutya lenne, esetleg sokat vinnéd társaságba)?

2013. febr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodtan lehet szaporítótól venni, 10-20 kilóért. Sokkal olcsóbb, és nem járod meg vele. Senki sem járta eddig meg vele, csak habzik a szájuk a sok kutyaügetőnek ettől a dologtól!
2013. febr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a kutyával nem lesz gond, viszont az állatkínzást csak nem kéne támogatni...
2013. febr. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Egy valamit nem írtál le: miért akarsz kiskutyát!

Mert ez a legfontosabb szempont.


Édesanyád kikötése inkább arra irányulhat, hogy annak semmilyen kutyafajta ne feleljen meg, csak egy plüsskutya :-))))

Azt tudod, hogy bármilyen élő állat törődést, odafigyelést, gondoskodást igényel,tehát felelősséget jelent. Mert ő is élőlény.

Tehát ha "szatyorkutyát" akarsz divatból, akkor ne tedd! Sem te, sem ő nem lesztek boldogok.

Ha szeretni akarod, törődni akarsz vele, akkor nagyon sok kutya akkora szeretettel hálálja meg, hogy az egész további életedben meghatározó lesz a kutyákhoz való viszonyodban.

A fajtatiszta kutyák drágák. Soha, senkire ne hallgass, csak kutyás szakemberekre, mert sokan választanak olyan kutyát, ami nem jó választás. Ne hallgass laikusok közül senkire, mert mindenki a saját kutyafajtáját fogja ajánlani.

Minden kutyafajtának vannak alapgénjei, amelyek meghatározzák a viselkedését.

Persze kivételek mindig vannak. Ha jól bánsz vele, bármelyik kutyafajta kezelhető, de az alaptermészetén nem fogsz tudni változtatni.

Lakásban tartod majd, tehát alapvetően rövid szőrű, nem nyáladzó, kis mozgásigényű kutya kellene, aki nem harap feléd idegbetegen, ha véletlenül ráfekszel vagy ülsz, mert úgyis az ágyadban fog kikötni! :-))))

Az sem jó, ha ugatós fajta.

Azt is tudnod kell, hogy a tenyésztett fajtáknak sokszor vannak tipikus betegségei. Például a mopsz hajlamos a sérvre.

Én leginkább egy francia bulldogot javasolnék. / Mert az angol rövid életű és nagyon drága + röfög és iszonyatosan horkol! /

Igazi bohócok, és tuti, hogy anyukádat is le fogja venni a lábáról. Igaz a fehérek például majdnem úgy néznek ki mint a kismalacok, csak be van nyomva az orruk!

Tehát kalandra fel, pénztárcát elő, és irány a "kutyapláza"!

Én a

2013. febr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az uszkárnak annyira nem hullik a szőre, de azt a fajtát is viszik kozmihoz.

Nekem snacim van, én magam nyírom a szőrét, de amúgy őt is vinni kéne rendszeresen ha én nem csinálnám meg...

Mi a baja anyudnak a keverék kutyákkal?? Menhelyről is hozhattok el, legalább jót is tesztek. Ott is vannak fajta tiszta kutyák is, keverékek is...

2013. febr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nos... Miért szeretnék kiskutyát.... 1. Vágyom egy társra és tudom hogy mekkora felelőséggel jár. 2. Tisztában vagyunk vele mennyibe kerül egy fajtiszta kutya.

Nos.... Panelban élünk 3szobás lakásban. A napi 3 séta meglesz min 1 órás. Társaságba ritkán vinném.

Igaz hogy kutyusom még nem volt de 18 évig volt cicánk... Tudom az könnyebb "feladat" mint egy kutya. Minden vágyam egy kis csöpség nem "szatyor kutya" lenne... Alapjáraton nem vagyok divat hívő.

2013. febr. 21. 13:25
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is pont a törpe uszkár és a törpe snaci ugrott be. :)

Mondjuk az uszkárt azért úgy 2, nagyon max 3 havonta el kell vinni kozmetikába. Nem csak azért hogy szép legyen, hanem egészségügyi okokból is.

2013. febr. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi a baja a keverékekkel... Én imádom őket :)
2013. febr. 21. 13:27
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én tacsira gondolnék, nagyon kedves, ragaszkodó fajta. A rövid szőrét nem kell különösebben gondozni, pár havonta egy fürdés és kész. Eléggé mozgékony fajta, de ha kell tud aludni is...
2013. febr. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!