Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha felmerült bennem, hogy nem...

Ha felmerült bennem, hogy nem lesz kedvem megcsinálni azt amivel egy kutya jár, akkor ne is vállaljak kutyát?

Figyelt kérdés

Szeretem az állatokat, meg a kutyákat. És lenne is kedvem, meg időm, és pénzem egy kutyát eltartani/foglalkozni vele. De sokszor van, hogy haza megyek egy fárasztó nap után, és kajálni kéne, meg megnézni egy filmet/elolvasni egy könyvet, és MÉG elmosogatni/felmosni/berakni a mosógépbe a ruhákat. És ehhez néha nincs kedvem. És megcsinálom inkább korán reggel.

Na most felmerült az, hogy egy kutyánál sokkal több idő kell, mint ezeket elvégezni.

Napi 2-3x séta, nevelni, játszani vele, orvoshoz vinni...

És eszembe jutott, hogy tuti, lesz h haza megyek délután fáradtan, rossz kedvvel, és nem fogom elvinni sétálni...


Ha ez felmerült, hogy ez akár csak 1x is megtörténhet, akkor inkább hanyagoljam ezt a kutya témát ugye?



2013. febr. 21. 17:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%

ezzel a gondolkodással,és előrelátással ,belőled remek gazdi lesz. a kutya nem az élet, egy kutya ,csak egy kutya , de ,ha már saját kutyád lesz, Ő LESZ A KUTYA! és nem csak kutyaként,hanem a társként fogsz rá gondolni:)amíg kicsi és aranyos,egyszerűen elbűvöl, mikor kölyökké válik feldühít,idegesít,megnyugtat,mosolyt csal az arcodra a nap minden percében,mikor pedig már felnőtt kutyává válik, annyira a mindennapjaid része lesz,hogy el sem tudod képzelni ,hogy nélküle teljen el egy napod:ismerős ? :) pont mint egy gyerek, csak sokkal gyorsabb az egész:)

a fáradság relatív ,de tudd meg,ha fáradt vagy ,rossz a kedved , és inkább csak néznél ki a fejedből,a kutyád meg fogja érteni:)

a rossz kedvet és a letört hangulatot pedig semmi nem mulasztja el jobban és gyorsabban mint egy kutya:)

egy próbát megér :)

1 év együtt egy kutyával,és sok mindent másképpen látsz majd .

2013. febr. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
79%
Ha panelba laksz,ezzel a hozzáállással ne kutyázz...Panelba tartott kutyának min. 3 séta jár,egészségügyi.Ha fáradt vagy,ha rossz kedvű,ha éhes,ha beteg stb. a kutyának kell pisilni és kakálni.Ez nem mosogatással vagy mosással hasonló,ez egy fiziológiai szükséglet.Tehát ha a döntésed egy napra az,hogy nincs séta a kutyával,az azt jelenti,hogy 3-szor min.5 percet úgyis le/ki mész vele.Tehát ha ez gond,akkor nem kell egy élőlényt kínozni.
2013. febr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Bennem is felmerült ugyan ez. De annyira beleszerettem egy menhelyi kutyusba, hogy örökbe fogadtam! Tudtam, hogy előbb utóbb eljön az a nap mikor nem lesz kedvem menni...de rosszul tudtam. egyszerűen annyi hálát ad ez a kutya és annyi élet erőt, hogy ez hihetetlen hulla fáradtan jöttem haza nem is ettem egyből fogtam a pórázt és irány 2 órás séta. :) Egyszerűen nincs olyan napom, hogy ne sétálnánk vagy játszanánk. nekem is kell a séta és neki is. :) Ez megy már 2 éve egyedül akkor nem viszem sétálni mikor délutános vagyok ( nagyon ritka 2 hetente 1-2 alkalom ) délelőtt takarítás főzés 11re be kell érnem melóba így akkor nincs időm de este mikor haza jövök játszunk csak a séta marad el.
2013. febr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezen gondolkodtam mielőtt kutyát vállaltam.

De úgy voltam vele, hogy nem érdekel. Sokszor kell olyan dolgot csinálnom, amihez nincs kedvem, max lesz még még egy. :D Így bevállaltam a kutyát. És képzeld, azóta egyszer sem volt olyan, hogy nem szívesen vittem volna le!

Egyszer volt, hogy egy esti nagy séta helyett csak eü sétára mentünk le, mert bealudtam kora este és 11-kor ébredtem fel. Másnap meg meló, szóval már nem akartam órákat tekeregni. De semmi nem történt, a kutyát nem érdekelte. :) Persze ehhez megfelelő fajta is kell.

Tudod, annyira boldogak ezek a kis állatok amikor eljön az ő idejük. Amikor elmentek sétálni, és a gazdi csak vele foglalkozik. Ez nekik a legnagyobb boldogság. És ha lesz egy kutyád, hidd el, boldoggá akarod majd tenni, ezért nem fognak fájni a séták még akkor sem, ha -10 van odakint és szakad az eső. Tényleg nem számít. :)

És ha nagy ritkán mégis megesik, hogy nem viszed le, akkor sem történik semmi. :)


De azért gondold át, hogy időd lesz e elég. Nekem egy törpeuszkárom van, és így telik egy napom:

Reggel kelek, 8:80.kor megyünk dolgozni (jön velem ő is, ez szerencsés szitu, különben még külön reggeli séta s lenne), 17:30-ra hazaérünk. Akkor még kajálok, netezek kicsit, úgy 7 körül megyünk sétálni (ma már elcsúsztam, mindjárt indulunk :)), a sétából 9 körül érünk haza. És ennyi volt egy hétköznap. Persze a társadalmi életem azért nincs lenullázva, mert van hogy csak hazadobom, én meg találkozom ismerősökkel, és csak utána, későn viszem le. De leginkább olyan helyekre járunk, ahova ő is jöhet. :)

2013. febr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 botondszigyarto válasza:
46%
Ha kertes házban élsz akkor a kertben el engedheted (már ha meg van kötve)és ha elengeded nem baj ha kimarad a séta.
2013. márc. 28. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Lakásban tartott kutyánál az egészségügyi sétát nem hagyhatod ki, nem szarhat a szoba közepére... Persze, ha rossz az idő vagy nincs kedved és hazamentek 20 perc után, az nem olyan nagy gond... Kertes házban könnyebb ilyenkor kiküldeni az udvarra pisilni.
2013. márc. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Legyél valamelyik nagyobb állatvédő szervezet ideiglenes befogadója és tesztelt le magad kutya tartásra /általában szerződéssel,meghatározott időtartamra,az etetés,orvosi költségek vállalásával adnak ki egészséges kutyákat/
2013. márc. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Borzasztóan szeretek aludni, de a kutya az egyetlen ok, amiért hajlandó vagyok korán kelni. Bennem is volt jó pár kétség, de úgy vagyok vele, hogy ő rendre nevel, és lehet pont ezért van nekem szükségem rá:)
2013. márc. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van olyan nap, hogy semmi kedvem kutyázni. Ilyenkor csak pisi-kakit intézik el gyorsan a ház mögött meg játszanak egyet. Előfordul az ilyesmi, ettől még nem érzem magam rossz gazdának.
2013. jún. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Kertes házban, nem kell napi 3 séta, teéjesen felesleges. Heti 4-5 elég de az legyen hosszú is! Üegyen kutyád, mivel a kérdésedből is látszik,hogy törődnél vele.
2019. jún. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!