Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanítani a...

Hogyan lehet megtanítani a kutyának, hogy minden esetben jöjjön oda hozzám ha hívom?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy a kutyám nem fogad el 100%-ban falkavezérnek. Ezen szeretnék változtatni. Elég makacs kutyám van, de ez nem indok arra, hogy ne azt tegye amit én mondok neki. Arra lennék kíváncsi, hogy hogy tudom megtanítani neki, hogy minden szituációban ha hívom oda jöjjön hozzám. Ha csak egyedül vagyunk kint akkor 80%-ban vissza jön, kivéve ha nem talál valami érdekesebb dolgot nálam, szagot, vagy madarat amit szó nélkül elkezd kergetni. Szeretném hogy mikor a kutyafuttatón kintvagyunk más kutyákkal és nem kívánatosan rámorog egy kanra, amikor szólok neki egyből abba hagyja és oda jöjjön hozzám. Hogy lehet ezt gyakorolni? Klikkerezni szoktunk meg jutalom falatot is használok, de néha ez sem elég.... :(

2013. febr. 21. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ó, az örök kérdés.


Ezzel nekem is vannak gondjaim, ezt a választ kaptam egyszer.

Nagyon sokat segített, de 100%-os nem lett. Mondjuk azt a részét, hogy soha ne hívjam 2x egymás után, egyszerűen képtelen vagyok tartani. Lehet hogy ha ezt betartanám, akkor jobban menne.


"A behívás alapszabályai:

- sose kergesd a kutyát ha meg akarod fogni

- ha nem jön oda, akkor az ellenkező irányba kezdj el futni

- ha elengeded akkor ne csak a séta végén tedd rá a pórázt hanem közben is sokszor hívd be, tedd rá, majd engedd el - ha csak a végén fogod meg, könnyen kialakul h akkor nem megy oda hozzád, mert tudni fogja h akkor van vége a sétának

- sokszor játssz olyat vele (csakis biztonságos helyen (lehetőleg nem elkerítetten) - pl. erdő, mező, hatalmas park ahol nincsenek autók), h amíg ő mást csinál elbújsz -> a kutyában minél fiatalabb korban el kell kezdeni tudatosítani, h neki kell vigyáznia arra h el ne hagyjon téged és nem te vigyázol rá.

- szintén sokszor csináld séta közben, h hívod a nevén, amikor látod h felvette veled a kontaktot, elkezdesz rohanni a másik irányba és közben hívod majd iszonyatosan megdicséred

- legyen egy konkrét parancs a behívásra és az ne a neve legyen! Ez olyan parancs amire azonnal, hezitálás nélkül jönnie kell!

- ha nem jön, akkor SOSE hívd többször, menj oda és fogd meg! Ha kell akkor ilyen esetben - amikor látod rajta h nem akar odajönni és a megfogásból is kergetőzés lenne, tereld el a figyelmét. Mondd neki "figyel, figyel" (nem árt ha ismeri ezt a vezényszót :o)), majd kapjon egy teljesen ellentétes parancsot pl. "ül", "fekszik" bármi - amit tud a kutya és szeret. Amikor ezt végrehajtotta odamész hozzá megdicséred. Majd pórázra veszed, tesztek néhány lépést. Leülteted, elengeded és pár másodperc múlva azonnal behívod. Nagy dicséret és újra mehet játszani.

- olyan helyzetben sose add ki a behívás parancsot amikor nem vagy benne biztos, h végre tudod hajtatni a kutyával - pl. heves játékban van más kutyákkal - ha mégis hívod és nem jön, akkor csak azt erősíted benne, h "anya hívhat, akár többször is, nem kell mennem ha nem akarok"


Nagyjából ennyi. És tanulja meg, neki kell vigyáznia arra h te ne veszítsd el!"

2013. febr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a kutyád nem megy oda, te ne add fel, hanem várj tovább, és ha későn is érkezik meg, akkor is dicsérd meg. ha leszidod, akkor ő így gondolkozik:odahívtak, megjöttem, leszidtak, ezért máskor nem megyek oda!... Végső esetben, bár ez már tényleg a legvégső, vágj hozzá viszonylag erőteljesen valamit. pl.:papucs. bár szerintem az első módszer a legjobb.
2013. febr. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget, minden kipróbálok, viszont azt nem tudtam h nem szabad leszidni mikor későn jön oda hozzám, én mindig csúnyán néztem rá v szóltam ha első 3 hívásra sem jött. Azt szoktam csinálni erdőben főleg h ha nem akar vissza jönni, vagy nagyon belemerült valamibe akkor megállok, és a másik irányba kezdek sétálni, futni, hamar felszokott neki tűnni ,h ott hagytam én jön is utána rohanva :) de gondolom ezeket nem 5 perc alatt fogom elérni nála, úgyh nekem meg ez egy türelem játék lesz, remélem menni fog :)
2013. febr. 21. 17:02
 4/8 anonim ***** válasza:
bocsi csak azért írok hogy később megtaláljam a kérdést, mert ez engem is nagyon érdekel
2013. febr. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 sippara ***** válasza:
Ha jön utánad, az már félsiker! :) Hívd, számolj magadban háromig, aztán futás az ellenkező irányba.
2013. febr. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
már haladunk, ma már csak 1szer nem jött vissza mikor szóltam utána, meglátta a varjakat és elkezdte kergetni őket, de a többi esetben mind vissza jött :) kapott és egy csomó jutalom falatot. Még azt vettem észre h ha legugolok és úgy hívom vissza akkor hamarabb oda jön hozzám, még a 2 karomat is szét szoktam nyitni és kedvesen mondom neki h gyere :) De azért a kutya futtatóról játék közben még mindig nem tudom vissza hívni... :/ :/
2013. febr. 22. 16:08
 7/8 sippara ***** válasza:
Akkor még ne hívd játék közben. Nagyon fontos, hogy ne csinálj hülyét magadból, mert azzal, ha néha percekig szólongatod, tönkre vághatod az összes többi fejlődést.
2013. febr. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen igen, meg fogadtam a tanácsokat, egyszer szóltam neki hogy jöjjön oda, nem jött, többet nem is szóltam, csak mikor magától oda jött akkor megdicsértem. De már egyre többször jön hogy ha szólok neki, tegnap megérzett valami illatot este, egyszer szóltam neki h gyere, de nem jött, akkor elkezdtem tovább menni és elbújtam. De nem keresett meg csak bután állt az placc közepén és nézett arra fele amerre mentem :D vicces volt, de ah meglátott rohant felém :D aztán eljátszottam megint, de akkor már megkeresett igaz akkor nem túl messze bújtam el / maradtam le inkább :) egyre jobban megy de azért még van mit tanulni, de ez már adott egy kellő önbizalmat ahhoz hogy ha más kutyával meg gazdival sétálunk pl erdőbe akkor sokkal bátrabban szabadon engedem póráz nélkül, mint régebben. Köszönöm szépen a tanácsokat, meg a segítséget, remélem hamarosan még jobban fogunk fejlődni :)
2013. febr. 23. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!