Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a megnevelt kutyám egy...

Ha a megnevelt kutyám egy másik neveletlen kutya mellé kerül, átveszi a szokásait?

Figyelt kérdés
Március végén kerül hozzám az új kiskutyám, akkor lesz 8 hetes. Nyáron fogunk elköltözni, és ahová költözünk, ott már van egy 2 éves kutya. Nem igazán van megnevelve, pórázt se sűrűn lát, és valószínűleg magát tartja falkavezérnek. Én a kutyám, amint hozzám kerül elkezdem tanítani, elsősorban a behívásra, de más trükkökre is. Szeretném ha okos, jól nevelt kutya lenne, aki engem tart főnöknek. De ha nyáron odaköltözünk nem fogja átvenni a másik kutya tulajdonságait? Továbbra is falkavezérnek tart majd? A másik kutyával idő (és igazság szerint kedv) hiányában nem annyira foglalkoznék, vele továbbra is az ő gazdája foglalkozna. Nem tudom, előtte mennyire számítanék falkavezérnek.
2013. febr. 21. 21:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Hát ha gyakorolsz majd vele szorgalmasan, akkor nem fog felejteni. Azért próbálj majd a másik kutyával is foglalkozni, hogy javuljon. Ha például labdáztok, akkor ugyanúgy szaladhat a labdáért a tied is és a másik is.
2013. febr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 alice_L ***** válasza:

Egy kutya igencsak rafinalt tud lenni, és nagyon pontosan felmérik az eroviszonyokat.


Ha falkavezér vagy, akkor az maradsz. Ha ez csak humbug, nevelgetés alatali eroszakossaggal elért pozicio, és a masik kutyanal ezt nem veted be, akkor ezt a kutyad megérzi.


Amugy eltanul majd minden hulyeséget. Ha megpobalsz egy utasiatst adni a masiknak, és az tesz ra, te meg elfogadod, akkor ez példa a kutyadnak arra, hogy nem muszaj szot fogadni.

Tehat érdemes mindkét ebet zsebre raknod, a nehézségeket mar atlatod, elony viszont hogy egy kutya irigy. Azaz, jutalommal felgyorsithatod a tanulast, és nem csak a hulyeséget tanuljak el egymastol, hanem a "jo" dolgolat is.

2013. febr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az is fontos kérdés, hogy a te kutyád veled lesz-e többet időben, vagy a másik kutyával. Mert ha a másik kutyával, akkor elképzelhető, hogy hozzá jobban fog kötődni. Meg én azt látom, hogy általában ha neveletlen kutya dominánsabb a jól neveltnél, akkor a dominánsabb bele tudja azért vinni hülyeségbe a jól nevelteket is.
2013. febr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Mivel a két kutya egy helyen fog lakni, egész nap együtt lesznek. Én tanulok, szóval nem tudok mindig otthon lenni, mindig velük lenni, de igyekszem sokat törődni vele/velük.

Persze azt, hogy a másikkal nem igazán foglalkoznék, nem úgy gondoltam, hogy egyáltalán nem. Ha labdázunk, természetesen mindkettővel játszok, mindkettőt én etetem stb. A tanításra gondoltam, hogy a másikat nem tanítanám, illetve nem nagyon vinném el sétálni. Az utóbbit azért nem, mert azon a kutyán még nyakörv sincs, nincs hozzászokva a pórázhoz sem, és ha el is vinném, ő sétáltatna engem, nem én őt. Nagyon-nagy, nehéz kutya, csak nekemdől, és én is eldőlök.

Remélem azért a saját kutyám szemében megmaradok én falkavezérnek.

2013. febr. 22. 11:08
 5/12 anonim ***** válasza:

az a baj hogy így nem hiszem. jóval többet lesz a másik kutyával és attól mert te eteted a másikat vagy szaladhat a labda után te nem leszel a másik kutya vezére így még legjobb esetben is lejjebb fogsz csúszni a kutyád szemében. ezt úgy képzeld el mint pl. a gyorséttermi rendszert. te mint normál dolgozó (kutyád) mindenben hallgatsz a menedzserre (te), elfogadod az utasításait viszont ha jön a műszakvezető (másik kutya) akkor arra mind a kettő hallgatni fog mert nagyobb pozícióban van.


és ez még a jobbik eset. tehát teszem azt te el szeretnéd vinni a kutyád sétálni, hívod magadhoz de a másik játszana a tieddel egész biztos hogy a másik mellé fog szegődni és ezzel te le is szerepelsz mint vezető. véleményem szerint két lehetőség van. vagy teljesen elszelektáljátok magatokat a neveletlen kutyától (ami szerintem nem túl jó), vagy pedig a neveletlent is kezelésbe veszed hogy fölé kerülhess. egy falkában csak egy vezér van tehát ez azt jelenti hogy a te szavad semmit nem fog érni a másik kutyáéval szemben. a kutyák is ösztönösen a vezető egyéniséghez húznak mert ott a biztonság stb. ha te tartasz tőle illetve nem tudsz kordában tartani egy kutyát ami veletek van akkor a tiednek nincsen mire felnéznie rád, hiszen nem tartod össze a falkát. azon bukik az egész hogy nem te vagy többet a kutyáddal hanem a másik lesz vele, én a helyedben alaposan kezelésbe venném azt a másikat. szerintem ahhoz hogy ne legyen gond írtóra stabilnak kell lennie a pozíciódnak a kutyád szemében, szó szerint 100%osnak.

lehetőség szerint a lehető legmegadóbb kiskölyköt válaszd majd, azzal talán némileg javítasz a helyzeteden, egy domináns típussal tuti meggyülik a bajod. figyelj majd arra hogy ne azt a kiskölyköt válaszd majd amelyik a leghebrencsebb mind közül, illetve majd teszteld le úgy hogy felkapod mint az oroszlánkirályba a szimbát (persze nem durván), ha vergődik tiltakozik az nem jó, ha a farka be van húzva, sír, nyüszit mert fél szintén nem, az a jó ha nyugiban kis elernyedten lóg a kezedben és hagyja hogy azt csinálj vele amit akarsz. még azt csináld hogy ledobsz egy kulcscsomót a kölyök közelében, ha nagyon megijed, elszalad, stb. az nem jó, ha mérges lesz, ugatja morogja az szintén nem, az a jó ha még egy kicsit meg is ijed (az normális), de utánna odamegy megszagolgatni a tárgyat, kiváncsi. arra is figyelj hogy ha a kölyök az első találkozásnál rögtön "neked esik" rágcsál, megugat stb. szintén nem jól jel, ahogy az sem ha fél tőled. az a jó ha kiváncsi rád, odamegy megszagolgat de nem tulajdonít nagy jelentőséget számodra esetleg ott is hagy. mindezt akkor amikor ott vagy a tenyésztőnél és a kutyit kiválasztod. semmiképp sem bögyörgesd meg a kölyköket elsőre. csak hagyd hogy a szokott helyükön tevékenykedjenek és figyeld meg hogyan viselkednek általában meg egymással. az amelyik legyúrja a társait és kis vadóc az domináns jellem lesz később.

2013. febr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ezzel van egy kis gond. Mindenképp szukát választunk majd, és 4 szuka kutyus van. Már az összes kutya le van foglalva, de mivel én már 1 éve foglaltam, mikor még csak tervben volt a pároztatás, én választhatok először, de 5 hetes korukig ki kell választanom. Addig viszont csak képen láthatom őket, mivel nagyon messze van tőlünk a tenyésztő, nem tudunk leutazni csak úgy megnézni a kutyákat, majd csak akkor, mikor el is hozzuk (8 hetesen). De addigra már ugye ki kell választanom, így nem igazán tudom, melyikük hogy viselkedik. De majd megkérdezem a tenyésztőt.


Ezek szerint a másik kutyánál is el kell érnem, hogy én legyek a főnök. Hogyan sikerülhetne ez, ha náluk már amióta él, ő a falkavezér?

2013. febr. 22. 12:21
 7/12 anonim ***** válasza:

ez nem olyan nagy baj, kérd meg a tenyésztőt hogy videózza le őket, de csak a szukákat, tehát a kanok ne legyenek velük, arról nagyon sokmindent le fogsz tudni szűrni. illetve csinálja meg ezeket a gyakorlatokat is. a legjobb az lenne ha a tenyésztő egy barátja vagy családtagja csinálná meg ezeket, tehát akit a kutyusok nem úgy ismernek. mert a tenyésztőnek pl. lehet mindegyik hagyná hogy emelgesse vagy egyik sem nagyon ijedne meg mert a szokott környezetben a szokott illatokkal biztonságban vannak. ha levideózzák ezt az csak hab a tortán mert így magad tudod megítélni mindenféle befolyás nélül a dolgokat de még ha csak megbeszélitek hogy melyik hogyan reagált még az is jobb a semminél.


a nagy kutya az már húzósabb téma. röviden azt tanácsolnám hogy szakszerű segítséget végy igénybe. nagyon fontos lenne ugyanis tudni hogy milyen a kutya jelleme, és főleg a te kapcsolatod a kutyával. illetve hogy te mennyire vagy tapasztalt kutyatartó. attól mert ő a vezér jelenleg még nem jelenti hogy domináns is a kutya, csúnya szóval élve egy "pancser" gazdival még a legmegadóbb kutya is vezér lesz hiszen nem alkalmas a gazda erre a szerepre és ugye azt valakinek "be kell" töltenie. jó példa erre a párom unokatestvérének a kutyája, ő félős megadóbb típus ennek ellenére az uncsit úgy körberöhögi mint annak a rendje mert mindenfajt különösebb tanítás nélkül folyamatosan ordibálva elvárja hogy a kutya üljön le. az meg szerencsétlen azt se tudja mi van mígnem kínjában már leül és akkor az ordítás is abbamarad. nah szóval az enyém meg eléggé domináns tehát folyamatosan erős jelleműnek kell mutatkoznom. hát egyszer mentem megnézni ezt a blökit ezzel a jellememre mire szegénykém úgy jött oda hozzám hogy rögtön feküdt is le a lábamhoz. nah akkor gyorsan kapcsoltam is hogy ennek a blökinek nem árt visszavennem mert neki túl erős az a jellem ami az enyémhez szükséges és megfélemlíti ami ugye nem jó. szóval ezzel azt akarom mondani hogy fontos a kutya jelleme, mert lehet hogy egy teljesen megadó típus akihez viszont nem szükséges a kemény kéz teszem azt, és ha úgy tanácsolok neked hogy a kutyáról semmit nem tudni akkor könnyen rosszul is sülhet el a dolog. plusz először is ki kellene alakítanod a bizalmát irányodban ami szintén nem kis meló és nem is kis idő, de a véleményem szerint hosszú távon mindenképp kifizetőső lenne.


mik azok a jelek ami alapján látod/tudod hogy az a kutya a vezér?

2013. febr. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem igazán ismerem még azt a kutyát, ő sem engem, csak néhányszor találkoztunk. A gazdájára viszont egyáltalán nem hallgat, mindig az van, amit a kutya akar.

Egyébként azt hiszem, elmondhatom magamról, hogy értek a kutyákhoz. Nem ez lesz az első kutyám, és az eddigi kettővel is tökéletesen megvoltunk, imádtam őket, nagyon okosak voltak, sok trükköt megtanítottam már nekik, mindkettő 100%-osan behívható volt, mindig szótfogadtak, tudták mit szabad és mit nem, és hogy az van, amit én mondok.

2013. febr. 22. 14:00
 9/12 anonim ***** válasza:

és amikor találkoztatok barátságos volt, vagy agresszív, félős esetleg veled szemben? milyenek voltak a reakciói?


illetve a te személyes véleményed mint tapasztalt kutyatartó mi a másik gazdiról? úgy véled hogy túl "pancser" és meg lehetne oldani a dolgokat másképp is, vagy valóban egy kezelhetetlen ne adj isten idegbajos kutyáról van szó? amúgy az sem mindegy ha pl. a nagyid kutyájáról van szó mert az idősek nem is tudnak és nem is úgy tudnak foglalkozni egy kutyussal ahogyan azt kellene, így marad a blöki a vezér. ha semmi különleges nincsen a dologban akkor azzal a kutyával ugyanúgy kell majd eljárnod mint a sajátoddal fogsz. mindent az alapoktól kezdeni, úgy szoktatni a nyakörvhöz pórázhoz ahogyan a kölyköket is szokás. jutalomfalat, dicséret stb. illetve úgy kialakítani a bizalmat is mindent. egy normális kutya nem ragaszkodik a vezéri szerephez. főleg ha látja hogy helyt tudsz állni ebben a szerepben. tehát nem hagysz rá dolgokat meg ilyenek. hanem ugyanúgy elvárod hogy nevelt legyen mint ahogyan a sajátodtól.

2013. febr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Barátságos volt, azt akarta, hogy simogassam, meg néhányszor ugrált rám, aztán már annyira nem foglalkozott velem, csak száguldott a kertben körbe-körbe.

A gazdája egy idősebb férfi, szereti nagyon a kutyáját, valamennyit még ért is a kutyákhoz, de nem nagyon ér rá vele foglalkozni.

2013. febr. 22. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!