Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak olyan kutyák, melyek...

Vannak olyan kutyák, melyek kifejezetten szeretnek fára, sziklára mászni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 24. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A lundehund,mivel a sziklák között lunda madárra vadásztak/vadásznak vele,kitűnően tud és szeret sziklára mászni.Ezt elősegítendő,hat ujja van és nagyon fordulékony,hogy a szűkebb hasadékokban is meg tudjon fordulni.Nagyon érdekes kis kutyácska,a füleit is be tudja csukni,hogy a belehulló szennyeződésektől megvédje,s hajlékonyságának köszönhetően a mellső lábait teljesen(180°-ban!)szét lehet hajtani oldalra,sőt,a feje is teljesen hátrahajlik úgy,hogy az orra a hátát éri(mármint,hanyatt van a feje!)láttam is róla képeket,nagyon érdekes,kis gumikutya :D Famászó kutyáról nem tudok,de egy kutyás ismeretterjesztő műsorban azt hallottam,hogy nem kizárt,hogy a kutya ősei jeleskedtek fáramászásban.Mára ebből nem maradt semmi(ha volt ilyen).
2013. febr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
amikor elolvastam a kérdést akkor bunkó módra akartam válaszolni h egy kutya miért mászna fára?!:D de amit írt a kedves első válaszoló csak leesett állal olvastam, h úristen ilyen tényleg van?!:D nagyon érdekes ez a kutyafajta:) ma is tanultam valamit!
2013. febr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A lajkák képesek fára mászni. Medve ölésre tenyésztették őket, úgy alakultak ki, hogy nagyobb fákra képesek legyenek felmászni. Az előző kutyám nyugat szibériai lajka volt, tapasztalatból mondom ezt. Ő is, a tenyésztő kutyái is gyakran mutatták be ezt.
2013. febr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

egy ilyen, hogy tetszik?:)


http://www.youtube.com/watch?v=qre7e9z055M

2013. febr. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a catahoula leopárd kutyák kifejezetten szeretnek fára mászni http://www.youtube.com/watch?v=1XBdRFoGm3I
2013. febr. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nekem volt egy amerikai bulldogom, és egyszer, amikor kimentem a kertbe nem találtam, azt hittem, hogy elszökött, és egyszer hallottam, hogy nyüszít.

Volt a kertben egy nagy cseresznye fa, és annak a tetejében volt a kutya, fölötte két méterrel meg egy macska.

Máig rejtély előttem, hogy hogy mászott fel oda, elképzelni se tudom, de a felmászással valószínűleg nem volt gond, csak a lejövetellel...nem tudott lejönni, és azért sírt.

Szólni kellett édesapámnak, meg a szomszédnak(megtermett férfiak) és ők hozták le a kutyát, meg a macskát is.

Aztán, még azon a nyáron eljátszotta még egyszer ezt ugyan azzal a macskával, hogy utána ment a fára, megint nem tudott lejönni, megint le kellett szedni, és abban az évben volt az, hogy mellettünk a határban valami olyan permetszerrel permeteztek, ami a határ melletti házaknál az összes fát kiírtotta, úgyhogy ki kellett vági a szép fánkat, úgyhogy nem volt többet ilyen gond.

Szóval, bármily hihetetlen, az én kutyám képes volt fára mászni, csak lejönni nem tudott:)

Azóta sajnos meghalt, de a későbbi kutyáim nem produkáltak ilyen mutatványokat:)

2013. febr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!