Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív golden retriever?

Agresszív golden retriever?

Figyelt kérdés
A kutyánk nyolc hónapos szuka. ( Ivartalanítva van, több, mint két hete volt a műtét. )A kutyus játék közben elég agresszív velem, tegnap egészen megijedtem tőle. Ugrált rám, felhúzta a pofáját, harapta az alkaromat, valósággal "megtámadt". A férjemmel nem csinálja ezt, azt gondolom, őt tekinti falkavezérnek. Szeretjünk nagyon a kutyust, tanítgatjuk is az első perctől kezdve, nem értem, hogy miért ilyen... Én egy barátságos családi kutyát szerettem volna, nem egy megbízhatalan vadállatot... :((((
2009. szept. 10. 06:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

www.cerberoskutyaiskola.hu


Pont ilyen esetekra van Budapesten és Kecskeméten ingyenes,"rehabilitáció-szocializáció"című foglalkozásuk.

Ha messze laksz,írj neki e-mailt,szerintem szakszerűbb tanácsot kapsz,mint itt.A foglalkozás egyébként ingyenes.

2009. szept. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Ettől még nem vadállat. Nyolc hónapos, kamasz,aki keresi a helyét a falkában. Attól még, hogy a goldi egy kedves, barátságos fajta, KUTYA, és úgy is kell vele bánni. Szüksége van a rangsorra! A Cerberos nagyon jó ötlet, csak ajánlani tudom.
2009. szept. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Itthon a golden is azok közé a fajták közé tartozik amit a szaporítók nagyon tönkrevágtak. A goldenen ez leginkább abban nyilvánul meg, hogy nagyon sok lett az agresszív közülük, ami ugye teljesen összeegyezhetetlen a fajtajelleggel.

Ha törzskönyves, tenyésztőtől, szerződéssel vásárol, rendesen szocializált kutya, akkor mindenképp vegyétek fel a tenyésztővel a kapcsolatot és szóljatok neki a kutya idegrendszeri problémáiról.

Ha meg piacon vásárolt, 15e forintos kutya, akkor sajnos kifogtatok egy rossz idegrendszerű példányt. Mindenképp vigyétek iskolába, remélem javul majd a helyzet.

2009. szept. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Valóban kamasz és keresi a helyét a falkában. A férjeddel azért nem teszi, mert valószínűleg tényleg őt tekinti falkavezérnek. Téged viszont vagy egyenrangúnak önmagával vagy esetleg a falkában alatta álló tagként kezel. Nem vadállat csak nem voltál vele egyértelmű a nevelése során. Suli mindenképpen és az lenne a legjobb, ha az első pár alkalommal csak te vinnéd, hogy érezze, neked is kell engedelmeskednie nem csak a férjednek. Remek családi kutyát faraghatsz belőle, csak kell hozzá egy pici segítség. Ne félj tőle!
2009. szept. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Miskolcon is van már ingyenes rehabilitáció a cerberos módszerrel.
2009. szept. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm minenkinek a válaszokat!


Igazából nem hiszem, hogy bántani akart, ha akart volna, tudna sérülést is okozni. De nagyon rossz érzés volt, mintha azt akarná megmutatni, hogy felettem érzi magát a rangsorban. Amúgy okos kutyus, tudom, hogy szeret minket, olyan jókat szoktunk játszani, meg dögönyözni őt. Olyankoz olyan édes, bújik, nyalogat minket, meg lászik, hogy olyan hálás azért a rengeteg szeretetért, amit kap. De időnként - minidig játék közben- velem kapcsolatban rájön ez a rangsor-hoppáré és én ezt elég rosszul élem meg... Úgy vélem én is, hogy a kutyaiskola lesz a megoldás. Nem gondolom, hogy helyrehozhatatlan problémáról van szó, de tényleg jól jönne a szakértői segítség.

2009. szept. 10. 09:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kutyaiksola mellett szólj a férjednek, hogy "mondja" meg a kutyának, hogy veled sem szabad kikezdenie. És persze te is viselkedj úgy mint aki fölötte áll.
2009. szept. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sziasztok! Nekünk egy alig három hónapos Golden kisfiúnk van és ugyanezt vettem észre. Most lesz három hónapos és néha szörnyen agresszív. Az hogy harapdál, rág, kapaszkodik a nadrágunkba már fel sem tűnik. Ami aggaszt, hogy játék közben egyszercsak lapítani kezd, feje a két kinyújtott mancsán, fenekét megemeli majd ugatva morogva támad.Harap ahol ér.Ha megpróbálom eltolni, rákiabálni, bármi módon fegyelmezni egy néhány másodpercre megszeppen aztán újult erővel folytatja.Már csak azzal lehet lenyugtatni ha egy újsággal az orrára csapok...nem szivesen de más módon nem tudok védekezni ellene.Néha már ez sem segít.Még kicsi de fájo fognyomokat és horzsolt bőrt hagy maga után. Csak engem és édesanyámat támadja a férfiakat soha.Régebben tacskónk volt de soha egyszer sem morgott ránk nemhogy harapott volna pedig a gyerekek is sokszor húzták. Ezek szerint az lehet a hiba, hogy (mivel mi sokat játszottunk vele, babusgatjuk) nem érez dominánsnak hanem játszópajtásnak néz akivel lehet verekedni, később pedig alárendelt pozícióba kerülhetünk..
2013. aug. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!