Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Bullterrier miért van a...

A Bullterrier miért van a Veszélyes és Agresszív kutyák listáján Németországban?

Figyelt kérdés
Tudtok valamit,amivel ez a fajta kiérdemelte ezt a címet?Mivel másabb mint pl. egy roti vagy dobi,esetleg kangal,KÁJ?Mert ezek nincsenek a listán.
2011. okt. 24. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
hogy pl.egy pit bull N.O-ban megtámadott egy gyereket és nem tudják milyen fajta rámondják bullterrier..mert benne van a bull szó..ilyenről hallottam..nem az én véleményem..de pl. a kinézete miatt..meg hát könnyebb rámondani egy kutyára h harci kutya mint megismerni pit bullunk van és imádjuk pedig "harci kutya" sokan beszólnak nem zavar..de tudod Ők nem hajlandóak mint Németországban megismerni a fajtát..sajnos! :(
2011. okt. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tudtommal elég egy-két incidens, hogy rányomják egy fajtára a "veszélyes" bélyeget. Németország valamelyik tartományában a pl. bordeaux-i dog is veszélyesnek minősül.

Ha valaki patáliát csapott, mert egy bullterrier szétszedte a kutyáját (azért ismerjük el, attól, hogy emberekkel jó fejek, kutyákkal sokszor verekedősek) máris romlik a bullterrier sajtója.

2011. okt. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát azért tudják,hogy melyik a Bullterrier...Elég alapos leírás van hozzá.S az ilyen fajtát tartók számára is elég alapos a törvény.S szigorú...
2011. okt. 24. 15:34
 4/10 anonim ***** válasza:
Hol található ez a lista? Kíváncsi vagyok rá!
2011. okt. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
olaszoknál a skót juhász is rajta van a veszélyes fajták listáján...szóval semmin se lepődik meg az ember..
2011. okt. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Nekem staffordshire terrierem van, meg Border colliem, és még néha a bc-re is rámondják, hogy úristen farkas. Én a pandától kezdve mindent mondanék rá, de hogy farkas? o.O

A staffordshire terrierrel meg az van, hogy ha láncpóráz, fojtó nyakörvvel megyünk az utcán, mindenki fél, mert hogy úristen milyen kutya, de mikor a kutya nyakán kendő van, akkor azonnal fú de aranyos kutya... SZóval nem értem az embereket. De ami itt van Magyarországon... az szégyen.

[link]

2011. okt. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Előítéletek..ez a szó olyan ismerős, magapság valahogy divatos lett..

Az már elég gyanús, ha egy kutyáról úgy kell bebizonyítani, hogy nem lehet vele semmi gond, hogy kisgyerekek, meg csecsemők arcába teszik őket.

A helyzet az, hogy nagyon igaz az, hogy a nevelésen nagyon sok múlik, de ha nincs rá törvény akkor bármilyen sz@r ember juthat ilyen kutyákhoz és az ő kezükben potenciális veszélyforrás lehet.

Ezektől az úgynevezett harci kutyáktól nem véletlenül félnek sokan. Az emberi gonoszság példája, hogy ezeket a kutyákat úgy tenyésztették, hogy a fajtársaikat tépjék szét lelkibeteg emberek szórakoztatására. Így ezek a kutyák általában véve erősebbek és veszélyesebbek a többinél.

A legnagyobb gond viszont az, hogy sokszor pont a gyenge kezű, frusztrált emberkék vásárolnak ilyen kutyát, ezzel próbálva a saját gyengeségüket takargatni. Ugyan mi akadályozza meg azokat a problémás embereket abban, hogy ilyen kutyához jussanak? Hát nálunk pl már sajnos semmi. Egy lőfegyver sem feltétlenül rossz dolog; megvédheted a családodat, az értékeidet, de labilis emberek kezébe kerülve veszélyes lehet.

2011. okt. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

A bull terrier egy elég agresszív fajta!

Régen nekem volt egy és 1 éves koráig mindent és mindenkit megharapott rajtam kívül, legyen az fáról leeső levél vagy akár eső (igen azt is megpróbálta megharapni:D)de elvittem ilyen "kutyaiskolába" és már nem harap:)

De nem mindegyik olyan.

2011. okt. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem én,agresszív.Ha azt mondják a szakik,hogy az,hát az.Csak azt nem értem,hogy mivel veszélyesebb,mint:Amerikai Bulldog,Bandog,Cane Corso,Argentin Dog,Kangal,KÁJ,Rottweiler,Dobermann stb.Mivel másabb,agresszívebb,veszélyesebb mint a felsorolt fajták?
2011. okt. 24. 21:23
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
valószínűleg csak azért lehetett, mert a hosszúkás fejébe kis agy jutott:)
2011. okt. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!