Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rottweiler megbízható?

A rottweiler megbízható?

Figyelt kérdés

Lakótársam befogadott egy rotit, akivel nem törődtek, nem nagyon etették. Egy éves lehet kb.

Aranyos, barátságos, jámbor volt eddig. Pár napja félek tőle. Megsimogattam, mint már korábban sokszor, és a kezem után kapott. Tegnap és ma feküdt, és a lábam után kapott? Nem ért hozzá, de megijedtem. Komoly a baj?


2013. febr. 24. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem neveli meg lakótársad akkor nem sok jót jósolok.....
2013. febr. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
A rottweilerek különösen hajlamosak az ilyen "sunyiságra", szóval jobb, ha odafigyelsz.
2013. febr. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
lakótársadnak sürgősen bele kell fognia a kutya megnevelésébe, különben veszélyes lesz mindkettőtökre. a környéketeken lévő kutyasuliban biztosan tudnak segíteni, ha még nincs tapasztalatotok kutyákkal :)
2013. febr. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutya veszélyes, amivel nem megfelelően foglalkoznak, amit nem nevelnek kellően. Most hogy roti vagy labrador, nem sokat számít. A rotiknak általában kisebb a tűrő határuk, hamarabb jönnek elő náluk viselkedési problémák, de ettől függetlenül más fajtákat is ugyan úgy el lehet rontani. A barátnődnek el kellene kezdenie megfelelően foglalkozni szegény állattal. Fel kell építenie egy jó életmódot, elegendő szellemi és fizikai fárasztással, ÖV-vel, stb. és el kell kezdenie nevelni is az ebet. Utána nem lesz semmi gond.
2013. febr. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

szerintem gyorsan ajándékozzátok el amielőtt tragédia lesz a vége...

sose ütöttem meg egy kutyát és azt is felkötném aki egy állatot bánt... de ha az én kutyám a kezem után kapna az biztos, hogy úgy megverném h egy életre elmenne a kedve a harapdálástól... ugyanis ha a kutya megharap vagy megpróbál megharapni az azt jelenti, hogy semmilyen szinten nem tisztel téged és újból megfogja tenni...

2013. febr. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya megbízható, ha megfelelően nevelik, így a rotti is!

Az enyém is kapkod, pedig még fél éves sincs :) Szóval azon kell fáradozni, hogy elfogadjon titeket vezetőjének! Ajánlom valamelyik Tükör iskolát! Ha nem tudtok elmenni, akkor is vegyétek fel valamelyikkel a kapcsolatot, biztosan fognak segíteni!

2013. febr. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 5ös!


Nagyon sokan pont azzal rontják el a rottikat, hogy jól megverik, mert ugye erős, domináns fajta és hát egyértelmű, hogy jól meg kell verni, mert nehogy már! Ha egy tacskó kap oda az embernek, abból meg nem csinálnak nagy ügyet... Pedig a szitu ugyanaz!

2013. febr. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elég szomorú, hogy kezdőknek adnak örökbe ennyi idős rottweilert... nagyon meg kellene szűrni, kinek adják örökbe. Szerintem ez a menhely felelőtlensége, ha olyannak adja örökbe, aki nem ért a fajtához, illetve kutyákhoz. Miért?
2013. febr. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia.Mivel, hogy lakótársak vagytok, és feltételezzük, hogy még évekig azok lesztek, én azt ajánlom, hogy beszéld meg lakótársaddal, hogy elkezditek közösen nevelni a kutyát.

Még ha csak egyszerű trükköket kezdesz is el neki tanítani(pl ül, fekszik) akkor is ha foglalkozol vele, akkor elkezd köztetek kialakulni egy kötődés, ami már könnyebbé teheti az életeteket.

Ha, a kutya próbál dominánsan viselkedni, akkor ne megijedj, és ráhagyd, hanem domináld le, mert ha megszokja, hogy azt tehet, amit akar, akkor tényleg lehetnek bajok is.

Azt tanácsolom, hogy ha veled kicsit ellenszenvezik, akkor kezdd el te etetni. foglalkozz vele többet, vigyétek sétálni, (eleinte még szájkosárban, mert nem tudni, hogy mit várhattok)vigyétek kutyák közé, alakítsatok ki egy jó kapcsolatot. Idővel ő se lesz ilyen, de lehet, hogy még neki is új a hely, meg minden.

Ne adjátok fel, mert a roti amúgy egy szuper kutya, aki nagyon igényli a foglalkozást.

Nálunk a kutyasuliban is van egy roti, de ő olyan, mint egy óriási plüssmaci, imádni való.

Én belőle indulok ki, és vele is szépen foglalkoznak, szóval szerintem itt a foglalkozás a lényeg.

2013. febr. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9esnek igaza van, de azért az, hogy domináld le, egy felnőtt rotinál nem annyira egyszerű és könnyen rosszul jöhetsz ki a dologból. Nem érdemes harcba belemenni, mert nagy valószínűséggel ő nyer.

Én továbbra is azt mondom, hogy keress fel egy tükör sulit. Nálunk is van roti, nagyon szépen viselkedik, tehát tényleg sokat számít a foglalkozás. Azért nem mondom, hogy az mindent megold, mert attól is függ, hogy honnan van ugye a kutya. Mert lehet, hogy idegileg instabil, de ezt te nem fogod tudni megállapítani, csak megfelelő szakember. Mindenképpen kérj szakembertől tanácsot, segítséget, ne a saját fejed után menj, mert ronthatsz is a dolgon! De tényleg ne add fel! Rajtatok múlik, hogy mennyire válik belőle megbízható társ!

2013. febr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!