Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Zsákmányos" kutyámat hogy...

"Zsákmányos" kutyámat hogy tanítsam apportírozni?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos kutyám. Imád rohangálni. Ha eldobok neki egy botot, vagy elrúgok egy labdát vagy bármit, nagyon nagy élvezettel szalad utána és kapja el. A hóban még a hógolyók után is rohangált.

Nem tudom, hogyan tudnám rávenni arra, hogy hozza vissza és tegye le, hogy újra eldobhassam neki.

Ismerjük a klikkert, jártunk alap engedelmességire. Van vkinek ötlete, hogy klikkerrel, jutifalattal hogy lehetne rávenni?


2013. febr. 25. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én kutyám eleinte a labda után sem ment. Aztán egyszer más kutyákkal együtt voltak labdáztatva, és rájött, hogy az jó, ha fut utána, és ő a legügyesebb kutya ha elkapja. Ezután csak azt csináltam, hogy amikor a labda után szaladt, és megfogta, lelkesen és kedvesen hívtam, és közben sokszor mondtam, hogy hozd. Eleinte nem hozta, csak ő jött, de már ekkor is kapott jutifalit, aztán már elkezdte hozni, de félúton eldobta, végül eljutott vele hozzám. :) Jó nagy dicséret és jutifali. :)

Azt meg, hogy letegye elém, úgy tanítottam meg, hogy amikor még nála volt a labda, nyújtottam felé egy jutifalit, és közben mondtam, hogy kérem. Így hamar megtanulta a kérem parancsszót, ami hasznos, de az apportírozáshoz már nem kell. Most már csak oda hozza és magától leteszi elém. :)

Én így tanítottam meg, de biztosan kapsz majd ennél szakszerűbb válaszokat is.

2013. febr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 zsuzsabazsa ***** válasza:

Csináld két-három labdával, vagy bottal váltakozva.

Amikor az eldobott tárgyat megfogta, hívjad magad felé, mutasd fel neki a másikat és azt dobd ellenkező irányba. A következőt akkor dobd el amikor már kellően közel van hozzád az eldobott tárggyal a szájában. Közben ugyanúgy hívjad ahogy az előző leírta.

2013. febr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Még annyit tennék hozzá, hogy mi csipogós labdával kezdtük megtanulni, szerintem az is sokat számított, mert így sokkal izgisebb volt. :)

2013. febr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is brutál zsákmányos, erős ÖV ösztönökkel rendelkező kutyám van. Tehát neki a vadászkutyával ellentétben nem az a buli, hogy a labda újra elrepül és ő újra elkaphatja, hanem az, hogyha ő őrizgetheti a labdáját, és néha megkergetik vele. Másfél év melóm van abban, hogy vissza hozza, ebből egy év volt az, hogy eldobom a labdát az egyik irányba, és azonnal sprintelek a másik irányba úgy, mint a behívásnál. Így elértem azt, hogy reflexből nem elfelé szaladt a labdával, hanem visszafelé, de sose hozta oda teljesen. Aztán lett nálam egy nagyon nagy figyelmet igénylő ideiglenes, aki miatt nem jutott elég figyelem a saját kutyámra, és tök magától kezdte el odapakolgatni nekem a labdáját, hogy vele is játsszak :)


De egyébként a másik labdára/kajára becserélés is működhet, meg nekem van olyanom is, amikor egy zsákmány jellegű tárgynál megváltoztattam a motivációt.

Vagyis dobálás meg minden nélkül beformáltam klikkerrel, hogy menjen oda és fogja meg, és hozza ide. Ilyenkor nagyon érdekes, mert az amúgy kemény ÖV karra is gondolkodás nélkül ráfogó kutyám cuki óvatoskodik a kötéllel, mikor klikkerezünk. Ezt azért csináltam, mert így kicsit jobban tudom irányítani apport közben, és próbálok felépíteni ilyen hozd ide vidd oda trükköket, és azokhoz ez az alap, hogy ne legyen halálba pörögve, ha van valami a szájában.

2013. febr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!