Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb kutyafajta?

Melyik a legjobb kutyafajta?

Figyelt kérdés

Kutyát szeretnék venni. Van már két befogadott kutyám, de gyűjtöttem pénzt, és szeretnék venni egyet, esetleg ha a közeli menhelyen van fajtatiszta, akkor befogadni.

Olyan kutyust keresek, aki mindig ott van a lábamnál, amolyan védelmező, aki mindig figyel könnyen tanul és barátságos (nem túlságosan, de ne támadjon más kutyákra, macskákra és emberekre, főleg az utcán).

Nektek milyen kutyátok van? Milyen tapasztalataitok vannak egyes fajtákkal? Melyik az, amelyiket igazán ajánlani tudnátok?

Pénzzel, feltételekkel és tapasztalattal bőven el vagyok látva. Tehát meg tudom venni ha kell kennelből, nagy udvar van, sok időt rá tudok szánni, a környék nagyon szép, sétálni, játszani el lehet vele járni, és apámmal tartanánk, apám régen rendőrkutyákat képzett ki, én is csináltam, a mostani ebeket is betanítottam nagyon sok dologra, igaz, sok idő kellett, mert az egyik befogadott kutyusom teljesen félős, visszahúzódó volt, most meg egy boldog okos kutya lett belőle.

Szóval engem csak annyi érdekel, hogy melyik fajta a legjobb?

Annyi még, hogy nem kistestűt szeretnék. Közepes lehet de legjobban a nagy kutyák vonzanak:)

Köszönöm!:)


2013. febr. 25. 14:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%

Arra, hogy melyik a legjobb, nem lehet válaszolni, hiszen ez szubjektív.

Számomra az uszkár a legjobb, de az alapján amit írsz, neked egy border collie-t tudnék javasolni. Meg még biztos van egy csomó fajta ami megfelelne neked, de én annyira nem vagyok a szakértőjük.

2013. febr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A Border Collie-ról sok jót olvastam már:) Még keresgetek, de ő nagy eséllyel indul nálam:)
2013. febr. 25. 14:55
 3/17 anonim ***** válasza:
Hét, szerintem ezt így nem lehet meghatározni, sok mindentől függ egy kutya jelleme, hogyan nevelték, milyen környezetben nőtt, milyen ingerek érték, stb. Nyilván van egy alaptermészete ami a génjeiben van de nagy százalékban az előbb leírtak határozzák meg, hogy hogy viselkedik, mennyire ragaszkodó, stb. , de én azt ajánlom, először nézz körül a menhelyeken, ők ragaszkodóak, de ezt te is tudod ha fogadtál már örökbe :) meg ott a gondozók tudnak mesélni róla h melyik h viselkedik :) mondjuk a labrador, golden retriever sztem nagyon barátságos kutya, a közeli gyepire nemrég került be egy. Jó nézelődést :)
2013. febr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Eredetileg én is border collie-t akartam, de a körülményeim nem megfelelőek a tartásához (kevés idő, kis lakás), így lett a törpeuszkár. Mindenképpen valami nagyon okos fajtát akartam, akit vihetek magammal mindenfelé, és hát ő a második a collie után, kis lakásban is jól el van, és elég neki napi 2-3 óra séta. :) Ezért írtam, hogy a legjobb kutya kérdése szubjektív.
2013. febr. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%
Border, mudi, pumi, puli, belga juhászok, német juhász, skót juhász. Persze attól is függ, hogy mennyit tudnál vele foglalkozni naponta és szeretnél-e vele sportolni hobbi vagy versenyszinten. Mert pl egy malinois-val kötelező sportolni, de egy mudi simán elvan veled akkor is, ha csak hobbikutya sok foglalkozással.
2013. febr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Az egyik befogadott kuytusom golden retriever. Ő volt az a nagyon félős, valószínű nem volt valami jó helye a menhelyre kerülte előtt.

Amire gondoltam még, az az Akita inu. A Hachiko című filmben láttam. Nagyon nem ismerem a fajtát, de nagyon megtetszett:)


Köszi a válaszokat!:)

2013. febr. 25. 15:31
 7/17 A kérdező kommentje:

Hobbikutya lenne. Tehát kiállításra nem járnék vele, max sportolnánk. Rengeteg időt rá tudok szánni, majdnem az egész napomat.

A másik befogadott kutyusom egy Skót juhász.:)

2013. febr. 25. 15:34
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az akita inu nem egy könnyen képezhető fajta, elég független természetű. A leírásod alapján szerintem nem lennél boldog egy akitával.
2013. febr. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%
Naponta mennyit szánnál a tanítására és mennyit a fizikai lefárasztására? Akarsz vele valamit sportolni ?
2013. febr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Naponta elég sokat. Tehát reggel felkelek, és napból annyit leszámítva ami kell nekem (evés, fürdés, egyéb dolgok megcsinálása) a többi időmet mind rá tudom szánni. Minden tudnám vinni sétálni és sokat tudnék vele foglalkozni.

A sport nem biztos, de talán frizbi vagy agility menne.

2013. febr. 25. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!