Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánk megölte a szomszéd...

A kutyánk megölte a szomszéd macskáját, már a második. Kicsit felelősnek érzem magam a kutya miatt, de a cica jött át hozzánk. Fenyeget, ha nem zárom kennelbe, megöli a kutyát. Mit csináljak? 3

Figyelt kérdés

#kutya #szomszéd #macskàjàt
2013. febr. 26. 15:20
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
84%

Mondd meg, h tanúkkal tudod bizonyítani a fenyegetést, és ha bármi baja lesz a kutyádnak ,azonnal megteszed a rendőrségi feljelentést. Illetve:

"5. § (1) Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról."

[link]

2013. febr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
80%

Szegény cica. :(

De nem te tehetsz róla, ez mindig benne van a pakliban egy kint tartott cicánál.

A szomszédod felelőssége az, hogy ő mit enged meg neki és mit nem, és tudnia kell, hogy ha kiengedi a cicáját, akkor bizony vállalja ezt a kockázatot. Én pont ezért nem engedném ki őket soha!

Ha a te kutyádban már nagyon erősen kialakult a macskászós ösztön, akkor erről már nem hiszem hogy le tudnád szoktatni. De ha majd lesz új kutyád, akkor érdemes valahogy macskákkal összebarátkoztatni, illetve ha rájuk megy, akkor mindig letiltani. Az én kutyámnak pl eszébe sem jutna bántani egy cicát, igaz vele nincs nehéz dolgom, hiszen cicákkal él.

Amíg le nem csitulnak a kedélyek, addig szerintem tartsd a házban mindenképp, nehogy megmérgezze.

2013. febr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
81%
Amelyik kutyában még meg van a vadászösztön, mindig is elkapja a macskát. Az ő macskája , ha átmegy hozzád, már nincs joga fenyegetőzni. Említsd meg neki, hogy érje el, a macska ne mászkáljon át.Bár az ilyennel igen nehéz szót érteni sajnos. Vigyázz a kutyádra ! Egy hangfalvétel a következő fenyegetésnél azért csak leállítja .
2013. febr. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 hajnionline válasza:
78%
Hívd fel a Fehérkereszt Állatvédő Ligát, ők tudnak tanácsot adni.
2013. febr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
90%

Sajnálom a cicát, de ne hibáztasd magad. Sem te, sem a kutyád nem vagytok felelősek. A szomszéd kötelessége vigyázni a saját macskájára, nehogy már ő mondja meg, hogy a saját területeteken mit csinálhattok!

Vigyázz a kutyusodra, nehogy tényleg gond legyen!

2013. febr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
91%

Mondd meg neki, de MINDENKÉPPEN, hogy - ahogy a fentebbi kommentekben is szerepel - ha bármi baja lesz a kutyádnak, feljelented és már régen nem szabálysértés, hanem bűncselekmény a gerinces állat megölése. Súlyos következményekre számítson. Ez rád nem vonatkozik, mert a kutyádnak szíve-joga kinyírni azt a macskát, amelyik átmegy az udvarára.

A hangfelvételt én is javaslom, egy telefon is megteszi, bár ez már nem segít rajta, ha valóban bántja a kutyát, csak bizonyítani lehet vele. De semmiképp ne érezd magad felelősnek.

Arra viszont - nem tudom, mi a módja - próbáld meg valahogy megtanítani a kutyát, hogy csak tőled, illetve a családtagoktól fogadjon el ételt, mert az ilyen alattomos szomszédok általában mérgezni szoktak.

A kenelt meg felejtse el a szomszéd, zárja ő kenelbe a macskáját. Nem a te kutyád ment át a szomszédba.

35/N

2013. febr. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
46%
Ne zárd kennelbe,de azért te is tehetsz erről,mi menhelyről fogadtunk be kutyát és állandóan kergette a macskákat,de összeszoktattuk a saját macskáinkkal és azóta nincs gondja idegen macskákkal sem. Szóval azért tehetnél valamit,hogy elfogadja a macskákat...
2013. febr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
81%

Ja, még ha a Te kutyád ment volna át, de nem erről van szó, ne fenyegetőzzön, egyébként jelentsd fel. És ha autó ütötte volna el azt is megfenyegeti?


Macskák szégyene amúgy...

2013. febr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
83%
Igen, ez az összeszoktatás viszonylag könnyen megoldható ha van macskád is. De anélkül, hááát... El sem tudom képzelni, hogy lehet megoldani.
2013. febr. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
75%

"Szóval azért tehetnél valamit,hogy elfogadja a macskákat..."


De honnan szerezne ehhez macskát? Most pusztult el.


Amúgy az én kutyámat is összeszoktattam a macskával, de a korábbi kutyán egy törpe snau minden mozgót kergetett, és hiába próbáltam, egy macskát sem szokott meg soha. Az más kérdés, hogy ahhoz kicsi volt, hogy megölje őket, de rájuk vetette magát mindig. Reménytelen volt. Viszont legalább patkányt is fogott.

2013. febr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!