Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Háziállatot szeretnék venni,...

Háziállatot szeretnék venni, jelenleg egy cicánk van. Vagy kutyát, vagy még egy cicát veszek. Légyszíves írjatok szép kutya, vagy cicafajtákat : )?!

Figyelt kérdés

2013. febr. 9. 15:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak küllem alapján kell kutyát választani. Utána kell olvasni a fajtáknak és amelyik tetszik is és illik is hozzád a személyisége azt kell választani. Ha csak a hasadra ütsz és nem jó helyről veszed a kutyát vagyis szaporítótól (jófogáson, 30 000ft-ért) az nem lesz jó se neked se a kutyának. Egy kutya nagy felelősség nagyobb mint egy macska, hosszabb ideig lesz a társad ás többet kell foglalkoznod vele mint a cicóval.
2013. febr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Kutya esetén mennyit szánnál a vételárra? Mennyit foglalkoznál vele naponta? Hány órát sétáltatnád, tanítanád, gyakorolnál vele naponta? Kinti vagy benti lenne? Kistestű vagy nagytestűt szeretnél? Első kutya? Rövid vagy inkább hosszú szőrű? Kutyaiskola elképzelhető lenne? Ezekre kérlek mind válaszolj!


Egy fajtatiszta, egészséges, jó idegrendszerű, jó temperamentumú kutya 80e-nél kezdődik. Ez alatt többnyire csak keverék, ideggyenge, agyon szaporított, beteges, alulfejlett kutyát kapnál. Vagy menhelyről, gyepiről is kihozhatsz egy hozzád illő ebet, ezzel megmentve őt.

2013. febr. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak megbántani, tényleg jó szándéktól vezérelve javaslom neked azt, hogy most inkább még ne vegyél állatot, vagy ha mégis, akkor inkább macskát! A kutyához erős, domináns személyiség kell, különben nem fogod tudni megnevelni, és jönnek a problémák. Ne haragudj, de aki egy ilyen kérdést tesz fel, az ilyesmire még nem áll készen.


Egyébként is értelmetlen a kérdésed, mert mindenkinek más kutya/macska tetszik. Pl. sok cicát istenítenek, és százezereket adnak érte, én pedig rondának látom őket, mintha nem is rendes macska lenne... Kutyákkal ugyanígy, számomra van 1-2 fajta, amit szépnek találok, a többi is aranyos, de én nem azokat tartom szépnek.

Ezt neked kell eldöntened, olyat válassz, ami neked tetszik. (Olvass is utána az adott fajtának, és előtte is informálódj, ne szaporítótól vegyél, mert amellett, hogy még át is ver, beteges példányt ad el neked pofátlan módon. Annál annak is több értelme van, ha menhelyről választasz.)


Ja és az ivartalanításon is gondolkodj el, mert ha másik cicát viszel, lehet, hogy verekedni/szaporodni fognak (tudom, aranyos a kiscica, de nagyon nehéz neki gazdát találni).

2013. febr. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

volt már kutyám hosszú szőrű németjuhász:) 16 évig élt juniusba halt meg..

mindennap fél, egy órát foglalkoztam vele, sétáltatni nem lehetett pedig nagyon szerettem volna csak megtámadta az idegen kutyákat, de nagyon nagy kertünk van:) városban élünk..



köszönöm a válaszokat:) inkább a kutya érdekelne, cicákkal sok a baj, cicánk valami 8x lett mütve, elütötték vagy odaütöttek neki:) de nálunk az állatok bármennyi pénzt megérnek.

német spicc ami úgy most tetszene de sok szép kutya van:)

2013. febr. 9. 16:44
 5/15 anonim ***** válasza:
18%

Ha nagy a kert, nyugodtan tarthatsz nagyobb testű kutyát. Először a méretét döntsd el szerintem, azzal szűkül a kör, és utána jöhet a fajta.

Egyébként nagyon sok szép és okos kutya van menhelyeken is. Az én snacim is onnan van. (hiába volt jól nevelt az előző kutyám is, a mostanin jobban érzékelem, hogy ezerszer hálásabb :) )

2013. febr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az egy rossz pont, hogy az előző kutya támadott. Nevelés hiánya! Akkor vállalj kutyát, ha nevelni tudod. A nagy kert annyi mint semmi. A séták elengedhetetlenek. Ahhoz hogy sétáltasd, bizony nevelni, tanítani kell rá. A helyes sétára gondoltam. A menhelyen nézz szét, ott találsz már nyugisabb engedelmesebb ebet is, és ott is rá lehet akadni egy-egy különleges szép példányra.
2013. febr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Igen, a nagy kert tényleg nem ér túl sokat. Én is úgy értettem, hogy legalább elfér nagyobb testű kutya is. Ennyiből pozitívum.
2013. febr. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy macskának is sok figyelem kell, neki is kellenek oltások, féregtelenítés és a macskákat mindenképp ivartalanítani kell, mert ha kijárósak szaporodni fognak. kandúrt is kell, jelölések miatt is és mert teherbe ejti a nőstényeket, a kismacskákat pedig sok helyen megölik születéskor. Macskákból millió számra van a menhelyeken, jellemükben pedig nincs különbség, legalábbis minimális. Egy sima házi macska is nagyon intelligens, kötődik az emberhez. Egy jól tartott macska elél 20 évig is, vagy még tovább.
2013. febr. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Most olvasom a válaszodat. Akkor macskát tényleg ne tarts. ha olyan rossz helyen laksz, akkor bent szabad csak tartani vagy kinti kifutóval. Nekem is van macskám, de soha semmi sérülésük nem volt, mivel bentiek.
2013. febr. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:)

nem hiszem hogy az előző kutyámat nem neveltem meg volna eléggé, szerintem alapból ilyen volt, egy kutyát sem bírt maga körül elviseli csak egyet.. a hátsó szomszéd lány németjuhászát:)

2013. febr. 9. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!