Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van esély arra, hogy most tüzel?

Van esély arra, hogy most tüzel?

Figyelt kérdés

sziasztok.

A kutyám december elején tüzelt először, és most a kan megint úgy szaglássza, meg hátracsapja a fülét, és szagolja neki a pérájánál, mint amikor tüzelt.

Erre van esély, hogy két hónap után megint tüzel?

Remélem nem, mert a következő tüzelés előtt ivartalanítani akarom, de most nem tudom, hogy mi a helyzet, mert csak két hónap telt el.

Amúgy egy husky-ról van szó, aki 8 hónapos.


2013. febr. 27. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy megint tüzel. Nekik is kell egy kis idő mire beáll a dolog. Vannak kutyák akik 3-4 havonta tüzelnek, és nem a megszokott fél évente. Érdemes lenne megmutatni egy dokinak, hogy ez normális-e és valóban tüzel-e, vagy csak valami más van a háttérben.
2013. febr. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

a kan se mindig megy utána, csak néha, amikor kimegyek hozzájuk. ha bentről nézem, akkor semmi, az egyik itt fekszik, a másik ott.

Amikor tüzelt, még a tüzelés elején a kant alig tudtam levakarni róla, azért most nem ilyen durva, sőt ahhoz nem is mérhető, csak a kan néha felveszi ez a kihúzom magam peckesen, hátracsapja a fülét, és környékezné meg, és nem tudom eldönteni, hogy most dominálni próbál-e vagy érez valamit:S

amúgy nem hagyom neki, de a kan amúgy is nehéz eset, öregen került hozzám, és, nem kizárt, hogy dominálna...

2013. febr. 27. 16:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Igaza van az előzőnek, érdemes lehet megmutatni a dokinak. Lehet, hogy újra tüzelni kezd, de a méhgyulladás is kezdődhet hasonló módon ám!!
2013. febr. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

de mitől lehetne méhgyulladása? :O

az hogy alakul ki egy kutyánál?

szerencsétlen ebben a hónapban kétszer volt bódítva, és kétszer altatva, mert kisebb beavatkozásokat kellett rajta végezni. Legutoljára pénteken volt bódítva, ez nem játszhat szerepet benne? Semmi viselkedésbeli változás nincs rajta, pörög ugyan úgy, mint mindig, étvágya, mindene rendben van.

legközelebb már csak jövőhéten tudom vinni dokihoz, mert ez a hónap eléggé húzós volt anyagilag, mert eléggé sokat kellett járni dokihoz vele.

2013. febr. 27. 22:42
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól alakulhat ki, ha a nőstény tüzel, de nem vemhesül, ezért kellene a nem tenyésztésre szánt szukákat ivartalanítani. Fiatal korba is kialakulhat, egy ismerősöm 1 éves kutyáját alig tudták megmenteni.


"A méh gennyes gyulladását sokszor a női nemi szervekben lejátszódó hormonális változások idézik elő. Ivarzás („tüzelés”) alatt a spermiumok biztonságos áthaladása érdekében a kutya szervezete a fehérvérsejteket kivonja a méhből. Ez a méh védekező rendszerének meggyengülését eredményezi, ami fertőzéshez vezethet. Emellett a „tüzelés” végeztével a vérben 8-10 hétig emelkedett marad a progeszteron hormon szintje, és a vemhességre készülve megvastagodik a méhet bélelő nyálkahártya. Ha többszöri ciklus („tüzelés”) során sem termékenyül az állat, a nyálkahártya tovább vastagodik és benne apró cysták alakulnak ki. A megvastagodott nyálkahártya váladékot termel, amely ideális környezet a baktériumok növekedéséhez. A magas progeszteron szint emellett gátolja a méhizomzat összehúzódását is."

2013. febr. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyszer olvastam arról, hogy gyakori, hogy a szukák az első tüzelésüket hamarabb befejezik, s pár hónapra rá ismét tüzelni kezdenek. Simán van rá esély, hogy tüzel.


Ha minden úgy néz ki, mint mikor tüzelt (pl a pérája is meg van duzzadva), akkor tutira tüzel. Ha nincsenek annyira látható jelei a tüzelésnek, akkor szerintem is nézesd meg dokival.

2013. febr. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves előttem szóló! Na, ennek a szövegnek kéne kint lennie minden állatorvosnál, nem a homályos blabláknak!
2013. febr. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

szándékomban áll ivartalanítani, mint már írtam...:/

csak mivel nem vagyok milliomos, ezért kénytelen vagyok megvárni, míg lesz pénzem, és ez csak áprilisban esedékes, ergo áprilisban lesz ivartalanítva.

amúgy semmi jelét nem adja, hogy tüzelne, a kan is nyugodt, nem olyan, mint tüzelésnél, csak ritkán(egy nap 1-2X) csinálja ezt, amit. A kan nagyon féltékeny, és mivel öreg korban került hozzám,(12 évesen) így már nehezebb az ő jellemét megváltoztatni, mint egy fiatalét, és azért írtam, hogy talán az is lehet, hogy dominálna.

féltékenységből kifolyólag már kapta meg a kisebbet, nem megharapta, csak odakapott.

járunk suliba, meg nem első kutyák, és ahhoz képest, ahogy hozzám került, hát egy fantasztikus kutya.

A méhgyulladás, akkor kialakulhat úgy is, hogy első tüzelés volt, és rá közel 3 hónapra?

Igazából, szerintem nem tüzel, inkább a kannal van valami, mert amikor tüzelt, akkor a szuka is teljesen máshogy viselkedett:S

Mind1...Szerintetek nem késő, ha csak a jövőhéten tudom dokihoz vinni?

2013. febr. 28. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!