Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem teljesen értem ezt az...

Nem teljesen értem ezt az alvóhelyes kialakítást, tudnátok segíteni? (kiskutyának)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kinti kutyát tervezünk, két és fél hét múlva hozzuk el a tenyésztőtől, addig adtunk magunknak egy kis időt előkészülni.

Azt olvastam, hogy a szobatisztaságra neveléskor illetve, ha a kutya bent is fog tartózkodni, de főleg az elején, amikor még nem kint alszik, kellene egy szoba kennel. Nem teljesen értem, hogy pontosan milyen méretről van szó. Amit képeken láttam, az ketrecméretű, de láttam már nagyobb méretű, alul-felül szabad (de magas) rácsot is. Melyik lenne jobb és célszerűbb? Ha kicsiként pár órára otthon hagyjuk, legyen inkább a nagyobb területű, hogy tudjon játszani, és majd bemegy a ketrecbe alváskor? Vagy azonnal a ketrechez szoktassuk hozzá? Mi a helyzet, a fekhelyekkel?

Hosszú távon amúgy azt találtuk ki, hogy kint fog aludni a házában, de ha otthon vagyunk (mmint napközben), akkor lehet bent is.

Erre is várnék még ötleteket, mert kutyaajtót sajnos nem tudunk vágatni, szóval nem tudom, hogyan legyen ez beszabályozva.


A kennelekről mellékelek képet.

[link]

(nagyobb kennel, bentre)

[link]

(kisebb, de hordozható)



2013. febr. 28. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Most akkor kinti kutya lesz, akkir miért kell szobatisztaságra szoktatni? Egy pár hetes kölyök nem attól lesz szobatiszta, hogy kennelbe zárod. Ott maximum alszik. A nagyobb, csak oldalfalas szobakennel meg felesleges. Azt a nappaliban akarod kerülgetni? Érdemesebb kijelölni neki egy helyet a lakásban, ahol lehetőleg nincs szőnyeg, pl előszoba, konyha, fürdőszoba. Ott tud lenni, amig nem vagy otthon és azt fel tudod mosni, ha bepisil. De a szobatisztaságra csak akkor tudod szoktatni, ha te is otthon vagy és ott vagy mellette, és figyeled, hogy mikor pisil/kakil.
2013. febr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az első időkben otthon lennénk mellette. A szobatisztaság meg azért fontos, mert kint is egy helyre szeretnénk szoktatni, meg hogy ne pisiljen be a házba, ha mi otthon vagyunk. Azt olvastam, hogy azért jó a kisebb kennel, mert a kutya nem szeret maga alá piszkítani, ezért inkább megvárja, míg kiviszed.
2013. febr. 28. 11:58
 3/12 A kérdező kommentje:
Arra már mi is gondoltunk, hogy a fürdőszobában lenne a helye, amíg nem vagyunk otthon, csak nem olyan világos, és ott nagyobb kárt tudna tenni. Amúgy nem zavar, hogy addig a pár hétig kerülgetni kéne a nagyobb kennelt, később azt még tudjuk másra felhasználni. Köszi a választ egyébként!
2013. febr. 28. 12:00
 4/12 Valletta ***** válasza:

Bár én nem vagyok szobakennel párti, de amire te gondolsz, az a második, amit linkeltél. Annál valamivel nagyobb elég lesz (méretarányosan), hiszen úgyis csak aludni fog benne a kutya.


Viszont én azért átgondolnám ezt az egészet, mert akár kinti kutya lesz, akár benti, ugyan úgy ki kell engedni kb. kétóránként a dolgát elvégezni, és az éjszakai bepisilést megelőzendő késő este és kora reggel is, az nem mentség, hogy nem a lakást pisili össze, hanem a saját helyét. Egyébként mi azok alá a kutyák alá, akik kennelben vannak amíg nem vagyunk velük, pelenkát teszünk a pléd fölé, az beszívja a nedvességet. Mert gondolom hiába tennéd a fürdőbe, azért valami pléd, párna csak lenne alatta...

2013. febr. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát, az a kisebbik kennel akkor jó, ha alszik benne, vagy ha szállítani kell - kb ennyi. Nappal, főleg, ha otthon is vagytok, nem arra való, hogy ebbe zárjátok be. A karámszerű kennel azért kellene, mert féltitek a bútorokat attól, hogy megrágja pl? Szerintem jobb megtanítani a kutyának, hogy mit szabad és mit nem, ahelyett, hogy mesterségesen bezárod egy ketrecbe, ahol nem fér hozzá semmihez. Én ezt maximum időlegesen alkalmaznám. Később, ha nem vagytok otthon, ha jól értem, kint lesz. Akkor a kisméretű szobakennelt már nem fogjátok használni. Szerintem akkor, ha mindenképpen venni akarsz, vedd a nagyobbat. De őszinténszólva nem tudom, miért merült fel benned ez az egész kenneles dolog. A kisebb méretűt olyan lakásban élő kutyáknál szokták használni, ahol elsősorban a kutya fekhelyeként funkcionál, illetve szállításnál is jó. Amúgy főleg az usa-ban divat ez a kenneles tartás, szerintem ez tök feleslegesen lekorlátozza a kutyát a mozgásban. Én csak maximum rövid időre zárnám a kutyát ilyenbe, amúgy nyitva hagynám az ajtaját és a kutya csak fekhelyként használná. Ha ezt egy könyvben olvastad egyébként javasolnék olyan könyvet is, ami nem a ketreces módszert magyarázza el.
2013. febr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem fogalmaztam jól, bocsi.

Kicsi kutyaként még velünk lenne és velünk aludna; a szobakennelt az alvásra szánjuk, illetve amikor nem vagyunk otthon vele (hogy ne rongáljon, ne okozzon kárt magában stb). Egyébként ki lenne engedve felügyelet mellett, később meg ugye a kertben lenne.

Igazából csak annyi volt a kérdés, hogy a kiskutyát miben hagyjam, ha néha el kell mennünk pár órára? És tegyek be neki a szobakennelbe egy párnát (egyébként egy régi szőnyeg lenne alatta, amiért nem kár)?

(Később a szobakennelt tudnánk hasznosítani, mert van egy

nyulam, akinek szintén jó lenne kintre.)

2013. febr. 28. 13:31
 7/12 A kérdező kommentje:
" Egyébként mi azok alá a kutyák alá, akik kennelben vannak amíg nem vagyunk velük, pelenkát teszünk a pléd fölé, az beszívja a nedvességet." Nektek milyen és mekkora kenneletek van?
2013. febr. 28. 13:33
 8/12 Valletta ***** válasza:

Az a 3-4 kistestű kutya, amelyeket elzárva tartunk, azok kb. egy négyzetméteren vannak. Egyébként mentett kutyákról van szó, és amelyik műtött vagy balhés, azok csak felügyelettel vannak szabadon. Amelyik nem tudja visszatartani a pisit egész este, azok kapnak pelenkát úgy, hogy a kennel felére az van leterítve, a másik felén meg a kutya párnája van. Jó esetben nem forgatják fel és úgy még értelme is van. :)


Ez a nagyobbik szerintem nem lakásban való, hanem kertbe.


Egyébként én úgy gondolom, hogy kiskutyabiztossá kell tenni a lakást és akkor nem fog kárt tenni magában abban a pár órában sem, amíg nem vagytok otthon. Kiskutyák milliói élték túl a kölyökkort szobakennel nélkül is, csak oda kell figyelni rájuk.

2013. febr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi, ez jó infó, tetszik a ti megoldásotok:)

Nagy a ház, és nehéz lenne az egészet teljesen kiskutyabiztossá tenni, de akkor megfontoljuk, hogy inkább az egyik szobába zárjuk be és nem kennelbe, amikor elmegyünk otthonról.

2013. febr. 28. 13:52
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi gyerekráccsal zártuk le a konyhát, ajánlom azt is figyelmetekbe, azt már több helyen láttam használni. Amúgy a szobakennel alja fém vagy műanyag, természetesen szoktak rá pokrócot vagy kutyapárnát tenni. A nagyobbik szerintem is kertbe való.
2013. febr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!