Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztők válaszait várom!...

Tenyésztők válaszait várom! Először fedez a kanom, mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Neves tenyésztő a szuka gazdája. A kanom munkában és küllemben is bizonyított már, szűrt. Ugye fedeztetési jegy kell, meg szerződést kell írni, ezen kívül még mire figyeljek? Mikor kell fizetnie a szuka tulajdonosának és mennyit? Jól tudom, hogy egy kölyök ára vagy egy kiskutya az alomból és ha nem lesz vemhes a szuka vagycsak egy élő kölyök születik, akkor nem kell fizetnie a tenyésztőnek? Vagy hogy működik ez?
2013. febr. 28. 21:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A megállapodás teljesen egyedi is lehet de általában vagy kölyök ár vagy egy kölyök. Ha nem vemhes a szuka akkor nem kell fizetni (megállapodás kérdése, hogy utána megint fedez a kan vagy nem, külföldön sokszor ha 2. alkalommal is üres marad a szuka és a kan spermája bizonyítottan alkalmas a megtermékenyítésre akkor hiába üres 2. alkalommal is a szuka akkor is kifizettetik az árat) A kölyök szám fajta függő, ahol 1-2 kölyök gyakori alomszám ott ki kell fizetni viszont ahol ez kevésnek számít ott gyakran ingyenes vagy féláron van ha csak 1-2 kiskutya születik. Ezeket tisztázni kell előre.

A fedeztetés menetét ha gyakorlott a tenyésztő akkor majd ő pontosan fogja tudni.

2013. febr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Fajtától függően 50, és 150 e ft között mozog a fedeztetés ára. Nálam előre fizetendő, a későbbi félreértések elkerülése végett. Sikertelenség esetén van garancia fedezés. Én nem foglalkozom az alomszámmal, mert az nem a kanon mulik, csak és kizárólag a szukán. és a kan elvégezte a dolgát, ergo 1, vagy 10 kiskutya születésénél is ugyanannyi .
2013. febr. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

jó válaszok érkeztek, annyival toldanám meg, hogy én leszűretném mindkét felet herpeszre közvetlenül a fedeztetés előtt, vagy csak mesterségesen vállalnám.

ez ugye nem egy olyan betegség, mint a diszplázia, hogy van van, vagy nincs, a herpeszt elkaphatja a kutya élete során bármikor, tehát a fedezés előtt mindenképp megnézném őket.

2013. febr. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, a herpesz nemi betegség és a kanom még nem fedezett, tehát neki nem lehet. Vagy tévedek?
2013. febr. 28. 21:54
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

sajnos nem csak úgy fertőz... cseppfertőzéssel is elkaphatja.

ismerek olyan szukát, aki szűzen lett vemhes (mesterségesen rakták be) a tenyésztő meg a biztonság kedvéért leszűrette, és pozitív lett (megkapta a szükséges oltásokat ellés előtt, így nem lett baja a kölyköknek).

2013. febr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszi mindenkinek.
2013. febr. 28. 22:03
 7/15 anonim ***** válasza:

herpeszes akkor is lehet ha csak összeszagolt valahol egy fertőző kutyával...

Ja még annyi, hogy fajta átlagban van a fedeztetés ára, pl nálunk az egyik fajtámban a fedezés 1000-1800 euró (ez egy kölyök ára) másikban 70-120 ezer... szóval nagy a szórás. Ennek érdeklődj utána, hogy mennyit szoktak kérni

2013. febr. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mudi, 6 éve 30 000 volt a kutyám egy kisebb kennelből vettem. Akkoriban egy kezdő tenyésztő mondta, hogy az egyik nagyobb kennel tulajdonosa 20 ezret kért a fedeztetésért. Ma maximum 80 ezer egy kölyök, de akkor az már nagyon szuper helyről van, híres szülőktől. Ez alapján szerintem 40 ezer ma reális, nem?
2013. márc. 1. 00:38
 9/15 anonim ***** válasza:
teljesen reális, de kérd el előre.
2013. márc. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Oké, köszi.
2013. márc. 1. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!