Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztők válaszait várom!...

Tenyésztők válaszait várom! Először fedez a kanom, mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Neves tenyésztő a szuka gazdája. A kanom munkában és küllemben is bizonyított már, szűrt. Ugye fedeztetési jegy kell, meg szerződést kell írni, ezen kívül még mire figyeljek? Mikor kell fizetnie a szuka tulajdonosának és mennyit? Jól tudom, hogy egy kölyök ára vagy egy kiskutya az alomból és ha nem lesz vemhes a szuka vagycsak egy élő kölyök születik, akkor nem kell fizetnie a tenyésztőnek? Vagy hogy működik ez?
2013. febr. 28. 21:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
előre? 20 éve tenyésztek de még soha nem kértek tőlem előre fedeztetésii díjat és én se kértem soha. Akkor szokták ha megvan az alom, minden rendben és a fedeztetési jegy plusz a törzskönyv fénymásolat fejében elkérik a fed díjat, ha azt megkapta a kan gazdi akkor odaadja a papírokat (anélkül úgyse tudja senki lekérni a törzskönyveket)
2013. márc. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
pedig a fedeztetési dij jár, ha csunyán fogalmazunk, a kan elvégezte a dolgát. Én mindig előre fizetek, és előre is fizettetek.
2013. márc. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy a fedeztetési díjat rögtön a fedezés után elkérik, illetve ha kölyköt kérsz érte azt ugye csak később. Úgy szokták csinálni, hogyha nem születik kölyök vagy csak egy, akkor térítésmentesen vagy féláron (ez tenyésztőtől függ) megismétlik a fedezést.

40 ezer szerintem mudinál korrekt ár.

2013. márc. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
hát akkor ez is erősen fajta függő :) én ha külföldön fedeztetek se kérték tőlem soha előre hanem akkor kellett utalnom ha megszülettek a kölykök
2013. márc. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az a baj ezzel, hogy ha esetleg egy olyan szukatulajdonos jelentkezik, akit nem ismersz, akkor megkockáztatod, hogy esetleg eltűnjön és törzskönyv nélkül eladja a kölyköket. Sajnos erre is bőven van példa, sőt olyanról is hallottam, hogy 2 fedezés volt megbeszélve, az első megtörtént és utána pattant meg a kedves gazdi a fedezési díj kifizetése nélkül. De ha egy híres tenyésztő vagy ismerős kér fedeztetést, akkor nyilván másabb a helyzet.
2013. márc. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!