Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudjam, hogy melyik...

Honnan tudjam, hogy melyik kutya szimpatikus a kutyámnak, és melyik nem?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves kis-közepes méretű kan kutyám.

Egyszer elszökött (vagy elvitték kocsival??) itthonról, amíg én dolgoztam. 1 hétig kerestük, mire nagy nehezen megtaláltuk szegényt. Utána feszt ment neki a kutyáknak sétáláskor, mindegy volt, hogy óriáskutya, vagy minikutya, mindegyiktől félt, mert nyüszített, de közbe meg ugrott a nyakának. (képzelem milyen jó tapasztalatokat szerezhetett szökéskor)

Egy szűk félév alatt sikerült eljutnunk odáig, hogy hagyja békén azokat a szerencsétlen kutyákat, mert az égvilágon senki nem akar ártani neki. (eddig ugyebár el sem mertük engedni).

De még mindig van, hogy becsúszik egy kis bibi. Például tegnap sétáltatott egy pár két beagle kan kutyát, és az egyiknek csóválta a farkát játszottak, aranyoskodtak, és amikor meg odament a másikhoz, akkor annak ugrott neki. De miért?

Vagy egyik héten egy kiskutyával tök jól elvan, másik héten másik helyen egy hasonló kiskutyát már 10méterről ugat..

Nagytestűekkel pedig azt szokta csinálni (ha el van engedve), hogy odafut, megszagolja a feneküket, majd gondol egyet és elkezd körbe-körbe futkározni a kutya körül, és ugat.


Emiatt nem merem elengedni, mert nem akarom, hogy baja legyen a többi kutyának, mert én sem szeretném ha idegen kutya odajönne és acsarkodna a sajátommal.

Szóval kiszámíthatatlan, hogy mikor melyik kutyával hogy viselkedik. Ráadásul olyan, mintha direkt össze akarna zavarni, hogy amíg oda nem érünk a kutyához, meg még utána pár másodpercig aranyoskodik, pörög a farka mint a propeller, aztán fogja és ugrik neki. Így szegény kutyák sem értik, hogy mifene baja lehet a kutyámnak..


Fél évig pórázon mertem sétáltatni, aztán amikor elengedtem tényleg normálisan viselkedett a kutyákkal, aznap. De utána meg ha volt kint 6 kutya, hárommal játszott, háromnak nenkiugrott.


Most komolyan, mit csináljak magammal, hogy ne legyen ilyen? mert biztos bennem van a hiba, csak nem tudom, hogy mi.


2013. márc. 1. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez az a pillanat amikor segítséget kell kérned hozzáértőbbektől élőben! Interneten hiába írod ki a gondodat ezt itt nem lehet megoldani.
2013. márc. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

egyetértek az elsővel. szakszerű segítséget kell igénybe venned.


hozzátenném továbbá hogy az hogy a kutya csóválja a farkát lehet idegesség jele is nem pont a barátságosságé. persze önmagában ez nem elég, figyelni kell az egész testbeszédét, a testét a farkát, a fejét, esetleg a tekintetét, mindent. többek között ez is probléma hogy nem tudsz olvasni a kutyd testbeszédéből és tévesen mész oda másik kutyához. a körberohangászós esetet is látni kellene, mert szintén az lehet hogy nem biztos hogy agresszívitás vagy kötözködés volt a dologban, de ehhez szintén szükséges lett volna mindkét kutyát látni hogy a testbeszédből le lehessen olvasni a tényeket.


az sem mindegy hogy jól "láthatóan" a kutyád a domináns fél illetve a vezető és nem pedig te. ezért a kutyád dönti el ki az aki barát és ki nem, hiába számodra érthetetlen hogy 6ból miért fogad el 3at a többit pedig nem, de ez a szomorú tény hogy nem vagy a kutyád vezetője.


szóval ahogy az első is írta, szakszerű segítség mert ezt így képtelenség lenne neked okítani pár sorban, és főleg úgy hogy semmit nem is látunk.

2013. márc. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:) Én is erre gondoltam, csak reméltem hogy van valami egyszerű magyarázat erre:)

Egyébként akit körberohangált legutóbb, az csak sétált a gazdájával, és amikor odarohant a kutyám, a gazdi leültette és a kutya végig ült, amíg én meg nem fogtam a kutyát.

2013. márc. 1. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!