Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit kell ennie egy nagyon...

Mennyit kell ennie egy nagyon idős bernáthegyinek naponta?

Figyelt kérdés
Csupa csont és bőr az a kutya és nem tudom eldönteni, hogy a kora miatt (kb. 12-16 éves!) vagy betegség miatt vagy csak simán éhezik. Megkérdeztem a gazdáját, mennyit kap enni. Azt mondta, napi 2-3 rúd kutyaszalámit, ami 2-3 kg. Szerinte az hús, szerintem meg csak részben hús. Nem hinném, hogy túl tápláló lehet. Nem emlékszem a pontos adagolására, de az rémlik, hogy legalább 2 rúddal kéne adnom a spánielméretű kutyámnak. Egy bernáthegyinek ez nagyon kevés, nem? Adtam neki este 2 marék száraz tápot, úgy befalta, mint aki még sosem evett. Reggel kiadtam neki a maradék tarhonyás húst, azt meg csak kerülgette...Szóval most tényleg nem tudom eldönteni, hogy igazat mond a gazda és néha napokig alig eszik, vagy nem adnak neki eleget enni? A farka fölött a háta csupa seb a vakarózástól. Nagyon rosszul néz ki szegényke. Kenegetik neki valamivel, ami semmit nem ér...

2013. márc. 1. 23:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy a kora miatt már van valami baja, azért sovány. A sebe meg lehet simán bolha miatt.Nem képesek a gazdái egy kivizsgálás erejéig orvoshoz vinni?
2013. márc. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Van egy nem gyógyuló sebe a nyakánál, amire az orvos azt mondta, rákos, de valószínű előbb elpusztul a kutya más miatt, mint amiatt. A hátára valóban bolhaekcémát mondott, de én nem tudom biztosan, mert Frontline-ozták és bolhaporozták is neki. Bár lehet, hogy itt van a gond, ahogy a kissrác elmesélte, összekeverte a 2 ampullát, a bernáthegyi adagját adta a Yorkijuknak, és fordítva:( ...Nem a legösszeszedettebb emberek, ráadásul állandóan dolgoznak, látástól vakulásig. Látta a kutyát állatorvos, de elvinni nem lehet, mert nincs pórázhoz szoktatva. Ki fogom hozzá hívni az én állatorvosomat, hátha tud segíteni. Csak keresztbe-kezelni se szeretném, nehogy kétszer Frontline-ozzuk le, vagy ilyenek.
2013. márc. 2. 00:13
 3/3 anonim ***** válasza:
A kutyaszalámi egy méreg lényegében, semmi hasznos nincs benne, még éhező kóbor kutyának sem adnám.
2013. márc. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!