Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elég, ha naponta, kétnaponta...

Elég, ha naponta, kétnaponta 2 km-t sétálok a kaukázusimmal?

Figyelt kérdés

2013. febr. 22. 19:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
39%
2 km? Az semmi. Ha már sétálsz, akkor legalább 8-10 km kellene, bár egy kaunak az meg se kottyan.
2013. febr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Szilvi & Argos ***** válasza:
30%

Mihez képest? :D

2 km az fél óra séta...otthon szabadon van, vagy kennelben? Milyen területen tudtok sétálni, el tudod engedni esetleg?

2013. febr. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Én ha a kutyámmal naponta 1O km sétálok,akkor a kutyám legalább 2O km fog megtenni a séta alkalmával,mivel 95%-ban szabadon van engedve s rohangál jobbra balra.Tehát ha szabadon van a kutya és a gazdi sétál 2-3 km-t,akkor a kutya legalább 8-1O km fog :) Főleg ha még egy kis labdajáték is belefér a sétákba.
2013. febr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
10 km? Ez azért elég irreálisan hangzik. Megvannak a magam elfoglaltságai, nem tudok ennyit sétálni egy kutyával. Az egy dolog, hogy neki meg se kottyan, de nekem és az időbeosztásomnak igen. (Bocsi, nem leszólni akarlak)Hát, sima utca. Elengedni sajnos sehol nem tudom, esetleg néha az udvarba.
2013. febr. 22. 20:27
 5/27 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Az udvarban sincs szabadon??? Ugye nem láncon/kennelben éli le az életét? Nincsenek nagy parkok, szántóföldek, földutak, erdők-mezők felétek?


Nekem roti-nj keverékem van, szabadon van kertben-lakásban. Naponta kétszer sétálunk, mostanában kb. reggel 1-1,5 órát, este 1,5-2,5 órát...közben labdázunk is néha, és szinte végig szabadon van. Ez kb. 2 hónapja van. Az esti átlag 2 órás séta alatt 6-8 km-ert teszünk meg.

2 hónappal ezelőttig az esti séta ugyanúgy 2-2,5 órás volt, de volt, hogy csak 3-4 km-ert sétáltunk...ugyanis egy adott helyen megálltunk játszani, tréningezni, bandázni...ha jön a tavasz, ismét kevesebb km, de több foglalkozás lesz...frisbee, trükkök, engedelmes, bringázás, úszás, stb-stb.


Azért, mert kaud, önálló pásztorkutyád van, azért igényli a gazdi közelségét és a foglalkozást is!!!

2013. febr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
2 km nagyon kevés. Pórázon minimum 8-10 kell, hogy elfáradjon. De az lenne a legjobb ha keresnétek egy szabad területet ahol lekapcsolnád a pórázt, és elengednéd rohangálni. Ha meg van tanítva behívásra, visszamegy, nyugi. A kaukázusi az olyan kutya hogy a nagy birtokon jön-megy, szaladgál, tehát sok mozgás kell neki, főleg hogy pásztorkutya.
2013. febr. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Oké, h neked nem fér bele az időbeosztásodba, de akkor mi a francnak kellett neked kau? Vettél volna lusta fajtát, annak elég lenne.
2013. febr. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
A kutya nem az enyém, én nem is szeretem, és nem is akartam kutyát. Elég nagy a kertünk (azért nem hatalmas mező méretű) és annak az őrzésére vásárolták. Nem láncon, hanem kennelben és futtatón tölti az idejét (Én ezt nem helyeslem). Nekem nincs időm vele foglalkozni. Annyit tudok tenni az érdekében, hogy az esti sétámra elviszem magammal, és, hogy néha elengedem az udvarban. Igazából ez a maximum ami tőlem telik. Egyébként mi baja lehet?
2013. febr. 22. 21:09
 9/27 anonim ***** válasza:
83%

A levezetetlen energia, ami felgyülemlik benne, idővel agresszióba csaphat át.

Nem szívesen lennék ott, amikor ez megtörténik.

2013. febr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
6%
Pont annyit sétáltasd amennyi időd van rá,vannak itt hivatásos kutyatartók azok menjenek vele 10 km nyugodtan.
2013. febr. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!