Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vakarózhat a kiskutyám?

Miért vakarózhat a kiskutyám?

Figyelt kérdés
Nem tudjuk miért vakarózhat a 3 hónapis Westi kiskutyánk, nem bolhás mert már beporoztuk mert azt hittük az az orvos meg nem mond semmit

2013. márc. 2. 18:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

A westieknél baromira gyakori a csirkeallergia.

Normális dokihoz kéne menni, akkor azzal kezdi, h bőrkaparék és célzott diéta.

2013. márc. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Little Rednél okosabbat nem tudok, szinte szó szerint ezt akartam írni.


A bolha jól látható lenne szabad szemmel is a fehér szőrében, szóval ha nem az akkor szerintem ne porozzátok fölöslegesen. Fürdessétek le inkább érzékeny bőrre való kutyasamponnal, pl. ezzel: [link] de itt is nézelődhetsz, biztos találsz az elvárásoknak megfelelőt: [link]


Itt van még egy kis olvasnivaló kifejezetten westi-betegségekről: [link]


És ha az orvos nem mond semmit akkor egyszerűen ott kell hagyni és másikat keresni, egy lelkiismeretes és profi dokit akihez lehet fordulni a következő 10-15 évben.

2013. márc. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vakarózhat a bolhaportól is. Bolhaírtó cseppet tegyél rá, az biztosabb. Lehet csirkeallergia is. Milyen tápot adsz neki?
2013. márc. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
őőő cspekkel kezeltük csak egyetlen egyszer poroztuk, tápot nem adok konzervet szoktam Et a Penny Morzsit meg néha házi kosztot főt kaját amit én eszek
2013. márc. 3. 03:41
 5/11 anonim ***** válasza:

"tápot nem adok konzervet szoktam Et a Penny Morzsit meg néha házi kosztot főt kaját amit én eszek"


Egy 12 hetes kutyabébinek?!? Nekem nincs több kérdésem...

2013. márc. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Francnak neked "kényes" kutya, ha nem tudod kielégíteni az igényet. Legyen az bármilyen fajta, egy kiskutyát MINŐSÉGI, kutyáknak való táppal KELL etetni. Nem lehet, kell. Persze, adhatsz neki szemetet is, ahogy most is azt teszed, csak akkor nem kell csodálkozni h vakarózik, kihullik a szőre, beteg lesz, stb.
2013. márc. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
amugy meg tápot is adok neki Regglelente konzervet csak akkor ha nincs táp mert elfelejtettem venni
2013. márc. 3. 15:47
 8/11 A kérdező kommentje:
amugy meg van még két kutyám annak semmi baja érdekes csak ennek van azok is kicsik ugyan ugy meg a a táp is a Penny ből van xD szoval
2013. márc. 3. 15:49
 9/11 anonim ***** válasza:

A konzerv sz@rt se ér, víz az egész. A JÓ konzervből a 300 g-os kiszerelés mozog 1000 Ft árban. Nem éri meg vele etetni, csak egy-egy esetben kap a kutya. A jó táp olyan nevek alat fut h Brit, Orijen, Taste of the Wild, Happy Dog, Acana, Royal Canin, Eukanuba, Nutragold, Pro Plan, Hill's, Chicopee, Josera. A sor hosszú, ezek a leggyakoribbak, de lehetne még cifárzni.


Legjobb nincs, minden kutyának más jön be.


De lehet etetni nyers hússal is, egy allergiás kutyának valszeg kifejezetten jót tenne.

2013. márc. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Na köszi a Tápok nevét keresek is majd akkor :)
2013. márc. 3. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!