Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet kiskutyám?

Hogyan lehet kiskutyám?

Figyelt kérdés

6-7 éves koromban elhoztunk a menhelyről egy labradort-Boztont. Azt hittem cuki lesz, de utána a tesómra és rám nagyon durva lett. Végül elszökött. Nem tudom hogyan, de el. Most 2 tengerimalacom van Pogi és Muksi. Szoktam velük játszani meg minden, és sose hanyagolom el őket. Szóval szeretnék egy kiskutyát, mert életemben csak egyszer volt, és az a kutya se játékos, pici aranyos. Kisnövésüek közül bármelyik jò ,lenne... És mivel nem akarom ezzel "kifosztani " a szüleim, gondoltam keresek rá pénzt. Mennyi átlagosan egy kiskutya? Kisnövésű, mint már mondtam. Előre is köszi a válaszokat, ha lehet ne legyenek negativak. És még azt kell tudni, hogy a szüleim nagyon kedvesek. Amgy a kutyi lehet nem fajtatiszta is. :-)


I



2013. febr. 26. 09:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Neked inkább sehogy. A kutyának nem játszópajtás kell, hanem vezető. Az hogy a szüleid kedvesek, semmit nem segít a kutyán, ugyanúgy durva lesz, ha nem nevelitek. Aztán majd megy ő is az utcára, mert rádtámad.
2013. febr. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Hány éves vagy?

Egy kutyát nevelni kell. Ha neveltétek volna nem támad rátok, nem szökik el.

"Azt hittem cuki lesz"

"az a kutya se játékos, pici aranyos"

Ha ez miatt kell kutya, ne legyen. Ott a két tengerimalacod. Pici..cuki..aranyos. Bőven elég. :)

2013. febr. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
A kutyának nem elég az, hogy játszol vele és simogatod! Nevelni kell, szabályok kellenek az életébe és dolgozni kell vele. Már elrontottatok egy kutyát nagyon, aminek ő itta meg a levét. Ne tarts másikat! Nem kell azt is tönkre tenni! Az előző kutyátok nem amiatt szökött, mert gonosz vagy megátalkodott volt, hanem mert elhanyagoltátok és nem megfelelően foglalkoztatok vele.
2013. febr. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
Jó,igen,nem nevelték rendesen.De egy menhelyi kutyának lehet ők az utolsó esély.Menjetek el egy menhelyre,és válasszatok külsőben,természetre olyat ami tetszik.El sem hinnéd mekkora választék van.Leginkább egy növendéket,fél évestől kb egy évesig.
2013. febr. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként hogy a kérdésre is válaszoljon valaki. Olyan 80.000ft-nál kezdődnek a kiskutyák árai. Plusz erre jön csippezésel oltással eggyüt minimum még egy 20.000ft. Meg az etetés ami olyan havi 5000körül van. Plusz még az ilyen olyan orvosi költségek. Plusz a kutyázoz ilyen olyan cuccok póráz, tál, bolhanyakörv stb még egy 20es minimum


Tehát az első 3 hónap nagyából 160.000ft körüli összeg. Utána meg szerencse dolga. Hogy milyen baja lesznek.

2013. febr. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Foglalkoztunk a kutyival! Etettük, tanitottuk, még Balatonra is elvittük! Lehet, hogy csak a régi gazdijához akart visszamenni... De nem is ez volt a kérdés hanem, hogy hogy szerezzek! Amgy köszi annak aki az árat is megirta. :-)
2013. febr. 26. 11:17
 7/13 anonim ***** válasza:

Az áruk elég változó. Ha menhelyről hozod ki, jóval olcsóbb, mint tenyésztőtől. Ez tény, gondolom nem írtam vele újat.

De az sem elhanyagolható, hogy milyen fajtát választanál, mert bizony nem minden fajta illik mindenkihez...

Mennyi idős vagy amúgy??

2013. febr. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem mondom meg.
2013. febr. 26. 14:55
 9/13 A kérdező kommentje:
És tudott sok mindent. Ül, áll, labdát visszahozni, álljon meg az ajtó előtt, pacsi, állj meg. Ezeket. Fürdettük mikor kellett. Foglalkoztunk vele. A Balatonon, direkt elvittük a kutya részleghez. Volt mikor aranyos volt, de aztán durva lett. Nem hanyagoltuk el!
2013. febr. 26. 15:01
 10/13 Bakos Emma válasza:
Gondolom,hogy foglalkoztatok vele, meg minden. De én ajánlom a menhelyt, mert az szép és kedves dolog... Hány év telt el azóta? Nem azt akarom tudni, hogy hány éves vagy, hanem hogy hány év telt el. NEM AZT AKAROM TUDNI, HOGY HÁNY ÉVES VAGY!!!!
2013. febr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!