Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 Hónapos kölyök kutyám nem...

2 Hónapos kölyök kutyám nem fejlődik sehová. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy van egy 2 hónapos kölyök kutyám, ami 2 hete van nállam, és nem fejlődik, nem nő, s nagyon soványka.

Kap kaját, junior száraztápot, néha tejbe áztatom neki, s elegendő adagot kap. Tudom, hogy korán lett leválasztva az anyjától, de ettől függetlenül még fejlődnie kellene.

Az utóbbi napokban már nincs is olyan étvágya, sokat nyüszít. Holnap viszem dokihoz, hogy megnézze, de utóbb mikor vittem, aztmondta minden rendben van vele. Valakinek van valami ötlete?


2013. márc. 3. 09:09
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Törzskönyv nélküli pitbullról lenne szó. Egy ismerősöm akitől van, nem akarta tovább tartani a kutyát, s mondta , hogy vagy elviszem, vagy kirakja. És persze, hogy sajnáltam..így legalább kapott mégegy esélyt. 1 hetet csúszott az első oltás( és így mindegyik csúszik 1 hetet).

Az állatorvos mondta, hogy húst meg ilyen házi dolgokat ne adjak neki, mert majd a táptól jól fejlődik, viszont pár nap alatt ráúnt, s már nemnagyon ette. Ma adtam neki csirkepörkölt húst, meg májat s nagyon tetszett neki, kétpofára tolta befelé. Szóval a házikoszt az tetszik neki, csak nemtudom, hogy menyire szabad. Láttam az egyik testvérét, anyját, és az apját képről. Esetleg tudok képet feltenni az anyjáról.

2013. márc. 3. 17:04
 12/20 A kérdező kommentje:
Még anyit a székletéről, hogy " hurkát" csinál, kemény barnát. Férget nem találtam benne...szerintem az kiment már régebben a féregtelenítés után.
2013. márc. 3. 17:05
 13/20 anonim ***** válasza:
Ilyen kiskutyát minden oltás előtt, kéthetente féregtelenítenek. A tabletta a kifejlett férgeket hajtja ki. A peték pedig még kifejlődnek. Házi koszt nem azt jelenti a kutyánál, hogy pörköltet, meg hasonlókat kap. Hús főzve, rizzsel, zöldségekkel, semmi fűszer.
2013. márc. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ha oda figyelsz arra, hogy mit és hogy főzöl neki, akkor adhatsz neki azt is. Főtt hús, rizzsel, zöldségekkel. Kaphat mellé túrót, joghurtot, olajos halkinzervet, ritkán tojást, reszelt almát. Bírni fogja hidd el, a pocijának és a kedvének is jót fog tenni.


Ha van időd és türelmed főzni, akkor a későbbiekben is főzhetsz neki. Ha nincs, akkor vátd meg míg megerősödik és szépen fokozatosan szoktasd rá a tápra.


Nem tudom mit ajánlott az állatorvos, de többféle táp is megfelel egy kutya felneveléséhez, hacsak nem szenved valami krónikus megbetegedésben, pl. veseelégtelenség.

2013. márc. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem, hogy nincs hasonló baja. Majd megpróbálom megszoktatni, hogy váltakozva egye a házi kosztot a táppal.

Rettentően soványka most, és korához képest kicsi. Méretben kb akkora, mintha 4-5 hetes lenne.

2013. márc. 3. 17:54
 16/20 A kérdező kommentje:

[img] [link]

Kép az anyjáról.

2013. márc. 3. 17:56
 17/20 A kérdező kommentje:

Mégegyszer. Remélem jó lesz.

[url= [link]

2013. márc. 3. 17:57
 18/20 anonim ***** válasza:
Vagy házi koszt, vagy táp. Ne keverd. Kölyöknél semmi értelme. A tápban lévő összetevők nem hasznosulnak, ha nem azt adod teljes etetésre. Minden tápgyártó csak akkor vállalja a tápjai hatásosságát, ha megkapja a kutya belőle a rendes, napi adagját. Felesleges kevergetni. Vagy vegyél egy jó minőségű tápot és ne hagyd, hogy a kicsi nyamnyogjon rajta. Megfelelő technikával igen gyorsan leszokik a válogatásról.
2013. márc. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Az elmúlt másfél hét alatt csak a tápot kapta, amit az első héten még megevett rendesen, mostmár nem kell neki, és egyáltalán nem fejlődött tőle, sőt...Amikor vittem először a dokihoz, lemérte és 1700 gramm volt. Tegnap mértem, 1630 körül volt..Tudom hogy másfél hét alatt nem kilókat kell hízzon, de hogy még kevesebb...:S És azért egy 2 hónapos kutya 1700 grammosan szerintem nagyon cingár.
2013. márc. 3. 18:08
 20/20 anonim ***** válasza:

Végül mondott valamit a doki?

A tápot semmiképp se hagyd előtte. Tedd ki, ha 5 perc múlva még hozzá sem nyúlt akkor vedd el, minden etetésnél. Esetleg én még egy kis nem túl fűszeres húslevesbe áztatnám.

2013. márc. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!