Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha Kutya óvodába és Kutya...

Ha Kutya óvodába és Kutya iskolába viszem a kutyát akkor elvileg bármelyik kutya jó első kutyának?

Figyelt kérdés

Nagy testű kutyára gondolok pl.:

Masztiff félék

Bullmasztiff

Bordeaux-i dog

Vagy esetleg Német juhász.



2013. márc. 3. 13:34
1 2
 1/17 sippara ***** válasza:
84%
Normális(!!!) sulival, ovival igen, SZINTE bármelyik fajta jó első kutya lehet, de ilyen esetekben épp ezért szoktunk tenyésztőt ajánlani (legalábbis én): ha valaki, hát ő meg tudja mondani egy-két találkozás (és persze kérdések) alapján, hogy valakinek való-e az adott fajta, és ha nem, akkor nem fog eladni kiskutyát.
2013. márc. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Tükör iskolába lenne be íratva.

Itthon nagyon kevés a becsületes tenyésztő aki azt mondaná hogy nem add kutyát mert nem való elsőnek.

A netboard fórumon Kaukázusi tenyésztő(annak mondta magát)

ő azt most lesznek kölykei menjek le és vegyek.

2013. márc. 3. 14:14
 3/17 sippara ***** válasza:
84%
Azért én körbetelefonálnék (sőt, itt is van bullmaci tulaj, biztosan fog válaszolni), biztosan akad még olyan tenyésztő, aki kérdéseket tesz fel, meg akar ismerni, nem csak "gyere le és vegyél egyet" - számomra ez lenne a lelkiismeretes tenyésztő egyik ismérve, hogy nem az érdekli, hogy eladja a kölyköket, hanem hogy JÓ helyre adja el őket, márpedig egy ilyen tenyésztőnek pont nem mindegy, hogy hányadik kutyád, mennyi tapasztalatod van, hiszen egy rossz gazda-kutya választás elcseszheti a gazdi és a kutya életét is keményen.
2013. márc. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem mind, de a 80 %-uk igen, természetesen úgy, hogy nem a legdominánsabbat veszed meg az alomból. Keress normális tenyésztőt, aki tényleg arra törekszik, hogy a megfelelő kutyát a megfelelő gazdához juttassa. Akkor nem lehet nagy probléma.
2013. márc. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy?

Nagyon nem mindegy, hogy egy 13-14 éves kérdezi, vagy egy fiatal felnőtt.

2013. márc. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
25/f
2013. márc. 3. 15:50
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért kérdeztem a korod, mert egy kamasz még kevésbé képes sokszor megfelelően átadni a suliban tanultakat. Te felnőtt vagy. Válaszd azt a fajtát, amelyik neked a legjobban tetszik kinézetre, természetre. Egy jó tenyésztő tud az alomból ajánlani kevésbé alfa kutyát. Sőt, általában a szukák könnyebben nevelhetők. Általában:))
2013. márc. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően a zökkenőmentes együttéléshez elég, ha kutyaoviba és kutyasuliba viszed a kutyát, viszont fontos megemlíteni, hogy a felsorolt fajtákhoz megfelelő következetességgel és határozottsággal kell rendelkezni a nevelés tekintetében. Szerintem ha egy kevéssé domináns egyedet választasz és szigorúan betartatod a kutyáddal, amit a kutyasuliban tanulsz, akkor lehet első kutyának ilyen fajtát is választani, csak a legtöbb kezdő kutyás nem mindig örül, mikor mélyvízben találja magát, ezért nem szokták első kutyának ajánlani a nehezebb fajtákat.
2013. márc. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem annyira domináns kutyát szeretnék kanból.

A Bullmasztiffról és a B.dogról elég sokat olvastam a német juhászról nem annyira olvastam mert ö csak ilyen tartalék választás lenne. Meg a Pireneusi hegyikutya ami tetszik meg a berni pásztor csak túl szőrösek.

2013. márc. 3. 16:31
 10/17 anonim ***** válasza:
A képzés egy nagyon jó alapot ad arra, hogy a későbbiekben könnyebben tudj együtt élni a kutyáddal. De ha Te azt mondod, hogy napi 1 órát foglalkoznál vele akkor nem javaslom a német juhászt.
2013. márc. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!