Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha Kutya óvodába és Kutya...

Ha Kutya óvodába és Kutya iskolába viszem a kutyát akkor elvileg bármelyik kutya jó első kutyának?

Figyelt kérdés

Nagy testű kutyára gondolok pl.:

Masztiff félék

Bullmasztiff

Bordeaux-i dog

Vagy esetleg Német juhász.



2013. márc. 3. 13:34
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Napi 1 óránál biztosan többet foglalkozok velük.

Nagyobb testű kutyák tetszenek inkább 50 kiló vagy a feletti.

2013. márc. 3. 16:55
 12/17 anonim ***** válasza:

Ovival sulival rendben vannak a fajták.De szerintem hiba pusztán fenotipus alapján választani kutyát.A kutyának és a gazdinak habitusukban is hasonlónak kell lenni.Nem lebeszélni akarlak egyikről se,de én vettem első kutyának egy Dobit mert tetszett.Nem passzolt hozzám de szerettem.

Most Skót juhászom van úgy érzem ez a nekem való kutya.Remélem érted mire gondolok a két kutya ég és föld.

2013. márc. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Ami hozzám illő kutya az Bullmasztiff vagy a Berni pásztor

szerintem.Tudom hogy két külön természetű kutya.

2013. márc. 3. 17:38
 14/17 A kérdező kommentje:
Nem szeretem azt a kutya fajtát ami nagyon pörgős (pl.: Boxer). Meg ők nem is illenek hozzám.
2013. márc. 3. 17:49
 15/17 Valletta ***** válasza:
100%

Szerintem az óvoda és az iskola nem garantál semmit, ha valaki pszichikailag alkalmatlan, akkor az viheti a kutyáját élete végéig, persze azért nagyobb az esély a sikerre.


Hogy neked megfelel-e vagy sem, azt nem tudom megmondani. Ha ismersz több kutyát is a fenti fajtákból, ismered a természetüket, igényeiket és önmagadat is reálisan ítéled meg, nagyon rosszul nem választhatsz.

2013. márc. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Utolsó nagyon jól írja, ezt én is kihagytam az első válaszomból: önismeret. Mennyire tudsz határozott, nyugodt, következetes, állhatatos lenni? Milyen az alaptermészeted ill. a kisugárzásod? Vannak olyan gazdik a kutyasulin is, akik megkapják a megfelelő oktatást, de mintha csak a falnak beszélnénk. Ellenben ahogy az oktató átveszi a kutyát, a kutya varázsütésre átváltozik jó irányba.
2013. márc. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Elso kérdés: hány éves vagy?

Második: mennyi idod lenne foglalkozni a kutyával?


Butaság az, hogy kutyaiskola mellett bármilyen kutya jó első kutyának. Pireneusi hegyikutya? Elso kutyának nem ajánlom, még másodiknak sem. Ha te lennél a "főnok" a családban,és mindig tudnát tartani a szintet,akkor nem venné át a domináns szerepet. Honnan veszed h a Bordeaux-i dog illene hozzád? Minden kutya más,hiába tartoznak egy fajhoz. Gondold át, haveromék Bernit vettek, de elso kutyaként azt sem tudták megnevelni,pedig rendszeresen járt iskolába (!), mégis agresszív,vad és nem hagyja h bemenjek a kapun,mert nekem támad. Ha lenne kérdésed,akkor nyugodtan írj, segítek bármiben

2013. márc. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!