Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elkobozhatják a kutyát, ha...

Elkobozhatják a kutyát, ha alultáplált?

Figyelt kérdés
A szomszéd kutyájáról van szó. Csont és bőr, kilátszik a gerince és az összes bordája, a szőre is matt és kopott. Az a probléma, hogy a családnak sincs nagyon mit enni, szóval nem direkt éheztetik, de nem biztos, hogy ebben a helyzetben kell oda még az a kutya is. Ez állatkínzásnak számít? Mert azt nem szeretném, hogy megbüntessék őket, nem hiányzik nekik, de lehet-e valamit csinálni?
2013. márc. 4. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Pedig szerintem ez állatkínzás.
2013. márc. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Istenem szegény kutyus! Nem tudod őket rábeszélni hogy adják be a menhelyre? El nem kobozzák, sajnos nálunk ez még nem így működik, csak néhány esetben, ahol eléggé aktív állatvédő egyesület van. Én így tudom.
2013. márc. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rábeszélni biztos, hogy nem tudom őket, mert nem ismerik be a problémát. Azt mondják válogatós a kutya. Veszekedést, sértődést nem szeretnék, viszont tudtommal van itt a városunkban aktív állatvédő csapat, megkeresem őket és megkérdezem mit tudunk tenni.
2013. márc. 4. 18:14
 4/7 anonim ***** válasza:

a válogatós kutya vagy beteg, vagy más baja van... alapból nem kéne válogatnia (más kérdés, hogy ettől még nem kéne moslékkal etetni).

nem mindig szólnék ilyenkor, mert az én kutyám is megkapja, hogy sovány... pedig csak nem egy elhízott disznó, nem szeretném az izületeit szétcseszni, plusz érzékeny gyomrú, nem tud sokat enni, emiatt pl. nem vehetek gazdaságosabb tápokat.

ha meg tényleg szar a helyzet, akkor sem nagyon lehet mit csinálni. nem önszántukból kínozzák és gondolom nincs életveszélyben a kutya... valahogy rá kéne venni, hogy inkább adják oda valakinek. esetleg te nem tudsz segíteni? befogadni, valami? legalább látnák, hogy baj van, hátha elgondolkoznak.

2013. márc. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Elkobozhatják ugyan, de ha nem szándékos a dolog, akkor inkább meg kellene próbálni segíteni nekik valahogyan. Mondjuk páran összeálltok és vesztek némi tartós élelmiszert nekik meg egy zsák tápot a kutyának.
2013. márc. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5. azt már megtettük, de nálunk is véges a segédalap.
2013. márc. 4. 20:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez állatkínzásnak számít! Én a helyedben felvenném a kapcsolatot az állatvédőrséggel, nem nagyon tudna meghatni, hogy mi történik a "drága gazdival"!
2013. márc. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!