Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám tényleg...

8 hónapos babám tényleg alultáplált?

Figyelt kérdés
Ma volt a védőnő és azt mondta, hogy nagyon kicsi a kislányom. 3400 g-mal és 50 centivel született és most épp nyolc hónaposan csak 7100g és 68 cm. Fél éves státuszon 6620g és 65 centi volt, és a védőnő kevesli a fél kg-s gyarapodást 2 hónap alatt. Mellesleg én is. Sajnos alig haladunk a hozzátáplálással, mert szinte semmit nem fogad el, akkor is csak egy pár kanállal hajlandó enni. Aztán összeszorítja a száját és még a fejét is elfordítja. Próbálkoztam már mindennel, hisz második gyerek, de anno a fiammal nem voltak ilyen gondok. Próbáltam üveges kaját, próbáltam én főzni, próbáltam a szopikat tápszerrel kiváltani, de egyik se jön be neki. A szopikon kívül más folyadékot nem is iszik, csak kifolyatja a száján. Ma a védőnő azt mondta, hogy alultáplált, és vigyem el kivizsgálásra, amit holnap meg is teszek. De érdekelne, hogy más van/volt e hasonló helyzetben mint én? Mi volt az oka a nemevésnek? Nagyon tanácstalan vagyok, jól esne pár megnyugtató sor. Köszi
2013. jan. 16. 13:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy alultáplált, egyszerűen egy picit kisebb az átlagnál.

Most előkerestem a most 6 éves lányom füzetkéjét, ahová írtam az adatait. Ő 3300 g-mal és 51 cm-rel született, félévesen 6950 g volt, 8 hónaposan pedig 7240 g és a hossza is hasonló a te lányodéhoz. Kb. 5 hónapos korában kezdett a korábbiakhoz képest jóval kevesebbet gyarapodni, aggódtam is rendesen, a gyerekorvosunk pedig türelemre intett, hogy pár hónap múlva meglátjuk. Nem lett végül semmilyen vizsgálat, mert ugyan nem gyarapodott olyan húdesokat, de egyenletesen (nem fogyott egyik hónapban sem). A lányom elég izgő-mozgó volt csecsemőnek, elég hamar megtanulta a különböző mozgásfajtákat, úgyhogy lemozogta, amit megevett.


A nemevéssel kapcsolatban sajnos nincs tippem, egy vizsgálat biztos nem árt megnyugtatásképp, csak azért írtam le a fentieket, hogy picit én is megnyugtassalak, szerintem nem kóros ez a súly.

(Amint írtam, a csaj most 6 éves, 120 cm és 20 kiló körül van. Pont arányos tehát. :) )

2013. jan. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Azt azért nem hinném, hogy alultáplált a babád. Mondjuk az én lányomra, meg mindig azt mondja a védőnő, hogy kövér. 2750 grammal született, fél évesen 7800 gramm volt, 8 hónaposan, pedig 8900 gramm. Most 9 hónapos és 9400 gramm. Én egyáltalán nem látom kövérnek, sőt nem is az, olyan jó kis husis inkább.

Épp mikor a védőnőnél voltunk, ott volt egy anyuka a 18 hónapos fiával. A kisfiú 7500 gramm!!! Na ő tényleg alultápláltnak nézett ki.

A hozzátáplálással kapcsolatban nem tudom mit tehetnél. Lehet ezért is jobb ha elviszed kivizsgálásra, hátha ott tudnak valami tanácsot adni!

2013. jan. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én is keveselem kicsit. Nekem igaz még csak 6 hós a fiam, de a teganpi mérésen 8300g és 69 cm volt. Nincs elhízva, teljesen formás baba, csak combja hurkásabb kicsit. Ehez viszonyítva a te babád lehet, hogy kicsit soványka.
2013. jan. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A majdnem 10 hónapos lányom se fogad el kanálból semmit: csücsörít, illetve ha véletlenül vmi bemegy, azt kiköpi.

De amit maga vehet a szájába, azt szívesen.

Nyugodtan adjál neki kézbe vehető dolgokat, hadd rágicsálja. Én tulképp mindent adok neki (tejest, tojásosat még nem), ha félrenyel, visszaköhögi.

2013. jan. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

1 évesen lett a lányom kb. 8500 g-os, úgyhogy ő is elég kicsike volt, akkoriban 1-2 számmal kisebb ruhákat hordott, mint a korának megfelelő méret. Ovis korára szépen behozta a lemaradását, ma már átlagos méretű gyerek. Szerintem nincs baj nálatok sem.

2013. jan. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

És a védőnőd nem tudott tanácsot adni a táplálással kapcsolatban? Ez lenne a dolga mondjuk többek között!!


Egyébként szerintem nem pici a babád, egy ismerős kislánya most lesz 1 éves de 9 kg. És nem tűnik se vékonykának, se ducinak, formás gyerek. Én is a helyedben azért vinném kivizsgálásra, hogy hátha tudnának tanácsot adni az evéssel kapcsolatban.

Amúgy meg eszik ő annyit amennyi kell neki, engem inkább az a véglet borít ki, amikor egy baba 4 hónaposan 9kg.

2013. jan. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Még mindig első :)

Az az érdekes, hogy a számokat nézve soványnak kellett volna lenni a lányomnak, de egyáltalán nem volt az, kis izmos baba volt :)

2013. jan. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem alultáplált, csak nem túl nagy, viszont a hozzátáplálás miatt tényleg nem árt a kivizsgálás, hátha tudnak valami megoldást a problémára.

6-os. Ha egy baba 4 hónaposan 9 kg azzal mit csinálsz? Fogyókúráztatod? Úgyis lelassul a gyarapodás. Az én fiam 3900 grammal született, 3 hónaposan volt 7,5 kg, 6 hónaposan 9 kg, tehát szépen lelassult a hízása. Neki mondjuk a hossza is megvan hozzá.

2013. jan. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A nem evéshez szólnék hozzá, ennek lehet az oka vashiány. Mivel a szavaidból úgy vettem, ki hogy még most is gyakorlatilag csak szopizik, így könnyen lehet, hogy ez a baj. Kiürültek a tartalékok, és mivel nem eszik rendesen nincs mivel pótolni a szervezetnek és kialakul a vashiány, ami étvágytalanságot okoz. Ez egyszerű vaskúrával orvosolható, én mindenképpen megnézetném ezt.


Amúgy szerintem sem alultáplált, de lehet a kivizsgálást én is meglépném a helyedben. Nekem a lányom volt nagyon rossz evő, de ő olyan keveset evett, hogy az adagok alapján minimum éhen kellett volna halnia, de mégis gyarapodott egyenletesen. 4180 g-mal született és még 3 évesen is csak 12 kg volt. Én is halálra aggódtam magam eleinte, de neki semmi baja nem volt.

Én most már viccesen azt szoktam mondani, hogy neki születési rendellenessége a rossz evés. Most lesz 5 éves és most is irtó rossz evő.

2013. jan. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A kicsi fiam 6 hós és 4 hós kora óta nem mozdult a súlya. Segíteni nem tudok, de kétségbe vagyok esve, mert nem is eszik. Nemcsak a főzelékekből, gyümölcsből eszik írtó keveset, hanem a tápszert, tejpépet el is utasítja (az anyatejet meg már nagyon régen elutasította).

Kaja közben becsukja a száját, nem tudok többet "belevarázsolni", hiába szeretnék.

Mi hétfőn megyünk gasztroenterológiai kivizsgálásra. Vér, vizelet rendben volt, enyém nem vashiányos.

De 2 hónapja már így működik, mellette meg nem tűnik szomorúnak vagy aluszékonynak.

2013. jan. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!