Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4. oltásként a veszettség...

4. oltásként a veszettség ellenit kapta tegnap a kutyám (12 hetes). Én úgy tudtam az 5. a veszettség elleni. Tévedés történt, vagy mi az oka ennek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 12. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Szia! Nem hiszem, hogy tévedés lenne ezt orvosa válogatja, hogy milyen sorrendben adja. Az én nagyobbik kutyám is igy kapta. A kicsi viszont 4 kombi után ma kapta meg.12 hetesen lehet már adni veszettségit.
2009. szept. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Hát az a veszettség elleni egy kicsit korai és egyébként is az 5. oltás mindenféleképpen a veszettség elleni. Az a kérdés mit hagyott ki az okos dokid.
2009. szept. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem kezdő doki, ezért is csodálkoztam. Azt mondta legközelebb fél évesen lesz egy emlékeztető.
2009. szept. 12. 14:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Teljesen rendben van. Az új törvény szerint a kutyának legkésőbb 3 hónapos korában meg kell kapni a aveszettség elleni oltást. Tehát akárhol tart az oltási programban a 12 hetes kori oltás a veszettség elleni.
2009. szept. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az addig rendben van, hogy megkapta, de akkor v.mi kimaradt nem?
2009. szept. 12. 15:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos. Nézd meg az oltási könyvét. Ma a legtöbb orvos már úgy adja, hogy 1 parvo és 3 kombi. Ha "7-es" kombit kapott, abban van parvo is. (7 betegség elleni kombinált oltás)
2009. szept. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az enyém így kapta: 6 hetesen parvo, 8 hetesen kombi parvoval, 12 hetesen ismétlő kombi 14 hetesen veszettség, a kombit elég lenne egyszer is beadni, mert elméletileg a kutya az anyatejjel beszívja a védettséget is, de a biztonság kedvéért ismétlik, szerintem ez a 3 kombi csak pénzhajhászás...
2009. szept. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!