Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elakarok menni kirándulni...

Ha elakarok menni kirándulni vihetem a kutyám magammal igaz?

Figyelt kérdés

Pl a Bükkbe szeretnék túrázni menni, vagy a Mátrába, és ugye ezek egy része nemzeti park/tájvédelmi körzet. De a kutyám jöhet velem igaz?

Ne nézzetek hülyének, nem tudom van e erre valami jogszabály, hogy nemzeti parkba vagy tájvédelmi körzetbe lehet vagy nem lehet kutyát bevinni.


2013. márc. 5. 08:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

És ha betévedünk lakot területre kell e rá szájkosár?

Nem nagy kutya, sőt kis termetű.

2013. márc. 5. 08:17
 2/12 anonim ***** válasza:

Kutyát csak oda tilos bevinni, ahol kifejezetten tiltják. Tehát tábla egyértelműen a tudtunkra adja, hogy kutyával bemenni nem szabad.

Póráz tudtommal kötelező lakott területen, szájkosár pedig méret vagy fajtafüggő, de sajnos ebben nekem is hiányosak az ismereteim.

2013. márc. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jogszabályt nem tudok, de mi mindenhova visszük a mieinket, és soha, sehol nem volt belőle gond. A lényeg, hogy ne kószáljon el tőled, bármikor vissza tudd hívni. Szájkosár buszon, vonaton kellhet, egyébként felesleges. De póráz mindig legyen nálatok!
2013. márc. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha szólok neki rögtön jön, engedelmes kutya. A szájkosár annyi mint egy telefon tok, befér a táskába, így inkább berakom magamhoz. Abból bajom nem lesz.
2013. márc. 5. 08:39
 5/12 anonim ***** válasza:
Mehet veletek kirándulni. Szájkosár sehol sem kell, kivéve tömegközlekedésen. Póráz lakott területen belül kell, de arra készülj fel, hogy az erdőben lelőheti a kutyát egy vadász, ha túl messzire csatangol tőled vagy éppen vadat űz. A gyakorlat sajnos azt mutatja, hogy néha a gazdája mellől is kilövik, és a kutyán már az se segít, ha utólag kiderül, hogy törvénysértően járt el a vadász. Ettől még mi is járunk túrázni, mert csak nem lehet az idiótáktól való félelmünk miatt a négy fal között leélni az életünket. A környezetvédelmi törvényben van valahol egy olyan, hogy szigorúan védett természeti területen csak pórázon lehet a kutya, de ilyen helyen általában az emberek is csak a kijelölt túrista utakon közlekedhetnek.
2013. márc. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért azt megnézem, hogy mellőlem lövi ki a vadász a kutyát. Ez biztos, hogy teljesen hülyeség. Eleve sok helyen meg van határozva, hogy mikor van a vadászat, pl. a Bakony bizonyos helyein napkelte és napnyugta kor 1-2 óra.
2013. márc. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy vadász mesélte, hogy az erdészháznál a kollégája családja kiszállt az autóból, vadász, vadászkutya, asszony. Részeg olasz vadász pedig az ablakból leszedte a kutyát az asszony lábával együtt. Lőnek ezek mindenre ami mozog, néha egymásra is.
2013. márc. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Amúgy nem azért lövi le, mert vadászat van, hanem azért mert a törvény bizonyos esetekben lehetővé teszi, és mivel imádnak gyilkolni, ezért utólag megmagyarázzák, hogy ez jogos volt. Érdemes olvasgatni:

[link]

2013. márc. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezért kell a kutyára láthatósági mellényt is adni, amikor kirándulni mész, és a turista útvonalakon menni.
2013. márc. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is így szoktam, teljesen fel van szerelve a kutya, nem mehet 20-30 méternél távolabb, ha beláthatatlan ösvényen megyünk én megyek elöl, tisztásra én lépek ki először de aki mindenáron vadászni akar, azt mindezek nem akadályozzák meg a lövésben.
2013. márc. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!