Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen törpe kutyafajtákat...

Milyen törpe kutyafajtákat tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Lakásban élünk 4-en, kisgyerek nincs.

2013. márc. 6. 09:25
 1/9 anonim válasza:
7%
milyen törpe kutyafajtákat tudnék ajánlani? pl: TÉGED XD
2013. márc. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nos az. hogy kistestű kutyát keresel és hogy lakásba éltek négyen még nem elég szempont ahhoz, hogy kötültekintően válaszolni lehessen. Fontos kérdés, hogy mennyi pénzt szánsz a kutyára, mennyit tudsz vele foglalkozni egy nap, mennyi sétát tudsz neki biztosítani egy nap, terveztek-e gyereket az elkövetkezendő időszakban, van-e allergiás a családban, rövid vagy hosszabszőrű fajta érdekel, járnátok-e vele kutyasuliba, ragaszkodsz-e ahhoz, hogy kölyökkutya legyen (mert ha nem és nincs konkrét elképzelés, akkor akár egy menhelyi pondúrka keverék is jó választás lehet)? Ezek az alapkérdések, amiket minimum meg kéne válaszolnod ahhoz, hogy körvonalazni tudjunk néhány fajtát, de akkor is fontos megemlíteni, hogy minden fajtánál az egyes egyedek között is óriási jellembeli különbségek lehetnek.
2013. márc. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok; bocsi a helyesírási hibákért, csak siettem a gépeléssel :D Tehát: körültekintően és pindúrka :D
2013. márc. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
előbb kérünk még infót :) ez kevés így. de úgy általánosságban valami idősebb kutyát javasolnék kezdésnek, könnyebb egy idősebb kutyussal megtanulni a kutyázást, mint egy hiperaktív kölyökkel.
2013. márc. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Anyunak is pont ilyen kutyus kell. törpe és szobatiszta. Tehát felmentem a közeli menhelyek oldalára és egy csivava-tacskó keveréket örökbe fogadtam. Talán ő volt a legpindurkább. :D Bár ő 3 éves picit még hiperaktív de szépen viselkedik nem rágja meg a cipőt és a bútorokat és békén hagyja. jól nevelt kutyus. :)


Ha van lehetőséged nyugodtan tudom ajánlania menhelyt elmondod, hogy milyet szeretnél és már oda is vezetnek hozzá. :)


Ha a fajtatisztáknál akarsz maradni akkor bővebb info kellene. Mennyi időt szánnál a kutyusra, mennyi pénz tudsz rá költeni ( orvos oltás esetleg kozmetika stb. ) Hosszú szörű, rövid szörű kellene? stb. :)

2013. márc. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
máltai selyemkutya-okos ragaszkodó-aranyos
2013. márc. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Először is nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :)

Mindenképp fajtisztát szeretnék. A pénzt nem tudom, mármint kozmetika,orvos stb.. Az arányokat nem ismerem, mivel még nem volt kutyám.Természetesen tudnék vele foglalkozni, a sétát is tudom biztosítani amennyire csak igény van. Kis baba biztos, hogy egyenlőre nem lesz ( majd 4-5 év múlva :) ) Szerencsére nem allergiás senki a családban. Mindenféleképpen ragaszkodom, hogy kölyök legyen, de viszont a kutyasulihoz nem. Igazából mindegy, hogy hosszú vagy rövid szőrű, mert az lenne a lényeg, hogy ne hulljon annyira.Tudom, hogy mindegyik fajtának hullik valamilyen szinted,de pl barátnőmnek csivavája van és eszméletlenül hullik a kutyus szőre .

2013. márc. 6. 20:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A második válaszoló vagyok. A leírásaid alapján, következetes nevelés mellett számos kutyafajta megfelelő lehet számodra, mivel ahogy olvasom te alkalmazkodnál a kutya igényeihez és nem a kutya a te életritmusodhoz. A szőrhullás mértéke nagyban függ attól, hogy mennyire minőségi a táplálás és mekkora gondot fordít a gazdi a szőrápolásra. (Természetesen a vedlés megint más.)


Írtad, hogy a költségekkel nem nagyon vagy tisztában, ezért azt is felvázolnám.


Ha már ragaszkodsz a fajtatiszta kutyához, akkor tenyésztőtől, törzskönyvvel vegyél kutyát. Egy hobbi célra szánt egyedet /persze fajtától és tenyésztőtől függően/ 80-100 ezer Ft környékén már lehet kapni. Ugyan ez elsőre soknak tűnhet, de a tenyésztők sokféle örökletes betegségre vállalnak garanciát, szerződéssel adják a kutyust és egy kiegyensúlyozott, jó idegrendszerű egyedhez juthatsz, ezzelszemben a 25-40 ezerért meghirdetett egyedek törzskönyv nélkül általában nem gondos és precízen megtervezett párosításokból kikerült kutyákat takarnak, amelyek jó eséllyel rendelkeznek örökletes betegséggel, gyakran gyengébbek és kevéssé kiegyensúlyozottak, mint tenyésztőtől vett társaik, ezért a gazdi egy tenyésztőtől vett kutya árának többszörösét hagyhatja ott a dokinál.


Összegezve: akármilyen kutyát veszel, azt érdemesebb tenyésztőtől venni.


További egyszeri költségek lesznek a póráz, nyakörv, játékok, fekhely, itató és etetőtálak. Ha ügyes vagy ezt egy 10-12 ezerből meg lehet oldani.


Ezenfelül fontos megemlíteni a kutyus oltási programját, amire szintén lehet számolni összesen egy 15-20 ezret és a minőségi kaját, ami kezdetben ajánlatos, ha ugyanaz, amivel a tenyésztő is etette.


Nagyjából ezek a piszkos anyagiak kezdetben.


És akkor a fajták:


Nem tudom, hogy milyen típusú kutyák tetszenek inkább, ezért igyekeztem sokfélét összeszedni, a felnőttkori méretet maximum 10 kilóra lőttem be.


Hosszabbszőrűek:

lhasa apso, papillon, japán csin, coton de tuléar,bichon bolognese, bichon havanese, cavalier king charles spániel, törpespicc, pekingi palotapincsi, máltai selyemkutya, hosszúszőrű csivava, shih-tzu.


Rövid vagy drótszőrűek:

boston terrier, csivava, mopsz, törpe pinscher, törpe schnauzer.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2013. márc. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél :)
2013. márc. 7. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!