Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jack russel terrierek gazdái!...

Jack russel terrierek gazdái! mennyire nehéz bánni ezzel a fajtával?

Figyelt kérdés
2013. márc. 6. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, nem haragszol, ha nem gazdiként írok, de ismerek több JR-t is a gazdikkal együtt. Azt látom, hogy rengeteg mozgás kell nekik, és önállóbbak egy átlag kutyánál, így nem árt, ha már van rutinod a kutyázásban. Szerintem első kutyának kicsit sok.
2013. márc. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod,-ez nem jó hír..
2013. márc. 6. 11:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kan JR van. Alapvetően én is és párom is kutyákkal nőttünk fel. Tehát nem első, és nem kezdő kutya. Azt tudni kell róla, hogy olyan mint egy rugó. Szó szerint. Makacs, akaratos, viszont nagyon okos, hamar tanul. Nekünk lakásban van. Sokan mondták, hogy majd szét fogja szedni a bútorokat stb. Hát nálunk ilyen nincs. Már kis korában bármilyen kis rosszaságra fegyelmezés, és letiltás volt, és lám..nálunk nem rongál semmit. Sok mozgás kell neki, ez tény. Hiába kicsi, nagyon sokat mozog. (Konkrétan mikor lenn vagyunk és másik 3-4 kutyával játszik, ők már mind elfáradnak 1 óra rohangászás után, na a miénk még akkor sem fáradt.) Ha pl szakad az eső, és nem tudunk eleget lenn lenni vele, akkor a lakásban is el tudunk vele játszani, fárasztani, tanítani. Sokat kell vele foglalkozni, és sok türelemmel. Elég domináns, tehát már kicsiként meg kell neki mutatni hogy ki a főnök. Első kutyának nem ajánlatos, mert ki fog készíteni, ha nem tudod kezelni. De ez mellett nagyon barátkozó, szereti a gyerekeket, nagyon okos, és éber is. Ajánlatos neki a kutya iskola is. Mindig mindenhol ott van és szeret a középpontban lenni.
2013. márc. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Annyi még, hogy mivel lakásban van, és meg van nevelve, bármennyi időre egyedül tudjuk hagyni, mert semmi rosszat nem csinál. Minden épségben van a lakásban, a kábeloktól kedve a legapróbb, számára elérhető tárgyakig. Mindenképpen 'két kézzel' kell nevelni. :)

2013. márc. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi neked is!


egyébként azon mit értesz,hogy:"ki fog készíteni"

2013. márc. 6. 16:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Konkrétan ha nincs megnevelve, elég konok tud leni,makacs és akaratos,domináns, esetleg még agresszív is. Ha valami nem úgy van ahogy ő akarja hisztizik, egész nap pörög. Szó szerint egész nap. Ha első kutya, akkor nem ajánlom. Mert nem biztos hogy rajta lehet kezdeni a kutya nevelést. Sokan ezt nem biztos hogy elviselnék, pláne ha lakásban van. De ha te ezeket elviseled, és tényleg megneveled (ez nem azt jelenti hogy sz@rrá vered a kutyát..sokan sajnos ezt csinálják, kutyanevelés ürügyén); akkor viszont lesz egy szuper kutyád. :)
2013. márc. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi az infókat- most már világos..!


nem akarlak fárasztani,de volna még egy kérdésem.

te,hogyan szoktad "büntetni" ha valami rosszat csinált?

2013. márc. 6. 17:51
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát ez attól függ mit csinál. Most hét hónapos. Míg kicsi volt elég volt erőteljesebben rászólni. De sokban függ hogy mi az a rosszaság. Mert mostanában abszolút nem volt rossz. Volt olyan pl hogy elkezdte tépni a mamuszokat. Ilyenkor a mamusszal megsuhintottam a fenekét, vagy csak erőteljesebben rászóltam, miközben a mamuszt tartottam a kezemben. Azóta nem bántja, max alszik rajta. De ami mindig bejön, az az hogy egy helyben kell ülnie. Mivel nagyon pörgős, ezzel meg tudom fogni. Leültetem a sarokba, nem szólunk hozzá, és ott kell maradnia. Először nyugisan ül, majd hisztizik. Aztán megint nyugi, majd megint hiszti. Van hogy 2-3 órát egy helyben kell ülnie, van hogy többet. Neki ez a büntetés. Ez hat rá. Aztán amikor szétszedte a játékait, darabokra, akkor meguntam hogy hetente vehetnék másikat, ezért olyankor, erősebben rászóltam, és elvettem a játékait. Pár óráig-fél napig, napig nem kapta vissza, ezt egyszer kétszer eljátszottuk, azóta egyben van minden játék. :) De általában a kutyáknál a kizárást szokták alkalmazni büntetésnek, tehát mintha ott sem lenne a kutya. De mivel nálunk annyira nem volt még rossz, ezért mi nem is alkalmaztuk. Egyébként szerintem kutya függő a büntetés.:)

Amúgy nem gond, kérdezhetsz nyugodtan. :)

2013. márc. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszi,most egyelőre nem jut eszembe semmi-de lehet hogy majd még majd megtalállak pár kérdéssel.

ill- még annyi,hogy a gyerekekkel mennyire jön ki jól?

2013. márc. 6. 19:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Ő speciel elég jól kijön. Szereti a gyerekeket, és nem durva. Unokahúgom 1,5 éves és teljesen jól kijönnek, játszanak, birkóznak. Ha utcán netán oda jön egy kis gyerek akkor sincs gond. Bár mondjuk gyerek függő is hogy hogy áll a kutyához.
2013. márc. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!