Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nevelhetek meg a felos kutyamb...

Nevelhetek meg a felos kutyambol betyart?

Figyelt kérdés
1 eves husky keverekem van, kb 4-5 honapos koraba megtamadta egy labrador, en meg nem hagytam, hogy ugymond 'vedje meg magat'. Most meg ha megijed, rohan es bujik hozzam. Ki lehet nevelni belole?
2013. márc. 6. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Még kölyök.
2013. márc. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szakszerű segítséggel igen. én semmiképp sem házilag orvosolnám az ilyet mert nem biztos hogy jól át tudom látni (főleg ha a kutyák tesbeszédét még csak nem is ismerem) hogy az a kutya milyen mentalitású pontosan, pontosan milyen mértékben vált félőssé stb. keress fel egy jó kutyasulit és beszéld meg velük a konkrétumokat, milyen volt előtte a kutya (a mentalitása pl. akkor is félős e volt a normálisnál nagyobb mértékben stb), milyen lett utána (mennyire változott meg? pl. egy domináns állatból lett hirtelen félős nyuszi?) felmérik azt is hogy te mennyire állod meg a helyedet gazdiként (lehet hogy a kutyán lehetne változtatni de valami oknál fogva miattad illetve melletted a kutya nem tudna változni) stb stb. s akkor elmondják majd neked hogy mikorra várnak szeretettel a blökivel. te egymagad egész biztos hogy nem tudnál javítani a helyzeten (hadd ne írjam le miből szűrtem le) sőt még csak ronthatsz is. szóval a válasz, szakszerű segítséggel igen, egyedül nem.
2013. márc. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azert erdekelne, hogy hogy jutottal erre a kovetkeztetesre :p

Persze nem mondtam egy szoval se, hogy szakerto lennek, elso kisallatom, nincs sok tapasztalatom.

2013. márc. 6. 15:13
 4/4 zsuzsabazsa ***** válasza:

persze 4-5 hónapos korban védtelen egy kutya egy másik felnőtt kutyával szemben. De Ő már egy éves korában is azt hiszi, hogy csak te tudod megvédeni. Nincs tisztában az erejével, igaz ebben a korban sem mondhatni hogy fel tudná venni a harcot egy idősebb és akkora termetű kutyával szemben. Előbb utóbb tisztában lesz az erejével, főleg akkor mikor más kutya fog behódolni neki.


A tanácsom azért az, hogy az agresszív kutyákat azért kerüljétek ki, nehogy megtépjék. Ha valamiért hozzád szalad félelmében akkor ne dicsérj rá vedd tudomásul de ne dicsérd meg érte.

Neki kell megtanulnia egyedül is megvédenie magát.

2013. márc. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!